faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Konkurss “Gaismas dziesmas Kandavā “ noslēdzies02.01.2018

26.decembrī Kandavas kultūras namā notika konkursa “Gaismas dziesmas Kandavā” fināls, kurā piedalījās 22 spēcīgākie konkursanti, kas bija ieguvuši augstāko punktu skaitu pusfinālā. Konkursam visi dalībnieki bija sagatavojuši Adventes laikam atbilstošas dziesmas.               

 Konkursa pusfināls 17.decembrī- Trešajā adventē norisinājās sešas stundas un dalībniekus vērtēja Annija Putniņa, Kristīne Circene un Gints Birkenšteins. Vērtēšanā maksimālais punktu skaits bija 150. Finālā iekļuva tikai spēcīgākie un tie bija 26 priekšnesumi, taču solistu slimības dēļ četri dalībnieki no fināla izstājās.

Fināla koncertu Otrajos Ziemassvētkos vadīja aktrise Vita Baļčunaite un priekšnesumus vērtēja Nora Vītiņa - dziedātāja, vokālais pedagogs, diriģente, „Latvian voices” dalībniece no Rīgas, Elīna Ose - dziedātāja, grupas „Latvian voices” dalībniece no Rīgas un Gatis Poriņš - Ventspils mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas vadītājs, dziedātājs. Fināla žūrija, nezinot pusfināla žūrijas vērtējumu, visus vērtēja no nullpunktiem. Pusfināla un fināla vērtējums netika skaitīts kopā.

   Konkurss ir noslēdzies un konkursa "Grand prix" titulu ieguva 13 gadīgā estrādes soliste Emīlija Jermola no Ventspils, kura ne vien skaisti dziedāja, bet pati bija arī dziesmas autore. Titulu "Skatītāju simpātija" ieguva astoņgadīgā Karlīne Anna Ērgle no Rīgas, bet titulu "Labākais vokālais pedagogs" -  Raimonds Bičus no Rīgas.

Latvijas jauno vokālistu akadēmiskās un estrādes dziedāšanas konkurss "Gaismas dziesmas Kandavā" notika pirmo reizi un konkursa pusfinālā piedalījās 92 dalībnieki no 15 Latvijas novadiem- Kandavas, Talsu, Tukuma, Ozolnieku, Jaunpils, Ventspils, Jelgavas, Garkalnes, Dobeles, Saldus, Jūrmalas, Rīgas, Mārupes, Ādažu un Valmieras. Dziedātāji konkursā piedalījās dažādās vecuma grupās no 4 līdz 20 gadiem gan kā solisti, dueti, trio, gan kā popgrupas. Jaunos dziedātājus konkursam bija sagatavojuši 20 Latvijas vokālie pedagogi.

Par atbalstu konkursa organizēšanā liels paldies Kandavas novada domei un īpaši domes priekšsēdētājai Ingai Priedei, Kandavas Kultūras namam, Kandavas fotogrāfam Jānim Kamerādam, fotogrāfam Kasparam Poriņam, datorrūķim Andrim Lejam, medaļu darinātājiem Mārtiņam Ķuzulim un Laurai Ušķai, konkursa himnas "Gaisma nāk" (mūzika Uldis Marhilevičs/teksts Guntars Račs) pavadījuma aranžētājam Ojāram Vītoliņam. 

Konkursu organizēja Biedrība "TALSU TONIS".

Mēs vēlētos, lai konkurss notiek arī nākamgad un ir jauna tradīcija Kandavā.

Kristīne Broka- Meļķe

konkursa organizētāja, vokālā pasniedzēja

Konkursa rezultātus skatīt šeit 


Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top