Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/sakums/lpks_latraps_nodod_kandavas_tehnikumam_modernu_arklu
Drukas datums: 00:17:39 25.05.2018

LPKS “LATRAPS” nodod Kandavas tehnikumam modernu arklu12.04.2017

12.aprīlī Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “LATRAPS” tehniskās daļas vadītājs Aigars Lavrinovičs bija ieradies Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā, lai svinīgi nodotu tehnikumam apmācībai uz laiku jaunu modernu arklu.

Uzrunājot sanākušos audzēkņus un pasniedzējus, tehnikuma direktore Dace Rozentāle, sacīja, ka pateicoties sadarbībai ar LPKS “LATRAPS” Kandavas tehnikums piedzīvo vēl vienu priecīgu un nozīmīgu notikumu. Jau pagājušā gada rudenī tehnikums no “LATRAPS” saņēma apmācībai uz laiku jaunu traktoru ar izkliedētāju “DEUTZ-FAHR”, un tagad arī jaunu modernu arklu. “Pateicoties šai sadarbībai tehnikums spēj sagatavot audzēkņus pasaules līmeņa konkursiem.”- uzsvēra direktore.

Aigars Lavrinovičs, kas pats arī ir Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma absolvents, pastāstīja, ka nodotais arkls ir sacensību arkls un uz doto brīdi pasaulē šādu “Gregoire Besson”  arklu ir tikai pieci. “Mums ir izdevies vienoties par to, ka rūpnīca izgatavo arklu un nodod Latvijas labākajam arājam. Šis arājs ir Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēknis Kristers Krauze, kurš pēdējos divos gados uzvarējis Latvijas arāju sacensībās jauniešu grupā un vienu gadu bijis labākais arī kopvērtējumā. Esam ieguvuši šo labās komplektācijas arklu un varēsim sagatavoties Pasaules čempionātam. Mūsu mērķis ir atgriezties pasaules līmeņa sacensībās, kas kādu laiku nav noticis, un šogad uzsāksim gatavošanos un treniņus Pasaules čempionātam. Tas būs ļoti grūts darbs, kas prasīs ieguldīt gan laiku, gan spēkus, sviedrus un asaras, bet nekas nozīmīgs netiek sasniegts bez šiem nosauktajiem komponentiem. Ne velti saka, ka latvieši ir arāju tauta, kāpēc lai mēs nebūtu labākie pasaulē?! “

Jaunais arkls domāts ne tikai sacensībām, tas domāts arī, lai nodrošinātu mācību procesu, lai audzēkņi varētu pārliecināties kādas ir tehnoloģiskās iespējas un kādas ir pasaules tendences arklu un lauksaimniecības tehnikas aprīkojumā.

Pasākumā piedalījās arī jaunā arāja Kristera Krauzes mamma Ilze, kura ar saviļņojumu uzsvēra, ka šis ir ļoti priecīgs notikums ne tikai pašam Kristeram, bet arī vecākiem, jo aršana ir darbs, kas dēlam ļoti patīkot. Pie traktora stūres Kristers sēžot jau no mazām dienām un nu ir pienācis laiks sevi pierādīt darbā.