faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Notiek diskusijas par atkritumu apsaimniekotāja maiņu Kandavas novadā16.08.2017

15. augustā, Tukuma ledus halles konferenču zālē notika laikraksta “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” redaktores Ivonnas Plaudes organizēta atklātā diskusija par tēmu “Atkritumu apsaimniekošana - izaicinājums pašvaldībām, uzņēmējiem un iedzīvotājiem”.

Jau pavisam drīz, 2018. gada martā, Kandavas novada pašvaldībai, tāpat kā pārējām astoņām pašvaldībām, ar kurām kopīgi tā piedalījās iepirkumā, beigsies līgums par atkritumu apsaimniekošanu ar šī brīža pakalpojumu sniedzēju. Tā kā pašvaldība nemitīgi saņem iedzīvotāju sūdzības par norēķiniem ar komersantu, tad ir pieņemts lēmums turpmāk šos pienākumus uzticēt pašvaldību uzņēmumam SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra””. 

Kā norāda Kandavas novada domes izpilddirektors Egīls Dude, tad lielākie iedzīvotāju iebildumi ir par to, ka nepamatoti tiek prasīta samaksa par papildpakalpojumiem arī gadījumos, kad papildpakalpojumi netiek izmantoti, piemēram, atkritumu izvešana 1x mēnesī tiek uzskatīts kā papildpakalpojums. Sūdzības ir arī par rēķinu pieaugumu un citu līgumā noteikto pakalpojumu nepildīšanu.

Kandavas, Tukuma, Talsu, Engures, Dundagas, Rojas, Mērsraga, Jaunpils novadu un Jūrmalas pilsētas pašvaldībām piederošā uzņēmuma AAS “Piejūra” valdes priekšsēdētāja Indra Rassone prezentēja ieceri par turpmāko atkritumu apsaimniekošanu iepriekšminētajās pašvaldībās un minēja iespējamos uzlabojumus iedzīvotāju ikdienā, kā arī to, ka nākotnē nodrošinot sadzīves atkritumu savākšanu minētajās pašvaldībās, izņemot Jūrmalu, iedzīvotājiem saglabāsies esošais tarifs.

“Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras nostāja ir, ka pašvaldību iesaiste uzņēmējdarbībā būtu pieļaujama kritisku tirgus kļūdu vai nepilnību novēršanai, piemēram, ja šajā konkrētajā reģionā nav nekādas iniciatīvas no privātā biznesa, bet tomēr - jebkāda veida uzņēmējdarbība būtu jāatstāj privātajiem uzņēmējiem”, norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Politikas daļas eksperts Jānis Atslens. Šim viedoklim piekrita arī Ekonomikas Ministrijas Konkurences padomes Juridiskā departamenta direktors Antis Apsītis, kas norādīja, ka pašvaldību lēmums nodot atkritumu apsaimniekošanu pašvaldības uzņēmumam, ir drauds konkurencei. Tomēr, pašvaldību pārstāvji – Aivars Volfs, Inga Priede, Imants Valers, Pēteris Baranovskis iebilda, ka ar uzņēmējus ir grūti ietekmēt, jo viņiem svarīgs ir bizness ne iedzīvotājs. Savukārt pašvaldības savas kapitālsabiedrības var kontrolēt un tarifus saskaņot.

Uz diskusiju tika aicināti pārstāvji no EM Konkurences padomes, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi AAS “Piejūra”, SIA “Eco Baltia vide”, SIA „Clean R”, kā arī pārstāvji no Kandavas, Tukuma, Engures, Jaunpils, Dundagas, Rojas, Mērsraga, Talsu novada pašvaldībām, iedzīvotāji un citi interesenti. 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Politikas daļas eksperts Jānis Atslens No kreisās: EM Konkurences padomes Juridiskā departamenta direktors Antis Apsītis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Politiskās daļas eksperts Jānis Atslens, laikraksta "NTZ" redaktore Ivonna Plaude un žurnāliste Agita Puķīte Laikraksta "Neatkarīgās Tukuma Ziņas" redaktore Ivonna Plaude AAS "Piejūra" valdes priekšsēdētāja Indra Rassone SIA „Eco Baltia Vide” pārstāvis
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top