Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/sakums/novada_sakoptako_setu_2016_gada_konkursa_uzvaretaji_apmekle_vidzemi
Drukas datums: 10:09:00 24.06.2018

Novada sakoptāko sētu 2016.gada konkursa uzvarētāji apmeklē Vidzemi16.08.2017

Dzīvā sudraba muzeja apmeklējums Limbažos

Dzīvā sudraba muzeja apmeklējums Limbažos

14.augustā Kandavas novada konkursa „Sakoptākā sēta 2016” laureāti kopā ar pašvaldības vadību devās iepazīt Vidzemes skaistākās vietas Saulkrastos, Tūjā, Limbažos un gūt jaunas idejas savu sētu labiekārtošanai.

Dienas sākumā ekskursanti viesojās Saulkrastu Velosipēdu muzejā un Minhauzena muzejā, kas atrodas gleznainā Vidzemes jūrmalas pusē- Duntē. Muzeja apmeklētāji atraktīva gida vadībā varēja iegremdēties asprātīgā barona stāstu atmosfērā.

Tālāk ceļš veda uz Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīcu “Cepļi”. Tradicionālās podniecības meistares Ingrīdas Žagatas darbnīcā no māla, akmens masas un citiem materiāliem top trauki un dažādi sadzīves priekšmeti, apdedzinot tos atklātā uguns ceplī.

Sakoptāko sētu īpašnieki iedvesmu varēja smelties Ojāra Kiršteina īpašumā Liepupes pagasta Tūjā, kas 2016.gadā ir saņēmis titulu “Salacgrīvas novada Sakoptākais īpašums”. Ojāra kungs savā dārzā dod priekšroku mūžzaļajiem augiem, dekoratīvajiem krūmiem un plašam zālienam, puķes izmantodams par krāsu akcentus. Saimnieks atklāja, ka viņa aizraušanās ir ne tikai dārzkopība, bet arī akmeņi un ezotērika. Ne velti viņa īpašumā ir izveidots arī Vidzemes akmeņainais daiļdārzs ar akmens pakāpieniem un ūdens kaskādēm.

Ekskursijas noslēgumā tika apmeklēts Dzīvā sudraba muzejs Limbažos, kur ikviens degustēja sudraba ūdeni un Bīriņu muižas kungu māja jeb Bīriņu pils.