Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/sakums/tiek_verteti_ceres_pagasta_krasnakie_darzi_saimniecibas_un_setas
Drukas datums: 10:06:28 24.06.2018

Tiek vērtēti Cēres pagasta krāšņākie dārzi, saimniecības un sētas29.08.2017

Z/s
Z/s "Čunčas" Cēres pagastā

29. augustā konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija viesojās Cēres pagastā, lai tiktos ar radošo novadnieci Antru Gaisu un aplūkotu pagasta sakoptākos un krāšņākos dārzus un namus.  

Cēres pagasta “Kalndruvās” saimnieko Inese un Ilmārs Bukovski. Nama pagalmā plīvo karogs ar mājas nosaukumu- to vecākiem dāvinājuši bērni, pastāstīja mājas saimniece Inese. Sakoptajā lauku īpašumā pie vecvecākiem vasaras brīvlaiku labprāt pavada mazbērni.

Zemnieku saimniecības “Čunčas” īpašnieki Gita un Guntis Krūmiņi apsaimnieko vairāk kā 60h zemes, rūpējas par 16 govīm, vistām un zosīm. Nodarbojas ar piena lopkopību. Saimniecību konkursam pieteikusi kaimiņiene.

Nominācijai “Radošākais novadnieks” izvirzīta “Kangaru” saimniece Antra Gaisa. A.Gaisa ir atsaucīga Kandavas novada tūrisma uzņēmēja, mājražotāja: gatavo sukādes- žāvētus augļus, ievārījumus, sīrupus, čatnijus, no visa, kas izaudzēts „Kangaros”. Savu lauku saimniecību „Kangari” viņa iekopusi par vienu no skaistākajām sētām Latvijā. Vasaras sezonā apmeklētājiem atvērta ir arī vīngliemežu ferma, kurā var uzzināt daudz ko interesantu par gliemežu dzīvi.
Antra pievērsusies arī tādai nozarei, kā bērnu atpūtas nometņu rīkošana.  Bērnu vasaras nometne „Bērnu māja” darbojas jau no 2003.gada un katru gadu pulcē dažādu vecuma bērnus. Nometnēs liels uzsvars tiek likts uz dabas tuvumu un tās iepazīšanu.