faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Iegādāti pamatlīdzekļi Zantes kultūras namam31.10.2017

Kandavas novada dome ir īstenojusi projektu “Pamatlīdzekļu iegāde Zantes kultūras namam” (projekta Nr.17-08-AL14-A019.2203-000008), kura mērķis bija veicināt vietējo iedzīvotāju kultūras kapitāla paaugstināšanu, nodrošinot Kandavas novada Kultūras pārvaldes Zantes kultūras nama organizēto pasākumu kvalitatīvu apskaņošanu, tādējādi paaugstināt pasākuma kvalitātes līmeni un būtiski ietekmēt pasākumu veidošanas iespējas, kā arī nodrošināt efektīvu amatiermākslas kolektīvu mēģinājumu procesa norisi.

Projekta kopējās izmaksas ir 3448,50 EUR, no kurām publiskais finansējums 3103,64 EUR, bet līdzfinansējums 344,86 EUR.

printēt Lasīt visu ziņu

Līdz 6. novembrim vēl var pieteikties ES fondu mācībām pieaugušajiem visā Latvijā30.10.2017

Vēl tikai līdz 6. novembrim var pieteikties mācībām pieaugušajiem projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Strādājoši vai pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem var izvēlēties apgūt kādu no 770 izglītības programmām, kuras iedzīvotājiem pieejamas ar ES fondu atbalstu 50 Latvijas pilsētās un novados.

Mācībām var pieteikties ikviens strādājošs vai pašnodarbināts iedzīvotājs vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam. Liela pieteikumu skaita gadījumā priekšrocības uzņemšanā ir pieaugušajiem vecumā pēc 45 gadiem, kuri strādā profesiju klasifikatora 5., 7., 8. un 9. pamatgrupu profesijās, proti, ir pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki, kvalificēti strādnieki un amatnieki, iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri vai vienkāršajās profesijās strādājošie, jo tieši šīs iedzīvotāju grupas ir visvairāk pakļautas bezdarba riskam nākotnē.

printēt Lasīt visu ziņu

Astotie Kafijas un tējas svētki Kandavā aizvadīti

28.10.2017 11:00 kur : Kandavas novada muzejs, Kandavas kultūras nams

28.oktobrī jau astoto reizi Kandavā svinēja Kafijas un tējas svētkus. Drēgnais un lietainais laiks nebija kavējis kandavniekus, novada ļaudis un ciemiņus no tuvākām un tālākām Latvijas malām, ierasties un izbaudīt svētku plašo piedāvājumu.

Kā allaž kupli bija apmeklēti novada muzejā un amatniecības centrā rīkotie pasākumi: 2017.gada pasaules labākās galda spēles "Ice Cool" Kandavas čempionāts, Riču Raču, Cirks, dambrete, ķegļi un citas spēles lieliem un maziem; Kafijas dzērienu buķete traktierī "Pie melnā kuiļa"; Astrīdas Šliseres 75 gadu jubilejas izstāde un Atstarotāju izgatavošanas darbnīca.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4) galerija (99)

Notiks konkurss “Gaismas dziesmas Kandavā”

17.12.2017 kur : Kandavas kultūras nams

2017.gada 17. un 26. decembrī Kandavas kultūras namā notiks Latvijas bērnu un jauniešu jauno vokālistu konkurss „Gaismas dziesmas Kandavā”.

Gada tumšākajā laikā, kad debesīs gaidām iemirdzamies spožāko zvaigzni, mēs viens otram varam dāvāt savu mīlestību. Pirmo reizi Kandavā notiks šī gada sirsnīgākais Latvijas jauno vokālistu AKADĒMISKĀS un ESTRĀDES dziedāšanas konkurss „GAISMAS DZIESMAS KANDAVĀ”. Konkursā dalībniekus- akadēmiskos un estrādes dziedātājus- solistus, duetus, ansambļus un popgrupas aicinām piedalīties ar Adventes laikam atbilstošu repertuāru, lai kopā- Trešajā adventē un Otrajos Ziemassvētkos - Latvijas vienā no skaistākajām mazpilsētām, pulcētu talantīgākos jaunos dziedātājus un kopā svinētu gaismas svētkus!

PUSFINĀLS 17.decembrī Trešajā adventē Kandavas kultūras namā plkst.11:00.

Žūrijā:
•ANNIJA PUTNIŅA- dziedātāja, vokālais pedagogs;
•GINTS CEPLENIEKS- NMV Rīgas Doma kora skolas vadītājs, diriģents;
•GINTS BIRKENŠTEINS- Kandavas Mākslas un mūzikas skolas pasniedzējs, mūziķis,  poprupas "Taustiņi" vadītājs, Kandavas himnas autors.

printēt Lasīt visu ziņu

Ieva Annija Stepiņa un Bruno Petrovičs trešie labākie šķēpmetēji Latvijā savās vecuma grupās 27.10.2017

Latvijas Šķēpmetēju klubs apkopojis 2017. gada sezonas 25 labākos rezultātus šķēpa mešanā visās vecuma grupās.

Divi Kandavas novada bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi -Ieva Annija Stepiņa un Bruno Petrovičs ieņem trešo vietu šajos sarakstos savās vecuma grupās. 

Ieva U-16 vecuma grupas meitenēm ar rezultātu 46.18m  400g šķēps (06.05.2017. Tukumā) un Bruno U-12 vecuma grupas zēniem ar rezultātu 27.43m 400g šķēps( 18.06.2017. Jelgavā). Ieva arī 8.vietā U-18 vecuma grupā 500g šķēps ar rezultātu 41.84m( 08.07.2017. Ogrē). 

printēt Lasīt visu ziņu

LR2 raidījumā "100 no mums" saruna ar Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāju28.10.2017

Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Elksnīte
Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Elksnīte

26.oktobrī Latvijas Radio 2 raidījuma "100 no mums" vadītājs Dzintars Tilaks uz  sarunu aicināja Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāju Kristīni Elksnīti. 

"Kristīne Elksnīte, kādreizējā tik bieži daudzinātās Zantes pamatskolas direktore, tagadējā Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja. Cilvēks ar mūziku sirdī, jo viņa ilgus gadus ir arī vadītāja Zantes vīru vokālajam ansamblim, arī pati komponējusi dziesmas saviem vīriem. Kristīne pēc dabas ir cilvēks, kuram nepārtraukti ir vajadzīgi jauni izaicinājumi. Viņa ir enerģiska kā atspole, un jācer, ka arī jaunajā darbā izglītības  pārvaldē viņa atradīs stipru komandu, lai kopējo enerģiju liktu lietā", K.Elksnīti raksturo Dz.Tilaks.

Sarunu iespējams noklausīties šeit: http://lr2.lsm.lv/lv/raksts/10...

printēt Lasīt visu ziņu

Borisa un Ināras Teterevu fonds turpinās atbalstīt cilvēkus, kas audzēs pārtiku savas saimes galdam28.10.2017

Programmas “Pats savam saimes galdam” pirmās sezonas noslēguma pasākumā piedalās Kandavas novada iespēju fonds. Foto: Ilmārs Znotiņš
Programmas “Pats savam saimes galdam” pirmās sezonas noslēguma pasākumā piedalās Kandavas novada iespēju fonds. Foto: Ilmārs Znotiņš

Trešdien, 25. oktobrī, Bulduru Dārzkopības vidusskolā pulcējās tās 15 bezpeļņas organizācijas, kuru vadībā grūtībās nonākušās ģimenes 21 novadā saņēma sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus, lai pašu rokām veiktu zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savas saimes galdam. To starpā – četras organizācijas no Kurzemes.

Šogad Kurzemes pusē programmā iesaistījies 4 organizācijas: Talsu novada fonds, Kandavas novada iespēju fonds, Skrundas novada Nīkrāces biedrība “Ventas krasti”  un Skrundas pilsētas biedrība “Mini SD”. Plašāk par organizāciju projektiem lasiet šeit: http://bit.ly/2o94mIT

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Kandavas novada dome piedalās projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”05.10.2017

Projekta īstenotājs ir Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm no Nodarbinātības valsts aģentūru. 

Projekta mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. 
Projekta mērķa grupa ir strādājošie vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību. Priekšrocības uzņemšanā sociālā riska grupu nodarbinātajiem: 

printēt Lasīt visu ziņu

Biedrība “Pūres Dzirnas” aicina uz lekciju "Mūsu ikdienas darbošanās – “Piecu pirkstu” likums"

02.11.2017 18:00

Biedrība “Pūres Dzirnas” informē, ka realizējot projektu “Lekciju cikls “Esi vesels”” ceturtdien – 2.novembrī pl.18:00 Pūres NVO un IK centrā “Vinda” (pasta ēka) notiks lekciju cikla otrā nodarbība Psiholoģijā, pasniedzēja mag.psych.,mag.paed. Daina Reinfelde "Mūsu ikdienas darbošanās – “Piecu pirkstu” likums" :

· Ārējo ietekmju un iekšējo nosacījumu mijiedarbība mūsu pašizjūtas, darbības un pašrealizācijas procesā.

· Mūsu divējādais prāts. Emociju loma ikdienas procesos. /Nekas, ar ko mēs saskaramies savās ikdienas gaitās, pats par sevi nav ne labs, ne slikts. Jebko iekrāsojam un tam vērtējumu piešķiram mēs paši.../

printēt Lasīt visu ziņu

Aicinām uz bezmaksas nodarbībām veselības veicināšanai novembrī30.10.2017

Kandavas novada dome īsteno projektu „Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas novadā”. Pasākuma grafiks 2017. gada novembra mēnesim:


printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Pētnieki Tukuma apkārtnē iesaka reorganizēt piecas vidusskolas26.10.2017

Foto: Shutterstock
          Foto: Shutterstock

Tukuma, Kandavas, Jaunpils un Engures novados būtu reorganizējamas piecas vidusskolas, ieteikts pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā".

Pētījuma autori iesaka saglabāt Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolu, jo patlaban, neraugoties uz depopulācijas tendencēm, tā vēl spēj piesaistīt pietiekamu skolēnu skaitu. Relatīvi augstais OCE indekss – 54,8 % – norāda, ka Mīlenbaha vidusskola spēj piedāvāt kvalitatīvu izglītību, secinājuši pētījuma autori.

Pētnieki gan atzīmē, ka Kandava jau uzņēmusi par pamatskolu reorganizētās Sabiles vidusskolas skolēnus, taču apkārtnē nav citu reorganizējamu skolu, no kurām varētu cerēt uz jaunpienācējiem.

printēt Lasīt visu ziņu

Astrīdas Šliseres jubilejas izstāde Kandavas Mākslas galerijā10.10.2017

Kandavas Mākslas galerijā novada muzejā jau no 5.oktobra apskatāma kandavnieces Astrīdas Šliseres jubilejas izstāde. 25.oktobrī neliels pulciņš Astrīdas tuvāko draugu pulcējās Mākslas galerijā, lai apskatītu izstādi un sveiktu mākslinieci ar tuvojošos jubileju.

Kā, sveicot mākslinieci ar jubilejas izstādi, sacīja Kandavas Mākslas un mūzikas skolas pedagoģe Inga Brīniņa, ieraugot Astrīdas gleznas, viņai gribējies lietot pacilājošus uzsaukumus, kā piemēram- lai dzīvo māksla, lai dzīvo mākslinieki un mākslinieciskā brīvība. "Mēs, kas esam šeit sapulcējušies, daudzu gadu garumā esam sekojuši līdzi Astrīdas izaugsmei, viņas daiļradei, tāpēc varam tikai priecāties par to brīvību, kas jūtama viņas darbos, par krāsu bagātību, vieglumu un gaišumu". 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4) galerija (14)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top