Drukas datums: 15:47:14 18.04.2024

Elzai Gulbei piektā vieta U-23 pasaules čempionātā akadēmiskajā airēšanā27.07.2015

Elza Gulbe 2012. gada Pasaules U-23 čempionātā Traķos.

Svētdien 26.jūlijā Bulgārijas pilsētā Plovdivā norisinājās pasaules čempionāts akadēmiskajā airēšanā sportistiem, kuri nav vecāki par 23 gadiem. Tajā mūsu novadniece Elza Gulbe ieguva piekto vietu, liecina organizatoru sniegtā informācija.

A finālā Gulbe 2000 metrus veica septiņās minūtēs un 54,310 sekundēs. Uzvarēja lietuviete Ieva Adomavičūte, kura finišēja gandrīz 14 sekundes ātrāk. Nākamajās vietās ierindojās Lovisa Klaesone (Zviedrija), Paskāla Volkere (Šveice) un Jūlija Leidinga (Vācija), bet sestā palika Valentīna Plejiča (Horvātija).

Gulbe sestdien uzvarēja savā pusfinālā, bet otrajā pusfinālā ātrākā bija Adomavičūte.

Ceturtdien Gulbe bija otrā priekšsacīkstēs, savā braucienā zaudējot tikai Adomavičūtei, taču uzreiz tiekot pusfinālā.

Latvijas sieviešu pārairu divnieks Inga Lange/Lana Bračka svētdien ieņēma piekto vietu B finālā un kopvērtējumā ieguva 11. vietu finišējot pēc septiņām minūtēm un 31,1 sekundes.

Sestdien vieniniekiem Pēteris Viļums startēja D finālā, kur palika pēdējais piektais, sacensības noslēdzot pēdējā 23. vietā.

Piektdien pēdējā 13. vietā palika arī Latvijas bezstūrmaņa divnieks Reinis Upenieks/Mārtiņš Blumbergs, kuri gandarījuma braucienā palika pēdējā 4. vietā, netiekot pusfinālā.

PČ akadēmiskajā airēšanā U-23 sportistiem noslēdzas svētdien.