Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kandava/Anzāģe basketbolisti sasniedz pusfinālu02.05.2022

20220423-kj189.jpgKā pirmā "Ramirent" Nacionālās basketbola līgas izslēgšanas spēļu pusfinālu sasniegusi turnīra regulārās sezonas uzvarētāja "Kandava/Anzāģe", kas ar graujošu uzvaru 108:62 Līvānos tika pie otrā un izšķirošā panākuma sērijā.

Kandavnieku galvenajam trenerim Edgaram Priedem atrodoties ārpus valsts robežām, trenera lomā "Kandava/Anzāģe" vienībai stājās Tokijas olimpisko spēļu 3x3 basketbola turnīra zelta metiena autors Kārlis Lasmanis. Spēles rezultāts liecina, ka ar spēles vadīšanas pienākumiem Lasmanis tika galā gana sekmīgi, lai kandavnieki bez aizķeršanās iesoļotu pusfinālā.

"Līvānu" basketbolisti pamatturnīra uzvarētājai otrajā sērijas spēlē turējās līdzi pirmās ceturtdaļas gaitā, kas noslēdzās ar komandu piecu punktu atstatumu. Otrais spēles ceturksnis iezīmēja pārliecinošu kandavnieku pārākumu, viesu komandai pārtraukumā ejot ar gana komfortablo 53:32.

Spēles otrajā puslaikā kļuva skaidrs, ka "Līvāniem" nebūs pa spēkam aizlikt kāju priekšā kandavnieku ceļam uz Nacionālās līgas pusfinālu. Trešā ceturkšņa laikā viesu pārsvars turpināja augt, kandavniekiem pusstundas laikā teju gūstot divreiz vairāk punktu nekā mājiniekiem - 81:42. Noslēdzošajās desmit minūtēs komanda vēl nedaudz palielināja savu pārsvaru, nokārtojot sērijas otro panākumu ar 108:62.

Jāatgādina, ka Latvijas otras spēcīgākās basketbola līgas - “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas – ceturtdaļfināla pirmajā spēlē starp regulārās sezonas līdervienību “Kandava/Anzāģe” un BK “Līvani” emocijas vienā no mača epizodēm ņēma virsroku par saprātu un laukumā izcēlās pamatīgas nekārtības, kuru atrisināšana beidzās ar trim no mača izraidītiem spēlētājiem. Līvānu spēlētājs Dāvis Leopolds Ozoliņš pēc zaudētas spēka divcīņas vienam no līgas labākajiem cīnītājiem par atlēkušajām bumbām Arvim Savčenko cenšas ieķerties kājā un nogāzt zemē. Tas Dāvim arī veiksmīgi izdodas, bet Arvis nepaliek atbildi parādā un iesper pāridarītājām. Konfliktā uzreiz ielec iekšā pieredzējušais Daumants Pabrieža, kurš kļūst par Savčenko nākamo “upuri”. Pamatīgam grūdienam seko ļoti teatrāls Pabriežas kritiens. Notikušais pilnībā izmainīja mača gaitu, un kandavnieki izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 101:73. Grūti spriest, kas tieši mačam lika tik ļoti iziet no rāmjiem. Iespējams, basketbolisti laukumā vēlējās sevi kaut kādā veidā apliecināt olimpiskā čempiona Kārļa Paula Lasmaņa un Tokijas zelta taktiskā kaldinātāja Raimonda Feldmaņa acīs. Tieši Feldmanis un Lasmanis trenēja Kandavas komandu šajā mačā, aizvietojot turnīrā ārzemēs esošo “Kandava/Anzāģe” galveno treneri Edgaru Priedi. Pats Lasmanis regulārās sezonas laikā arī pārstāvēja Kandavas vienības krāsas, bet šoreiz laukumā malā asistēja savam trenerim 3x3 basketbolā.

Diemžēl, Pusfināla sēriju, 23. aprīļa mājas spēlē cīņā ar spēcīgo BK Jēkabpils, mūsu Kandava/Anzāģe komanda iesāk ar zaudējumu. Spēle bija zīmīga arī ar to, ka šī bija abu komandu pirmā savstarpējā spēle vēsturē.

Tā kā uz finālu tiks tā komanda, kura izcīnīs divas uzvaras, tad saprotams, ka spēles likme ļoti augsta. Jēkabpils komandai pieredze ir lielāka, un varbūt tieši tāpēc šo spēli viesi iesāka krietni veiksmīgāk. Kamēr mūsu puišiem nu nekādi nevedās spēle, tikmēr viesi mūsu grozā bēra vienu punktu pēc otra. Pēc pirmās ceturtdaļas 11:25. Otrajā ceturtdaļā mazliet atvērās arī mūsu uzbrukums, bet Jēkabpils turpināja uzbrukt ar teju izcilu precizitāti un pirms pārtraukuma 37:60...

Puslaika pārtraukumā tika atrastas zāles pret viesu uzbrukumu, nu punkti „lūšiem” nāca krietni grūtāk, tiesa arī mēs nekādi nespējām bumbu dabūt cauri tīkliņam, un desmit minūtes līdz beigām, gandrīz bezcerīgs 50:75.

Sezonā jau vairākas reizes parādījām, ka komandai ir raksturs, un tā nekad nepadodas, 8 minūtes līdz beigām, pie -27 turpinājām cīnīties – Gotfrīds trāpa trīspunktniekus; Dambenieks vairākas reizes atbruņo pretspēlētāju, noķeram skatītāju emocijas un 82 sekunžu laikā atspēlējam 15 punktus un uz tablo jau krietni cerīgāks 65:77! Arī turpinājumā labas darbības aizsardzībā, taču pietrūkst tik pat veiksmīgi uzbrukumi, lai arī cīnāmies no sirds un dvēseles, tuvāk tikt vairs neizdodas un piedzīvojam zaudējumu ar 67:83. Šoreiz komandas galvenajam trenerim, kurš nu jau atgriezies no ārvalstu turnīra un aktīvi iesaistās komandas vadībā, atkal palīdzēt ieradās treneris Raimonds Feldmanis, tā teikt “āķis lūpā” būt kopā ar komandu tik spraigās spēlēs čempionāta galotnē.

Apņēmības pilna komanda devās trešdienas, 27. aprīļa vakarā uz Jēkabpili pēc revanša, lai šo sēriju atgrieztu atpakaļ Kandavā. Komandai līdzi vienmēr dodas arī komandas fani, kas neapšaubāmi, ir sestais komandas spēlētājs gan mājās, gan izbraukumā, uzmundrina un dod puišiem cīņassparu. Diemžēl, dramatiskā cīņā, un izšķirošā spēles galotnē mazliet pietrūka veiksmes līdz finišam, un līdz ar to cīņai finālā. BK “Jēkabpils'', savā laukumā, pateicoties soda metieniem, izrāva uzvaru pār ''Kandava/Anzāģe'' ar rezultātu 73:71.

Nu komandai priekšā cīņa par trešo vietu. BK “Kandava/Anzāģe” ir Ramirent Nacionālās basketbola līgas regulārās sezonas uzvarētāji, tā kā goda lieta arī play-off , un čempionāta noslēgumā saglabāt vietu pjedestālā.

Spēle par 3. vietu notiks 6. maijā, plkst. 20:00, Kandavas sporta hallē ar BK “Gulbenes buki” komandu, atbildes spēle – 8. maijā, 18:00, Gulbenē, pēc nepieciešamības līdz trīs uzvarām – 10. maijā, plkst. 20:00 -Kandavas sporta hallē.