Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/vanes_pagasts/aizvaditi_vasaras_saulgriezi_kandavas_novada
Drukas datums: 20:43:03 18.08.2018

Aizvadīti vasaras saulgrieži Kandavas novadā26.06.2017

Līgo vakars Matkulē

Līgo vakars Matkulē

Kā pirmie Kandavas novadā Jāņus ielīgoja Cēres pagastā 20.jūnijā ar Cēres amatierteātra “Saime” izrādi “Antons un radi" un 21.jūnijā kandavnieki ar režisora Voldemāra Šoriņa iestudētu ielīgošanas izrādi pēc Annas Brigaderes darba motīviem “Lielais loms”, kurā lomas atveidoja vietējie- Kandavas novada iedzīvotāji. Savukārt, 23.jūnijā Līgosvētkus svinēja visos novada pagastos.

Zantē Līgo vakaru ieskandināja Zantes folkloras kopa "Vācelīte" (vadītāja Taira Grošteine). Tika sumināts Zantes pagasta pārvaldnieks Jānis Kālis, kurš visiem vēlēja jauku vakaru un rosināja šajos svētkos ievērot moto ar Edgara Liepiņa vārdiem- "ka tik kaut kas nenotiek!". Daudz laimes vēlēja Zantes īpašajiem Jāņu bērniem, kas dzimuši tieši šajos svētkos - Antrai Grundmanei, Maijai Ilvai Puškinai, Leonam Lisinskim un Rafaelam Jānim Reinfeldam. Klātesošos priecēja un smīdināja jautrais uzvedums "Īsa pamācība mīlēšanā". Aktieru lomās iejutās vidējās paaudzes un jauniešu deju kolektīvu dalībnieki un Daiga Poška, uzvedumu kopā salika abu deju kolektīvu vadītāja Marita Jekuma. Pēc uzveduma- zaļumballe, kurā lustīgas dejas līdz pat rītam spēlēja Juris Pavlovs.

Matkulē Jāņus ar izrādīšanos, dziesmām un dejām ielīgoja Matkules amatierteātris ar lugas "Kas tā par dziesmu" pirmizrādi, vakarā Līgo balle ar Matkules dziesminiekiem.

Līgosvētkos Zemītē "Re kā pie mums līgo!'- vietējais amatierkolektīvs uzstājās ar koncertuzvedumu, pēc tam zaļumballe ar grupu "Leišmales Jānīši".

Līgo lustes notika arī Vānes parka estrādē. Klātesošos priecēja Vānes amatierteātra muzikāli dramatisks uzvedums pēc Annas Brigaderes skices motīviem “Čaukstenes”. Par lustīgiem dančiem līdz saullēktam gādāja Vānes muzikanti.

Līgo dienas vakarā zaļumballes notika arī Cēres estrādē ar Māri no Baldones un Kandavas brīvdabas estrādē “Ozolāji” ar grupu “Kurzemnieki” no Ventspils.