faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Tikšanās ar grāmatas "Aizupiešu sasaukšanās" autoru Pauli Čimuru29.11.2017

28. novembrī Vānes pagasta bibliotēkā interesenti no  Vānes un Kabiles pagastiem tikās ar grāmatas “Aizupiešu sasaukšanās” ieceres un redakcijas veidotāju Pauli Čimuru.

 Grāmata “Aizupiešu sasaukšanās” tapusi septiņu gadu laikā, un tajā apkopoti Aizupes meža tehnikuma audzēkņu un pasniedzēju atmiņu stāsti.

“Aizupē izskolojušies Latvijas mežsaimniecības profesionāļi vismaz trīs paaudzēs. 75 autori stāsta, kā tas notika. Tie ir bijušo audzēkņu, pasniedzēju dzīves stāsti par mācību, darba laiku Aizupē. Gan komentāros, gan vienkārši tekstā, pieminēti arī citi cilvēki. 

Tā vispār ir pirmā grāmata par Aizupi, kur sapulcināti tik daudz cilvēku. Darbība aptver laiku no 1939.-2015.gadam, bet atmiņas ietiecas arī senākā pagātnē. Izmantotas vairāk kā 100 vēsturiskas fotogrāfijas, kuras citādā gadījumā aizietu bojā, pazustu. Grāmata aptver 408 A4 formāta lapas. Tā ir Aizupes mežsaimniecības skolas, Aizupes meža tehnikuma vēsture kontekstā ar ciema un Latvijas kultūrainu. Latvijā būs grūti atrast tādu mācību iestādi, kam orģinālās pieejas dēļ, ir tāda veida vēsturiska apcere. Galu galā tā lielā mīlestība, kas ieguldīta darba tapšanā ,realizējas kā dāvana Latvijas simtgadei, ko visi tās 75 autori ar lepnumu paziņo. Atmiņas savilkušas kopā laiku un tas paliek dzīvs, uzskatāms un neiznīcināms visam turpmākajam Latvijas mūžam. Aizupiešu atmiņu grāmata var noderēt tiem,  kas savu dzīvi saista ar šo vietu, lai uz tā būvētu savas dzīves stāstus. Ieteicams muzeju darbiniekiem, bibliotēkām, kas nodarbojas ar novada pētniecību un vēlas pievērsties mežsaimniecības izpētei novadā. “ 

 /teksts no ,,Latvijas Avīze” /

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top