Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/zemites_pagasts/zemites_skola_piedalas_partikas_programma_edam_atbildigi
Drukas datums: 15:39:46 19.12.2018

Zemītes skola piedalās pārtikas programmā “Ēdam atbildīgi”06.10.2017

Šogad Zemītes pamatskolas skolēni, skolotāji un darbinieki ņem līdzdalību programmā „Ēdam atbildīgi!”, kas  ir starptautiska, uz rīcību orientēta mācību programma.  

Pirmais ražas nedēļas pasākums “Ēd veselīgi! Dzīvo laimīgi!” jau noticis.  Nedēļā pirms Miķeļiem zemītnieki vāca augļus un dārzeņus, veidoja miķelīšu izstādi, vides objektus “Latvju raksti” un pētīja augu garšas, to saderības, lai katrā klašu grupā un bērnudārzā pagatavotu sev mīļākos salātus. Pēcpusdienā visi pulcējās skolas zālē, lai prezentētu savu veikumu, kā arī pastāstītu par izvēlēto produktu devumu veselības nostiprināšanā. Veselīgās salātu smaržas piepildīja visu skolu un tā vien kārdināja garšas kārpiņas. Salātu daudzveidība neatstāja vienaldzīgu nevienu, jo katrs varēja izvēlēties savu favorītu. Tā uz mēles tika “Vitamīnu bumba”, “Zaķīša gardums”, “Kāpostu un ābolu salāti” un citi gardumi. Visi augi bija no pašu dārziem.

 Tā kā pārtika ir viena no mūsu pamatvajadzībām, šis temats ir nesaraujami saistīts ar daudzām vides tēmām visa mācību gada garumā. Caur dažādām aktivitātēm un izglītojošiem materiāliem, tiks vicināta izpratne par efektīvu resursu izmantošanu, bioloģisko daudzveidību, klimata pārmaiņām, cilvēktiesībām un godīgu tirdzniecību. Par šķietami attālinātām tēmām, kuras mēs varam ietekmēt pozitīvi vai negatīvi, mainot savus ēšanas paradumus.

Projektā “Ēdam atbildīgi” piedalās deviņas Eiropas valstis - Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija.

Vides pulciņa vadītāja O.Tutiņa