faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

AAS “Piejūra” rudens sezonas aktualitātes04.10.2018

Pamazām dabā ir novērojams lapkritis, kas neizbēgami ir pienācis un vēl tikai pieņemsies spēkā. Neizmantotā rudens raža, nopļautā zāle, nezāles, ziedi... nezini, kur likt visus bioloģiskos atkritumus?

Viens no risinājumiem - savā privātmājas pagalmā, mazdārziņā ierīko komposta kaudzi, kurā likt visus nevajadzīgos bioloģiskos atkritumus. Pēc tam, kad šie atkritumi būs satrūdējuši, tos varēs izmantot, mēslojot zemi. Šādā veidā tiktu atrisināts jautājums par bioloģisko atkritumu novietošanu, un tos varētu arī lietderīgi izmantot. Rezultātā - ieguldījums ar pievienoto vērtību.

Kompostu var veidot iežogotā kaudzē, vai kādā piemērotā kastē/tvertnē, kuras dažādās formās un krāsās ir iespējams iegādāties veikalos. 

printēt Lasīt visu ziņu

Izsludina talku- konkursu “Čaklākais zīļu vācējs Kandavas novadā 2018”

20.09.2018 - 20.10.2018

Kandavas novada Kultūras un sporta pārvalde izsludina talku – konkursu “Čaklākais zīļu vācējs Kandavas novadā 2018”. Konkurss notiek no 2018. gada 20.septembra līdz 20.oktobrim.

Konkursā piedalīties un pretendēt uz balvu saņemšanu no konkursa balvu fonda var Kandavas novada izglītības iestādes. Citas pašvaldības iestādes, uzņēmumi, organizācijas un privātpersonas var piedalīties, saņemot Pateicības rakstu.

Konkursa mērķis ir Kandavas novada tēla popularizēšana, ekoloģiski tīra vietēja produkta radīšana, vides un dabas objektu sakopšana novada teritorijā, kā arī dažādu paaudžu, profesiju un interešu pārstāvju sadarbības veicināšana un bērnu un jaunatnes patriotiskā audzināšana, iesaistoties sava novada kultūrvides veidošanā.

Talkas- konkursa uzvarētāji tiks paziņoti un apbalvoti Kafijas un tējas svētku laikā Kandavas kultūras namā 2018.gada 27.oktobrī.

Konkursa nolikumu skatīt šeit

Normunda Beļska bērnu grāmatas "Vectētiņa brīnumu lāde" atvēršanas svētki

28.09.2018 13:00 kur : Zantes kultūras nams

Lielisku rudens pēcpusdienu Zantē 28.septembrī sagādāja Latvijas Bērnu fonds, sadarbībā ar dzejnieku Normundu Beļski, aicinot uz savas jaunās grāmatas „Vectētiņa brīnumu lāde” atvēršanas svētkiem.

 Autors deva lielisku iespēju Kandavas novada bērniem un jauniešiem būt vieniem no pirmajiem, kas iepazīstas ar šo grāmatu, Zantes pagasta kultūras namā. Autors uz grāmatas prezentāciju bija ieradies ar palīgiem - komponistu Māri Lasmani un solisti Endiju Rezgali, kas palīdzēja grāmatas dzejoļiem atdzīvoties dziesmās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Biedrība „Atbalsts Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolai” aicina uz bezmaksas nodarbībām Laikmetīgās mākslas radošajā laboratorijā 02.10.2018

Projekta “Laikmetīgās mākslas radošās laboratorijas izveide” ietvaros visi interesenti  ir laipni aicināti uz bezmaksas laikmetīgās mākslas radošajām nodarbībām, kurās oktobra mēnesī būs iespēja veidot mākslas darbus batikošanas tehnikā.

Nodarbības notiek katru trešdienu, plkst.17:30, iepriekš piesakoties pa tālruni-  29146069.

Nodarbību grafiks:

  • 3.oktobrī;
  • 10.oktobrī 
printēt Lasīt visu ziņu

Noslēdzies Latvijas skolu jaunatnes fotokonkurss “Mana zeme skaistā”02.10.2018

Latvijas valsts simtgades pasākumu ietvaros Latvijas novados norisinās projekts “Latvijas skolu jaunatnes fotokonkurss ”Mana zeme skaistā””, kura mērķis ir stiprināt Latvijas skolu jaunatnē piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, īstenojot mūsdienu tehniskām iespējām atbilstošas radošās aktivitātes. Konkursa mērķa auditorija ir skolēni no 1. līdz 12.klasei.

Noslēgusies projekta būtiskākā aktivitāte  – fotokonkurss, kura ietvaros skolēni tika aicināti uzņemt Latviju raksturojošas fotogrāfijas, izmantojot mobilos telefonus un fotoaparātus. Konkursa darbu iesniegšana notika projekta interneta vietnē www.manazemeskaista.lv, kur skolēniem bija iespēja ievietot savu attēlu pie sava novada, skolas un klases. Mājaslapas apmeklētājiem bija iespēja nobalsot par labākajiem attēliem.

 Latvijas skolu jaunatnes fofo konkursā piedalījās Kandavas internātvidusskola, Zemītes pamatskola, Vānes pamatskola, Cēres pamatskola un Kandavas novada Zantes pamatskola.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Kandavas Radio rūpnīcas bijušo darbinieku salidojums

29.09.2018 kur : Pensionāru Dienas centrs

29.septembrī bijušajā Kandavas radio rūpnīcas pārvaldes ēkas zālē/ tagad Pensionāru Dienas centrs/ valdīja priecīgi satraukta gaisotne un kņada.

Uz rūpnīcas 55 gadu jubilejas salidojumu bija ieradušies ap 100 bijušo darbinieku no dažādām Latvijas malām. Tā ir gadu gaitā izveidojusies tradīcija, ik pa laikam satikties, atceroties toreizējos- rūpnīcas laikus. Pasākuma svinīgā daļa bija veidota kā vietējā rūpnīcas radiomezgla raidījums “Toreiz, kad Kandavā radio būvēja” , ar muzikālām pauzēm, tāpat kā toreiz, par kurām jubilejas reizē gādāja Valdeķu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Doremi” un viņu vadītāja Dzintra Linde.

Laika rats tika pagriezts atpakaļ uz pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, kad 1963.gada pavasarī Kandavā uz rūpkombināta bāzes veidojās radiomezglu cehs. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (42)

Meža dienās 2018 - Zantē iestādīta liepu aleja02.10.2018

Latvijas pašvaldības Meža dienās 2018 turpina tradīciju (2016-2018) - padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem un/vai mazo koka arhitektūras objektu izvietošanu parkos gatavojoties Latvijas simtgadei. Kandavas novads piedalījās projektā “Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei”,  iestādot liepu aleju Zantē gar gājēju celiņu par godu Latvijas simtgadei.

  Koku stādīšanas procesā iesaistījās Zantes pamatskolas skolēni, skolas direktore, skolotāji,  darbinieki, kā arī Zantes pagasta kultūras darbinieki, aktīvie iedzīvotāji un pagasta pārvaldes vadītājs. Kopumā tika iestādītas 18 platlapu liepas, kuras simboliski iestādīja katra Zantes pamatskolas klase, kā arī pārējie pasākuma dalībnieki varēja iestādīt savu liepu, godinot  Latvijas ainavu, padarot to krāšņāku un zaļāku. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top