faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Mūsu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi konkursā Lielvārdē07.02.2019

6.februārī Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolā norisinājās III Vidzemes novada mūzikas skolu audzēkņu konkurss Vispārējās klavierēs.

Konkursā piedalījās izglītības programmu Pūšamo instrumentu spēle, Stīgu instrumentu spēle, Akordeona spēle, Sitamo instrumentu spēle un Kora klase audzēkņi, kuri, saskaņā ar programmu, apgūst arī klavierspēli. Konkursā piedalījās ne tikai vidzemnieki, bet arī J.Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, kā arī Madonas Mūzikas skola.

Plašo Kurzemi konkursā pārstāvēja mūsējie- Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi- trompetists Kārlis Vilkaušs (skolotāja Andra Vilkauša) un vijolniece Elīza Oliņa (skolotāja Dzintra Linde), kuri žūrijas vērtējumam demonstrēja savas klavierspēles prasmes, katrs izpildot divus dažāda rakstura skaņdarbus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Kandavas MMS audzēkņi piedalās Ledus mākslas festivālā Engurē 07.02.2019

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi ikdienas darbā ņem rokās otas, krāsas un citus mākslinieku piederumus, taču pagājušajās brīvdienās- 1.un 2.februārī  Kaspars Naglis, Ralfs Zvagulis un Sāra Ketrina Granta kopā ar kokapstrādes pedagogu Andi Jakobsonu ņēma rokās kaltis, motorzāģi un spēra pirmos soļus ledus mākslas pasaulē.

Ledus skulptūras tika veidotas mākslinieces Zīles Ozoliņas-Šneideres vadībā. Katrai komandai tika iedots viens ledus klucis un speciāli instrumenti skulptūru veidošanā. Darbs iesākās ar ideju, skici, skices pārnešanu uz ledus un tad jau pati skulptūras veidošana. Kandavas Mākslas un mūzikas skolas komandai radās ideja par “Zelta Reņģi”, ko viņi arī īstenoja! Aizrautība un degsme bija manāma kā audzēkņu, tā pedagogu acīs. Skulptūra tika veidota divas dienas. Otrās dienas noslēgumā visi interesenti varēja apskatīt ledus skulptūru izstādi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Pasaules Dabas Fonds izsludina konkursu Klimata vēstnieks07.02.2019

Visā pasaulē arī šogad, 30. martā, no plkst. 20.30 līdz 21.30, tiks svinēta Zemes stunda – lielākā globālā akcija, kuras laikā visu valstu iedzīvotāji, uzņēmēji, organizācijas un institūcijas tiek aicinātas simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tā paužot savu atbalstu vides problēmu risināšanai.

Gatavojoties Zemes stundai, Pasaules Dabas fonds (PDF) vēlas izcelt tos labos piemērus sabiedrībā, kas mums rāda – kaut tikai nedaudz mainot savus ieradumus, ietekmi uz vidi var samazināt, un tas nav sarežģīti! Tāpēc arī šogad, izsludinot konkursu, tiks meklēts “Klimata vēstnieks”.

Organizatori skaidro, ka konkursā ir divas nominācijas, kurām var gan pieteikties pats, gan nominēt kādu līdzcilvēku. Nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks” tiek aicināts pieteikt personu, kura ikdienā īsteno videi draudzīgu dzīvesveidu, savukārt otrai nominācijai - “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks sabiedrībā”, personu, kura ir guvusi būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā, iesaistot sabiedrību.

Motivēti pieteikumi brīvā formā tiek gaidīti līdz šī gada 1. martam uz e-pastu info@pdf.lv. Katras nominācijas uzvarētājs iegūs dāvanu karti 500 eiro vērtībā aktīvās atpūtas inventāra veikalā “Ceļotājs”. Konkursa uzvarētāji tiks godināti Zemes stundai veltītā koncertā 30. martā Rīgā.

printēt Lasīt visu ziņu

Mazpulcēnu slēpošanas pēcpusdiena Kandavā07.02.2019

 1. februārī, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas sporta stadionā pulcējās mazpulcēni no Tukuma apriņķa. Viņu nodoms bija - izbaudīt jautrību slēpojot, un šo iespēju viņiem deva neviens cits, kā Kandavas mazpulka kolektīvs.

Dažāda vecuma mazpulcēni vilka kājās slēpju zābakus un slēpes, ņēma rokās slēpju nūjas un devās uz todien apsnigušā skrejceliņa, lai, slēpojot apļus, aprunātos ar sen neredzētiem draugiem, labi pavadītu laiku, bet tie, kas nebija slēpojuši, lai to iemācītos. Pēc nedaudz vairāk, kā stundu intensīvas slēpošanas mazpulcēni tika aicināti uz skolas sporta zāli, kur tos jau gaidīja cepumi, mājās cepti pīrādziņi un karsta tēja. Katram mazpulcēnam pienācās īpaša medaļa un mazpulku atstarotājs par viņu centību slēpojot. Pēc tam, kad mazpulcēni bija apbalvoti un nobaudījuši gardumus, tie tika aicināti spēlēt dažādas spēles.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Notikusi sadziedāšanās "Mana Tautasdziesma"

29.janvārī Kandavas Mākslas un mūzikas skolā pulcējās 15 jaunie novada dziedātāji, lai solo izpildītu katrs savu izvēlēto tautasdziesmu. Mūs laipni sagaidīja un pasākuma ievadvārdus skolas skanīgajā zālē teica direktore Maruta Balode.  

1.-4.klašu grupā klausījāmies sešus priekšnesumus, no kuriem viens gan bija duets. Tas šoreiz pieļaujami, jo dziedāja visjaunākie dalībnieki no Kandavas internātvidusskolas 1.klases, un viņu izpildījumā dziesmā "Kur tad tu nu biji, āzīti manu?" katram bija sava solo loma. 5.-9.klašu grupā arī uzstājās sešas dziedātājas, bet vidusskolu grupā- divas solistes. Žēl, ka dažu skolu pārstāvji nevarēja ierasties slimības un citu apstākļu dēļ.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Novada pašdarbības kolektīvu dalībnieki viesojas Lietuvā06.02.2019

1.februārī Kandavas novada jauniešu deju kolektīvs "Imuliņa" un Zantes folkloras kopa "Vācelīte" viesojās Kandavas novada pašvaldības sadarbības pilsētā Šilale (Lietuva), lai ar priekšnesumiem kuplinātu Šilales Starptautisko Etnogrāfisko nakti.

Starptautisko Etnokultūras nakti Šilales Kultūras centrs organizē jau ceturto gadu un šogad tas pulcējis vairāk kā 250 dalībnieku no Lietuvas un Latvijas. Dalībniekus sveica Šilales rajona pašvaldības mērs Jonas Gudauskas un kultūras centra direktore Irmina Kėblienė.

Kandavas novada pašdarbības kolektīvi iepazīstināja vietējos ar latviešu tautasdziesmām un dejām, kā arī iepazina lietuviešu folkloru, vienojoties kopīgās dejās un dziesmās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Kandavas novada dome reģ. Nr.90000050886 aicina darbā Būvvaldes vadītāju06.02.2019

Kandavas novada ģerbonis

Kandavas novada dome

Prasības pretendentiem (-ēm):

  • otrā līmeņa augstākā profesionālā vai akadēmiskā izglītība vēlama arhitektūrā vai būvniecībā;
  • labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku;
  • vēlama praktiskā pieredze vadītāja amatā vismaz 2 gadi;
  • normatīvo aktu pārzināšana būvniecības jomā, kā arī Administratīvā procesa likuma izpratne un pielietojums darba pienākumu pildīšanai;
  • vēlama B kategorijas auto vadītāja apliecība;
  • spēja patstāvīgi plānot sava darba izpildi noteiktajā termiņā;
  • augsta atbildības sajūta un spēja strādāt kolektīvā;
  • spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus.
printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top