kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Zantes kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Ducele"

40--17.jpg
2.jpgZantes kultūras nama jaunākie kolektīvi, dibināti 2014.gada 27.septembrī. Lustīgi, dejas traki un neatlaidīgi – tādi ir radošās skolotājas Maritas Jekumas dejotāji.

Lai arī 5 gadi kolektīvam ir tikai sākums un pirmais atskaites punkts, tomēr, šie gadi ir bijuši gana bagāti un piepildīti ar skaistiem pasākumiem.  Ir izdejoti dažādi koncerti Zantē, kaimiņpagastos un starpnovadu pasākumos, ir aizvadītas vairākas Tukuma apriņķa deju skates, Kurzemes dziesmu un deju svētki vēju pilsētā Liepājā, ir priecēti skatītāji Igaunijā un ir izbaudīts deju prieks saulainajā Rumānijā. Ir iedibinātas jaunas tradīcijas – jau trīs gadus dejotāji iejūtas aktieru lomās un priecē daudzos skatītājus ar  jautrām Līgo svētku izrādēm Zantē. Viennozīmīgi lielākais un neaizmirstamākais notikums ir 2018.gada vasarā aizvadītie XXVI Visparējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Turklāt, gatavojoties šiem svētkiem, abi deju kolektīvi tika arī pie nosaukumiem – VPDK „Ducele” un JDK „Sīpa”.  Iespējams, ka daudzi nezina šo vārdu nozīmi, jo tie ir senvārdi. Tad nu lūk! „Ducele” ir divriči jeb divriteņu rati. Lai rati stabili varētu kustēties, tad nepieciešami vismaz divi riteņi...nu taisni kā dejā! Ja abi partneri ir kā viens vesels, tad var deju nodejot tik līdzeni kā braucot ar labu duceli.  

26328997 - vadītāja Marita Jekuma

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top