pavasara-foto-majas-lapai5mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Matkules amatierteātris

dscf5067.jpg

Matkules amatierteātri režisore Ilze Oliņa izveidoja 1996.gadā. Sākotnēji tas tika dibināts kā Matkules pamatskolas skolotāju un darbinieku kolektīvs, taču jau pēc gada tas mājvietu rada Matkules kultūras namā.

Teātra mākslai Matkulē ir ļoti senas saknes un tradīcijas. Visiem atmiņā palicis laiks, kad teātri vadīja Emīlija Lūkase. Cieša draudzība un šefība padomju varas gados bijusi arī ar Latvijas Nacionālo teātri, jeb toreiz „Drāmas” teātri. Vēl šodien saglabājušās dekorācijas un tērpi, kas iegūti no teātra izrādēm Rīgā.

Režisores Ilzes Oliņas laikā ik gadu kolektīvs iestudēja vienu "pilnmetrāžas" komēdiju. No 2002.gada ar aktieriem strādāja horeogrāfs Gints Skribāns, iestudējot dejas, par muzikālo noformējumu visus šos gadus rūpējās Ainārs Oliņš. 

Kopš 2009.gada kolektīvs Līgo svētkos pagastā  spēlē kārtējās lugas pirmizrādi. 2011.gada izrādi "Kļūstiet pa manu tēvu!" noskatījās ap 500 skatītāju - ļoti daudzi brauc no tuvākas un tālākas apkaimes.

2011.gada rudenī Matkules amatierteātris svinēja savu 15.dzimšanas dienu. Pasākuma ieskaņā aktieri meklēja gaismu sevī, pēc tam atraktīvi un jautri attēloja, kā top izrādes. Tad atcerējās dažādu gadu iestudējumu epizodes un dejas. Ciemos bija atbraukuši 10 dažādu novadu teātru kolektīvi.

2016. gadasezonu Matkules amatierteātris (pēc 20 kopā aizvadītiem gadiem ar režisori Ilzi Oliņu) noslēdza ar izrādi "Ak es auns"

No 2017. gada Matkules amatierteātri vada  Maija Zilberta un teātra pulkam ir pievienojušies arī jauni aktieri. 

26557377 - režisore Maija Zilberta

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top