pavasara-foto-majas-lapai9mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Zemītes Eiropas deju kolektīvs "Ozolzīles"

senioru_deju_kopa_ozolziles.jpgSenioru deju kolektīvs “ Ozolzīles” dibināts 2010.gada 13.oktobrī. Vadītāja Mārīte Zandberga. Kolektīvā dejo 14 kundzes labākajos gados. Jau divus gadus kolektīvs piedalās savas deju nozares skatē “ Brocēnu ūdensroze” , no kura ir atvedis gan Zelta, gan Sudraba diplomus. Kolektīva dalībnieces aktīvi piedalās gan Zemītes pagasta, gan Kandavas novada pasākumos, gan labprāt izbrauc uz citiem novadiem. Viņas aktīvi iesaistās savas nozares pasākumos arī Latvijas mērogā.

Kolektīva repertuārā ir vairāk nekā 60 dažādas dejas.  Senioru ( jeb Eiropas deju) dejas žanrā nav būtisks dalībnieku dzimums, vecums un fiziskā sagatavotība. Senioru deju žanrs ir unikāls ar savu pielāgotību tieši cilvēkiem cienījamos gados un pat tiem, kam kustību spēja ir ierobežota. Dejas  balstās uz savstarpēju komunikāciju, atbalstu un kopīgu vienošanos dejā, kas īpaši pielāgota un atbilstoša dažadām dejotāju fiziskajām iespējām. Lai cik skeptiski uz to skatītos tradicionālo deju žanru piekritēji, tieši šis dejas veids dod iespēju ikvienam baudīt kustības prieku deju soļos un mūzikas pavadījumā. Deju soļi trenē dalībnieku koordināciju, atmiņu un veicina veselīgi, kustīgi un sociāli aktīvi pavadīt savu brīvo laiku. Tas ir ļoti nozīmīgi tiem ļaudīm, kas darba dzīvi ir atstājuši, lai dotos pelnītā atpūtā, bet neieslīgst ikdienas mājas rutīnā, bet atrod iespēju sevi pilnveidot un aktīvi baudīt dzīvi. Šī dejošana veicina dzīvesprieku, piederību un atbildību kolektīva ietvaros un ir nozīmīga ar savu sociālo esamību, jo tie, kas kopīgi darbojas, atrod laiku arī lai viens otru uzmundrinātu, parūpētos par to kurš  kādā brīdī jūtas saguris vai sāk kļūt depresīvs, dažādu dzīves faktoru ietekmē. Kolektīva dalībnieces viena par otru rūpējas, uzmundrina un pieskata ne tikai nodarbību laikā, bet arī ikdienā. Tas ir ļoti nozīmīgs neformālais sociālais atbalsts pagasta kopienā.


facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top