faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Zantes pamatskolā ienāk jaunie pedagogi05.02.2019

Jaunie skolotāji – Ēriks Ieviņš, Jolanta Ostrovska (vidū) un Alise Ņukša. Foto: Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency
Jaunie skolotāji – Ēriks Ieviņš, Jolanta Ostrovska (vidū) un Alise Ņukša. Foto: Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Pedagogu novecošana ir viena no problēmām, ar ko saskaras izglītības sistēma. Kā rāda statistika, skolotāju vecumā līdz 30 gadiem kopumā ir vien 8%. Tāpēc jaunu skolotāju ienākšana skolās, it īpaši novados, ir teju vai notikums. Zantes pamatskolā patlaban strādā pat četri jaunie pedagogi, kuriem, izrādās, patīk tieši lauku skola.

Zantes pamatskolas direktore Kristīne Elksnīte šādu jauno pieplūdumu neuzskata par nejaušību. Skola ļoti piestrādājot, cenšoties arī uzrunāt savus absolventus, kuri izlēmuši kļūt par pedagogiem. Vienubrīd te bijuši pat pieci jaunie - četri skolā un viens - pirmsskolā, tomēr viens no viņiem pēc pusgada ģimenes apstākļu dēļ izlēmis skolai teikt ardievas, lai gan visādi citādi te iejuties un arī ar bērniem kontakts bijis labs.

printēt Lasīt visu ziņu

Iznācis informatīvā izdevuma "Kandavas Novada Vēstnesis" februāra numurs05.02.2019

Iznācis Kandavas novada domes informatīvā izdevuma "Kandavas Novada Vēstnesis" februāra numurs. Elektronisko versiju skatīt šeit

printēt

Var iesniegt lauku bloku precizējumus05.02.2019

No šā gada 4.februāra lauksaimnieki var veikt lauku bloku / ainavu elementu precizēšanu 2018.gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz šā gada 1.aprīlim.

Precizēšanas pieprasījumi jāiesniedz tikai tad, ja -klients vēlas iekļaut lauku blokā jau sakoptu platību, -pievienot jaunus ainavas elementus; -no lauku bloka izņemt neapsaimniekotu platību.

Platībai ir jābūt sakoptai uz lauku bloka precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas brīdi, jo LAD inspektori to pārbaudīs arī dabā. Ja tā nebūs sakopta, tā netiks iekļauta lauku blokā un sezonas laikā netiks veikta atkārtota platības apsekošana. Svarīgi arī atcerēties, ka lauku bloku precizēšanas pieprasījums nav iesniegums platību maksājumu saņemšanai.

printēt Lasīt visu ziņu

Mūsu novads starptautiskajā izstādē “Balttour 2019”04.02.2019

No 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā notika 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”, kurā ar moto “Baudiet mākslu, dzeju un vēderpriekus romantiskajā Kandavas vecpilsētā!” piedalījās arī mūsu novads.

Aicinājām „Balttour” apmeklētājus atbraukt uz Kurzemi, lai iepazītu mazo, senatnīgo un romantisko Kandavu, kur vecpilsētā un Abavas senlejā  iedvesmu gūst  mākslinieki, dzejnieki  un dabas mīļotāji. To nodrošina kalnainais reljefs, brīnišķīgie dabas skati un senatnes elpa, kas šeit jaušama ik uz soļa. Kopš 2018.gada Kandavas vecpilsētas piecu namu sienas grezno latviešu autoru dzeja- kandavnieku dāvana Latvijai 100.jubilejā.

Šogad 26.oktobrī svinēsim 10.Kafijas un tējas svētkus. Kandavā populāra ir ozolzīļu kafija, izstādē to nobaudīt un iegādāties piedāvāja novada Amatniecības centra vadītāja Kitija Švīgere. Stendā radoši darbojās keramiķe, mākslas plenēru organizatore Linda Romanovska un vīndaris Ivo Immermanis, ģimenes vīna darītavas „Tēviņi” saimnieks. No zemnieku saimniecības „Birznieki” bija atvesti svaigie un kūpinātie kazas sieri, bet  1. februārī - Kalnmuižas pils restorāna garšas Kandavas stendā prezentēja menedžere Kristīne Otmane.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Darbu uzsāk SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” jaunais valdes loceklis04.02.2019

Ar 4.februāri darbu uzsāk SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” jaunais valdes loceklis Dzintars Rušmanis. 

Atkārtotais konkurss uz vakanto valdes locekļa amatu noslēdzās 21.janvārī, tam bija pieteikušies trīs pretendenti.  

Divi tika uzaicināti uz darba intervijas pārrunām, lai noskaidrotu pretendentu redzējumu uzņēmuma tālākai darbībai. Sarunu  rezultātā, komisija lēma amatu piedāvāt kuldīdzniekam Dzintaram Rušmanim, kuram ir liela pieredze komunālo pakalpojumu un apsaimniekošanas jomā. 

printēt

Lauku māja "Indāni" saņem "Zaļo sertifikātu"01.02.2019

Ceturtdien, 2019. gada 31. janvārī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī sveica nacionālas nozīmes lauku tūrisma uzņēmumu eko-sertifikācijas jeb vides kvalitātes zīmes “Zaļais sertifikāts” ieguvējus. Sertifikātu saņēma arī Kandavas pagasta lauku mājas “Indāni” saimniece Signe Ezeriņa.

Uzrunājot klātesošos, Valsts prezidents atzīmēja, ka “Zaļais sertifikāts” tā pastāvēšanas laikā ir kļuvis par lauku tūrisma saimniecību kvalitātes zīmi, kas apliecina spēju saimniekot zaļi un ilgtspējīgi un ko atpazīst tūkstošiem cilvēku – gan saimnieki, gan viesi.

“Latvijas ilgtspējīga attīstība nav iespējama bez videi draudzīgas saimniekošanas. Katra “Zaļā sertifikāta” saimniecība ik dienas sniedz nozīmīgu ieguldījumu mūsu valsts nākotnei,” uzsvēra Raimonds Vējonis.

printēt Lasīt visu ziņu

LEADER biedrības veidos mazajiem uzņēmumiem pieejamu aizdevumu platformu 01.02.2019

Lai veicinātu finansējuma pieejamību vietējiem uzņēmumiem, sešas vietējās rīcības grupas īstenos projektu „Reģiona Finanses Reģiona Uzņēmējdarbībai”. Projekta ietvaros paredzēts meklēt praktiskus risinājumus aizdevuma finanšu platformas izveidei mērķa grupām – fiziskām un juridiskām personām, paredzot aizdevumiem konkurētspējīgas % likmes (atbilstoši vidējām likmēm banku sektorā).

Projektu īsteno: Rīgas rajona Lauku attīstības biedrība (Vadošais partneris) un biedrības „Kandavas Partnerība”, „Vidzemes lauku partnerība Brasla”, „Pierīgas Partnerība”, „Lauku partnerība Ziemeļgauja” un biedrība „No Salacas līdz Rūjai’.

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top