faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Kandavas novadā 2018. gads – tūrismā pozitīvu pārmaiņu gads 08.04.2019

Kandavas Tūrisma informācijas centrā pagājušā gadā Latvijas simtgadi varējām svinēt jaunās, gaišās un siltās telpās vecpilsētas centrā Ūdens ielā 2 pie Promenādes.

Pārvācoties, ne vienu dienu centru apmeklētājiem neaizslēdzām. Dažas dienas, kamēr izvietoja ceļazīmes, varbūt bija grūtāk atrast biroju. Citu novadu kolēģi mūs gan iepriekš brīdināja, lai rēķināmies ar apmeklētāju skaita kritumu. Tomēr mēs to nepiedzīvojām. Mūsu centra apmeklējums un pakalpojumu izmantošana salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieaugusi 2,3 reizes (2017.gadā 2803 personas un 2018.gadā - 6394). Precīzi pusi no pagājušā gada atradāmies vecpilsētas centrā, kur autobusiem iebraukšana ir nedaudz apgrūtināta. Tomēr tas, kopš pārvākšanās, nevienam vairs nav šķērslis bijis.

Kopš pagājušā gada rudens strādājam citā režīmā, proti, visu gadu esam atvērti sestdienās un aukstajā sezonā centrs ir slēgts pirmdienās un svētdienās, bet no maija līdz septembrim atvērts katru dienu.

printēt Lasīt visu ziņu

SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” informē08.04.2019

Sakarā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas iebildumiem par sadzīves atkritumu pieņemšanu pārkraušanas-šķirošanas stacijās, SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” informē, ka, sākot ar 2019. gada 1. maiju Kandavas pārkraušanas stacijā netiks pieņemti iedzīvotāju ievestie sadzīves atkritumi. Aicinām iedzīvotājus, kuri to vēl nav izdarījuši, noslēgt līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

printēt Lasīt visu ziņu

"Kandava- vai tevi pazīstu? " Erudīcijas spēle starp Kandavas pilsētas iestādēm, uzņēmumiem

06.04.2019 18:00 - 20:00 kur : Kandavas kultūras nams

6.aprīļa vakarā Kandavas kultūras namā, lai pārbaudītu savas zināšanas erudīcijas spēlē “Kandava- vai tevi pazīstu”, pulcējās pilsētas iestāžu un uzņēmumu pārstāvji. Savus erudītākos pārstāvjus bija izvirzījuši: degvielas uzpildes stacija “VIRŠI”, veikals “MAXIMA”, SIA “Saltums”, SIA “Kandavas ceļi”, Kandavas novada dome, Kandavas pasta nodaļa, Kandavas internātvidusskola un Kandavas lauksaimniecības tehnikums.

Dalībniekus kuplā skaitā uzmundrināt bija ieradušies līdzjutēji no visām pārstāvētajām iestādēm un uzņēmumiem. Spēlētāji tika sadalīti divās komandās: sarkanajā un zaļajā, katram pašam izvēloties aploksni, kurā bija viena no krāsām.

Spraigā un interesantā cīņā, kas ilga tieši divas stundas, spēles vadītāja Solvita Jansone un viņas palīgi, saņēma atbildes uz divdesmit jautājumiem. Komandas demonstrēja savu erudīciju, zināšanas, reakcijas ātrumu, attapību, spēju atpazīt melodijas, kā arī veiksmi, griežot Laimes ratu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (56)

Uzņēmējam galvenais ir matemātika un loģiskā domāšana08.04.2019

Pagājušajā gadā, Valsts simtgades svētku ietvaros, uzņēmums SIA Linda un uzņēmējs Guntars Indriksons saņēma Aizsardzības ministrijas Atzinības rakstu par ieguldījumu sadarbībā ar Aizsardzības ministriju.  Ar viņa ražoto grilu palīdzību NATO apmācību laikā Ādažos tika pabaroti aptuveni divi tūkstoši karavīru.

 Guntars Indriksons ir viens no pirmajiem uzņēmējiem Kandavas novadā, kurš aktīvi nodarbojas ar uzņēmējdarbību jau vairāk kā 25 gadus. Ar uzņēmējdarbības konsultanti Ivetu Pāžu, tiekoties ar Guntaru, vispirms apskatījām ražotnes, kurās saimnieko uzņēmējs.

Apskatot uzņēmuma ražotnes bijām pārsteigtas par darba apjomiem un daudzveidību, domāju, ka liela daļa kandavnieku maz ko zina par sfērām, kurās tu darbojies kā uzņēmējs. Varbūt vari īsos vārdos pastāstīt, kā attīstījies tavs bizness no pirmsākumiem?

Ar uzņēmējdarbību sāku nodarboties 1993.gadā, esmu no tiem cilvēkiem, kas nemaz nezina, kā ir strādāt pie cita, jo vienmēr esmu bijis pats sev saimnieks. Tā kā mana dzīvesbiedre bija friziere, sākām ar frizētavu un nelielu parfimērijas veikaliņu. 

printēt Lasīt visu ziņu

Pavasara sakopšanas darbi novadā08.04.2019

Šogad Lielā Talka notiks 27.aprīlī un tajā iedzīvotāji aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk un tos arī šķirot. 

TALKAS DIENĀ TEV BŪS NEPIECIEŠAMI ATKRITUMU MAISI, KAS ŠOGAD IR BALTĀ UN ZILĀ KRĀSĀ . Šogad pirmo reizi Lielās Talkas pastāvēšanas laikā, mēģināsim šķirot atkritumus, respektīvi – Zilajos maisos lasīsim visa veida plastmasu, baltajos maisos visus pārējos atkritumus.

Ikviens, kurš jebkad piedalījies Lielajā Talkā, var patiesi lepoties, jo viņu darbs pamanīts un novērtēts arī ārpus Latvijas un kļuvis par iedvesmu citās pasaules valstīs. Pēc pirmās “Pasaules talkas”, kurā piedalījās 157 valstis un 18 miljoni iedzīvotāju, šogad janvārī Tallinā notika tai veltīta konference, kurā Latvijai tika pasniegta izcilības balva kā labākajai valstij, kur talkās gadu no gada iesaistās procentuāli visvairāk iedzīvotāju.

Kādi darbi plānoti mūsu novadā?

Kandavas novada domes izpilddirektors Egīls Dude:

Pašvaldības iestādes un uzņēmumi savu teritoriju sakopšanu veiks visā talkas nedēļas garumā. 16. aprīlī pašvaldības administrācija un deputāti organizē meža dienas, tās ietvaros tiks stādīts mežs pašvaldības īpašumos Kandavas pagastā. Tiek laipni aicināts jebkurš interesents.

27. aprīlī būs iespēja strādāt  pilsētas teritorijas sakopšanā, visi talkotāji  tiks nodrošināti ar talkas maisiem un saskaņotas talkošanas vietas. Tikšanās vieta nemainīga – pie autoostas plkst. 9:00. Talkošanas vietas aicinu pieteikt jebkuru iedzīvotāju pa tālruni 25652445. Tāpat to varat darīt oficiālajā Lielās talkas mājas lapā:  talkas.lv

printēt Lasīt visu ziņu

SATIEC SAVU MEISTARU 155 vietās visā Latvijā!07.04.2019

 Laikā no 5. līdz 7. aprīlim jau 11 reizi 155 vietās Latvijā 306 dažādu prasmju meistari gaidīja ikvienu interesentu, lai dalītos zināšanās un parādītu savas amata prasmes.

5. aprīlī un 6.aprīlī Kandavas novada Amatniecības centrā (Talsu iela 11, Kandava) norisinājās ozolzīļu kafijas gatavošana.

6.aprīlī Kandavas novada Amatnieku biedrībā (Ūdens iela 2, Kandava) notika vilnas vērpšana ar ratiņu un vārpstiņu Ināras vadībā, savukārt 7.aprīlī pastalu izgatavošana ar meistari Irinu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Gada veikumu vērtē Kandavas novada Iespēju fonds08.04.2019

 Marta mēneša beigās biedru kopsapulcē padarīto aizvadītajā gadā vērtēja nodibinājuma “ Kandavas novada iespēju fonds” (KNIF).

 Kopsapulcē tika caurskatīts un apstiprināts  2018.gada darbības pārskats un revīzijas komisijas ziņojums, 2019.gada darbības plāns, kā arī apspriesti citi aktuālie jautājumi, kas skar organizācijas darbību. Atskatoties uz paveikto 2018.gadā, dažādām aktivitātēm, mērķprogrammām un projektu realizācijām Fonds tika piesaistījis  līdzekļus par summu 13393 Euro, kas izmantoti atbilstoši paredzētajiem mērķiem.

 2019.gadā tika nolemts turpināt  esošās mērķprogrammas un veidot aktivitātes, kas sekmē iedzīvotāju iesaisti savas dzīves vides kvalitātes sakārtošanā. Fonda dalībnieki un vadība ir pateicīgi Kandavas novada domei un deputātiem  par izrādīto uzticību un finansiālo atbalstu projektu konkursa “ Dari pats” turpināšanai. Arī šajā gadā novada dome šī projekta konkursa īstenošanai ir piešķīrusi 2000,- Euro, kas ļauj īstenot vismaz piecus projektus. Projektu konkursu “ Dari pats” plānojam izsludināt aprīļa mēnesī, lai pretendenti varētu  īstenot sabiedrībai aktuālas idejas pašu rokām, jo finansējums nemainīgi tiks piešķirts tikai ideju realizēšanas materiālu iegādei.

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top