faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Lasītāju klubiņa tikšanās ar Kārli Tjarvi un Irēnu Hadaņonoku

16.08.2017 14:00 kur : Kandavas pilsētas bibliotēka

Saulainā 16.augusta pēcpusdienā Kandavas pilsētas bibliotēkas pagalmā pulcējās Lasītāju klubiņa dalībnieces, lai tiktos ar grāmatas "Kopā ejot meža taku" autoru Kārli Tjarvi un logopēdi, sociālo pedagoģi Irēnu Hadaņonoku. Pirmoreiz abas interesantās personības Lasītāju klubiņā viesojās 2014. gadā, kad K.Tjarve prezentēja savu grāmatu “Brienot meža taku”.

Pasākumu apmeklēja vairāk kā 20 interesentu, iespējams tāpēc, ka abi viesi kādreiz bijuši kandavnieki, šeit mācījušies vai dzīvojuši. Tikšanās laikā Irēna Hadaņonoka lasīja fragmentus no jaunākās grāmatas un grāmatas autors atbildēja uz jautājumiem, kurus uzdeva tikšanās dalībnieces. Nepiespiestā gaisotnē sarunas raisījās ne vien par grāmatām, bet arī par dzīvi un atmiņām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

No amata atbrīvots SIA “Kandavas Komunālie pakalpojumi” vadītājs Pēteris Krampītis16.08.2017

16.augustā Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede uz tikšanos aicināja domes deputātus, lai informētu par konstatētajiem, pašvaldībai piederošā uzņēmuma “Kandavas Komunālie pakalpojumi” (KKP) valdes locekļa Pētera Krampīša, pārkāpumiem.

Kā viens no pārkāpumiem tika minēts fakts, kas saistīts ar masu medijos izskanējušo informāciju par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifu paaugstināšanu Kandavas novadā ar 2018. gada 1. janvāri par 45%. Pašvaldība saņēmusi neapmierinātu iedzīvotāju zvanus, kas pieprasa šī fakta skaidrojumu. Domes vadība par notiekošo nebija informēta, jo KKP valdes loceklis Pēteris Krampītis, bez Kandavas novada domes informēšanas, iesniedzis tarifa izmaiņas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) par vienota tarifa noteikšanu novadā, un ūdens un kanalizācijas cenu paaugstināšanu. Š.g. martā iesniegtajā KKP 2016.gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka ūdenssaimniecības pakalpojumiem piemērots ekonomiski pamatots tarifs, kas rada neizpratni par valdes locekļa plānoto ieceri palielināt ūdens un kanalizācijas cenas.

printēt Lasīt visu ziņu

Novada sakoptāko sētu 2016.gada konkursa uzvarētāji apmeklē Vidzemi16.08.2017

Dzīvā sudraba muzeja apmeklējums Limbažos

Dzīvā sudraba muzeja apmeklējums Limbažos

14.augustā Kandavas novada konkursa „Sakoptākā sēta 2016” laureāti kopā ar pašvaldības vadību devās iepazīt Vidzemes skaistākās vietas Saulkrastos, Tūjā, Limbažos un gūt jaunas idejas savu sētu labiekārtošanai.

Dienas sākumā ekskursanti viesojās Saulkrastu Velosipēdu muzejā un Minhauzena muzejā, kas atrodas gleznainā Vidzemes jūrmalas pusē- Duntē. Muzeja apmeklētāji atraktīva gida vadībā varēja iegremdēties asprātīgā barona stāstu atmosfērā.

Tālāk ceļš veda uz Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīcu “Cepļi”. Tradicionālās podniecības meistares Ingrīdas Žagatas darbnīcā no māla, akmens masas un citiem materiāliem top trauki un dažādi sadzīves priekšmeti, apdedzinot tos atklātā uguns ceplī.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (66)

Notiek diskusijas par atkritumu apsaimniekotāja maiņu Kandavas novadā16.08.2017

15. augustā, Tukuma ledus halles konferenču zālē notika laikraksta “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” redaktores Ivonnas Plaudes organizēta atklātā diskusija par tēmu “Atkritumu apsaimniekošana - izaicinājums pašvaldībām, uzņēmējiem un iedzīvotājiem”.

Jau pavisam drīz, 2018. gada martā, Kandavas novada pašvaldībai, tāpat kā pārējām astoņām pašvaldībām, ar kurām kopīgi tā piedalījās iepirkumā, beigsies līgums par atkritumu apsaimniekošanu ar šī brīža pakalpojumu sniedzēju. Tā kā pašvaldība nemitīgi saņem iedzīvotāju sūdzības par norēķiniem ar komersantu, tad ir pieņemts lēmums turpmāk šos pienākumus uzticēt pašvaldību uzņēmumam SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra””. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Bezmaksas seminārs par biotopu kartēšanas procesu

25.08.2017 10:00 - 14:00 kur : Kandavas kultūras nams

25. augustā plkst. 10:00 Kandavas kultūras nama mazajā zālē Latvijas Mežu sertifikācijas padome, sadarbībā ar mežzinātnes institūtu "Silava", organizē bezmaksas semināru, lai iedzīvotāji tiktu informēti un izglītoti jomās, kas ir saistītas ar biotopu kartēšanas procesu, īpašnieku un apsaimniekotāju interešu aizsardzību, vides aspektiem, meža sertifikāciju un citiem būtiskiem jautājumiem.

Semināra plānu skatīt šeit

printēt Lasīt visu ziņu

Jubilejas izrāde "Tobāgo" Kandavā

11.08.2017 19:00 kur : Brīvdabas estrāde OZOLĀJI

11.augsutā Kandavas brīvdabas estrādē "Ozolāji" notika izrāde "Tobago". Atzīmējot šā gada gaviļnieku – komponista Ulda Marhileviča un dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes – skaisto jubileju, kā arī 15 gadus kopš abu autoru traģikomiskās dziesmuspēles Tobāgo! pirmizrādes Dailes teātrī (tā notika 2001.gada  23.oktobrī), šovasar Tobāgo! atjaunotā versija, kuras režisors būs Valdis Liepiņš (viņš ir arī 2001.gada izrādes režisors), apceļos vairāku Latvijas pilsētu estrādes. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3) galerija (32)

Latvijai 100 ietvaros tiek uzņemta dokumentālā filma “Piedzimt kopā ar Latviju”11.08.2017

Ar mērķi saglabāt nākotnei Latvijas vēstures notikumus, laikmeta iezīmes un cilvēku mūžu gājumus simtgades laikā, tiek uzņemta dokumentāla filma “Piedzimt kopā ar Latviju”. Projektu realizē Jāņa Lapsas piemiņas biedrība, un filmas idejas autors un radošās grupas vadītājs Lūkass Mairis Marcinkēvičs.

11.augustā filmas radošā grupa kopā ar topošās filmas divām simtgadniecēm, tukumnieci Jūliju Zemļicku un rīdzinieci Martu Melgalvi, viesojās Kandavā, lai noskatītos jubilejas izrādi "Tobago" un tiktos ar šā gada gaviļnieku komponistu Uldi Marhileviču un Dailes teātra aktrisi Olgu Dreģi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Jāņa Lūša balvu izcīņa šķēpa mešanā

11.08.2017 10:00 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas stadions

11.augustā Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas stadionā notika ikgadējā Jāņa Lūša balvu izcīņa šķēpa mešanā.

Par Jāņa Lūša balvu sacentās dalībnieki deviņās dažādās vecuma grupās. Kā ierasts, sacīkstes vērot un sveikt uzvarētājus bija ieradies Jānis Lūsis, dalībniekus sveica arī Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede.

Rezultātus skatīt šeit:

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11) galerija (21)

Kandavas novada sporta svētki 2017

12.08.2017 kur : Kandavas tilts, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadions

12.augustā Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionā tika aizvadīti ikgadējie Kandavas novada sporta svētki.

Jau no agra rīta, pie Abavas tilta norisinājās makšķerēšanas un spiningošanas sacensības, kur kuplā skaitā dalībnieki sacentās lielākā loma izvilkšanā. Savukārt Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionā  no pulksten desmitiem sākās izspēles dažādās sporta spēlēs - strītbolā, volejbolā sievietēm un vīriešiem, futbolā, kā arī dažādos individuālajos sporta veidos - šaušanā, peldēšanā, lidojošo šķīvīšu mešanā. Protams tika padomāts arī par mazajiem sportistiem kuri varēja aktīvi darboties bērnu stūrītī.

Rezultātus skatīt šeit:

printēt Lasīt visu ziņu galerija (51)

Kandavnieks Ervīns Bērzs izcīna 2.vietu burāšanā10.08.2017

5.augustā Kāla ezerā norisinājās "Vidzemes balva" burāšanā. Šajās sacensībās piedalījās Kandavas pārstāvis Ervīns Bērzs, kurš Raceboard klasē izcīnīja augsto 2.vietu. Apsveicam ar panākumiem un novēlam veiksmi turpmākajās sacensībās!

printēt

SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi" iznomājamo nekustamo īpašumu saraksts11.08.2017

SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi" iznomājamo nekustamo īpašumu saraksts uz 10.08.2017:


Iesnieguma veidlapa šeit

printēt

Ekspluatācijā nodots Rūmenes muižas apvedceļš10.08.2017

10.augustā ekspluatācijā tika nodots Rūmenes muižas apvedceļš

10.augustā ekspluatācijā tika nodots Rūmenes muižas apvedceļš

10.augustā notika Rūmenes muižas apvedceļa V1433 Kandavas novadā pieņemšana ekspluatācijā. Pasākumā piedalījās visas projekta realizēšanā iesaistītās puses, kā arī novada pašvaldības pārstāvji - Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, būvvaldes vadītājs Jānis Jefremovs un būvinspektors Dainis Grasis.

 Projektu par saviem līdzekļiem realizēja SIA “Hotel Bergs”. Būvdarbus veica SIA “STRABAG”. Apvedceļa garums – gandrīz viens kilometrs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top