faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Ar Zantes pagasta apmeklējumu sākusies novada sakoptāko sētu vērtēšana26.07.2018

"Pamparas" pieteiktas nominācijā "Sakoptākā zemnieku saimniecība"

25.jūlijā konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija devās uz Zantes pagastu, lai apskatītu konkursam pieteiktās sētas un apskates objektus. 

No Zantes pagasta šogad pieteikti pretendenti trīs nominācijās- “Dižākā lauku sēta”, “Sakoptākā zemnieku saimniecība” un “Vieta, kas jāredz”.  

Šmeldu ģimenes īpašums jau vismaz septiņās paaudzēs ir lauku māja “Pamparas”, kas pieteikta nominācijā “Sakoptākā zemnieku saimniecība”. Mājas saimnieks bilda, ka īstenībā jau māju nosaukums bijis “Papuri”, tāpēc, ka senos laikos te apkārt bijuši purvi un mājas atradušās tālāk kalna galā, bet kā no "Papuriem" sanākušas "Pamparas" īsti nezinot.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (51)

Par informācijas un vides pieejamību Abavas senlejā26.07.2018

 Biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs” jūlijā uzsāk projekta “Informācijas un vides pieejamība Abavas senlejā”  ieviešanu. To finansē Latvijas vides aizsardzības fonds un Kandavas novada dome.

Projekta laikā tiks īstenotas aktivitātes, kas paredzētas dabas parka “Abavas senleja” Dabas aizsardzības plānā - samazināt antropogēno slodzi bioloģiski vērtīgos zālājos, veicināt informācijas pieejamību par dabas parku “Abavas senleja”, papildināt un uzturēt dabas parka infrastruktūru.

Viens no galvenajiem uzdevumiem ir informācijas stendu atjaunošana Čužu purva takā un stāvlaukumā. Apmeklētāju ērtībai paredzēts izvietot Čužu purva stāvlaukumā biotualetes.

Lai informācija par dabas parku būtu pieejama gan interneta lietotājiem, gan drukāto izdevumu cienītājiem, paredzēts atjaunot mājas lapas www.senleja.lv izskatu, papildināt to ar noderīgu informāciju par dabas parku “Abavas senleja”, kā arī paredzēts izdot ceļvedi pa Abavas senleju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Par valsts veselības apdrošināšanas sistēmu26.07.2018

Saeima 2017.gada 14.decembrī, trešajā galīgajā lasījumā, ir pieņēmusi Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz ieviest veselības apdrošināšanas sistēmu. 2018.gads uzskatāms par pārejas periodu. Šogad Latvijas Republikas pilsoņiem ir tiesības uz valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem valsts obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros, neatkarīgi no nodarbinātības vai piederības kādai no automātiski apdrošinātu personu kategorijām.

Ieviešot veselības apdrošināšanas sistēmu, paredzēts, ka sākot ar 2019.gadu valsts apmaksātu veselības aprūpi varēs saņemt apdrošinātās personas. Sistēma būs taisnīgāka un izdevīgāka tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo un legāli strādā Latvijā, un veic sociālās apdrošināšanas iemaksas. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Zantes folkloras kopa „Vācelīte” piedalās starptautiskā festivālā Baltkrievijā “Varavīksne pār Vitebsku”26.07.2018

No 13.- 17.jūlijam Zantes kultūras nama folkloras kopa „Vācelīte” un Smārdes pagasta folkloras kopa „Milzkalnieki” viesojās Baltkrievijā, kur  piedalījās starptautiskajā festivālā-konkursā „Радуга над Витебском” jeb latviski “Varavīksne pār Vitebsku”.

Festivāla atklāšanas gājienā lepni soļojām  aiz Latvijas karoga un nolikām ziedus pie Mūžīgās uguns Uzvaras memoriālā. Festivāla norises laikā sniedzām vairākus emocionāli uzlādētus un sirsnīgus latviešu folkloras koncertus un izrādījām pasaulei savus skaistos  tautas tērpus. Uzstājāmies Uzvaras laukumā, Vitebskas bērnu un jauniešu jaunrades pilī, Vitebskas pansionātā, kā arī festivāla noslēgumā koncertējām Vitebskas filharmonijā, kur apbalvošanas ceremonijā saņēmām II pakāpes diplomu un kausu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Kandavas novada dome īstenojusi projektu “Izkal savu suvenīrmonētu Kandavā!” 26.07.2018

Kandavas novada dome ir īstenojusi projektu “Izkal savu suvenīrmonētu Kandavā!” (projekta Nr.18-08-AL14-A019,2203-000004), kura mērķis bija izgatavot un uzstādīt Kandavas novada suvenīrmonētu kaltuvi, tādā veidā palielinot vietas pievilcību, dažādojot iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas iespējas un paplašinot Kandavas novada muzeja piedāvājuma klāstu.

Projekta kopējās izmaksas ir 1482,25 EUR, no kurām publiskais finansējums 786,04 EUR, bet Kandavas novada domes līdzfinansējums 696,21 EUR.

Īstenojot projektu tika iegādāta kalēja lata, latas pamatne, četras tērauda matricas, četri matricu korpusi, vadula ar rokturi matricu ievietošanai un alumīnija sagataves.

printēt Lasīt visu ziņu

Matkules pagasta svētki 2018

20.07.2018 - 21.07.2018 kur : Matkules estrādē, Matkules sporta laukums
Savējos uzrunāja Matkules pagasta pārvaldes vadītāja Dzidra Jansone
Savējos uzrunāja Matkules pagasta pārvaldes vadītāja Dzidra Jansone

Matkulē svētkus svin divas dienas

Matkulē pagasta svētkus šogad svinēja divas dienas, 20. un 21.jūlijā. Tas tāpēc, ka piektdienas vakarā savu 40 gadu jubilejas koncertu “Vasaras raibumi” nospēlēja vokāli instrumentālais ansamblis “Imula”. Koncertā piedalījās arī aktieri Zigurds Neimanis un Voldemārs Šoriņš, ar kuriem ansamblis savulaik kopīgi koncertējis. 

Pēc koncerta visi lustējās zaļumballē, bet sestdienas rīta pusē pulcējās uz sporta spēlēm “Esmu radīts uzvarēt”. Komandas sacentās volejbolā 3:3 un futbolā 5+1, savukārt individuāli varēja startēt šķīvīšu mešanā, šaušanā un spēka trīscīņā. 

Arī bērniem bija sarūpētas sportiskas aktivitātes, kā arī dīķmalā  ūdensbumbas un piepūšamā atrakcija, šīs aktivitātes bija bez maksas. Tāpat varēja vizināties zirgu pajūgā, nogaršot svētku zupu un dienas nobeigumā pabūt dāmu kvarteta “Vienalga man” dibinātājas Ainas Božas solokoncertā. Koncerta laikā varēja iegādāties arī viņas CD un grāmatu ar dziesmu tekstiem. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (31)

Noslēdzies Kandavas Mākslas plenērs "Radošais Mākslas mirklis 2018"

21.07.2018 18:00 - 20:00 kur : Kandavas keramikas ceplis, darbnīca - salons

No 16. -21.jūlijam notika ikgadējais Kandavas Mākslas plenērs “Radošais Mākslas mirklis 2018”, kas šogad bija pulcējis ap sešdesmit lielu un mazu mākslas un radošo izpausmju entuziastu no dažādām Latvijas malām.

Plenēra dalībnieki darbojās keramikas, gleznošanas un mozaīkas veidošanas darbnīcās, bija arī tērpu batikošanas un zīda apgleznošanas vakars.

Plenērs noslēdzās ar improvizētu tapušo darbu izstādi dārzā pie plenēra organizatores Lindas Romanovskas keramikas cepļa. Tas bija interesanti un savdabīgi, kā jau pie māksliniekiem, kad par instalācijām kļūst pat cepļa kurināšanai sagādātā malka. Mākslinieki jau ir tāda nedaudz savādāka tauta, jo kā viņi paši izteicās, katrs ir ar saviem putniem, savu pasaules redzējumu, domu un ideju lidojumu. Un ja vēl plenērs notiek tik radošā un fantāziju apdvestā vietā, kāda ir Kandava, tad noslēgumā redzam brīnišķīgus mākslinieku gara lidojumus, kas materializējušies skaistos darbos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (40)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top