kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgSestdiena 26.09.2020
Kurts, Knuts, Gundars

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Aizvadītas Kurzemes Dzejas dienas14.09.2020

12.septembrī Tukumā notika divdesmit otrās Kurzemes Dzejas dienas. Piedalījās dzejnieki un literāti no Liepājas, Ventspils, Kuldīgas, Talsu, Saldus, Engures, Jaunpils, Kandavas un Tukuma novadiem.

Dzejas dienu pasākumi norisinājās visas dienas garumā. Atklāšanā pie Imanta Ziedoņa sienas Katrīnas laukumā, tukumniekus un viesus uzrunāja Tukuma literātu apvienības biedre un vadītāja, prozaiķe un režisore, projekta "Sirds uz perona" autore Guna Roze. Dzejniekus un pārējos klātesošos sveica Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs. Katra novada pārstāvji iepazīstināja  ar sevi un dāvināja nelielu piemiņas velti atmiņai no šīm dzejas dienām.  Kandavas novads dāvināja ozolzīļu kafiju, jo esam taču novads ne tikai ar ozola spēku, bet dzīvojam arī ar garšu.

Tika atklāts arī jauns vides objekts- grāmatu totēms. Dienas gaitā dzejas lasījumi un meistardarbnīcas notika dažādās vietās pilsētā: novada domē, ledus hallē, Vectukumā Harmonijas ielā, Zigfrīda Annas Meierovica laukumā, Tukuma pilsētas parkā un citās vietās.

Kandavas novadu Dzejas dienās pārstāvēja Dagnija Gudriķe un Krišs Treikals.

Varētu teikt, ka par kulmināciju izvērtās dzejnieku dueļi jeb Dzejas slams. “Dzejas slams” ir viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām, kas daudzviet pasaulē ir atdzīvinājusi interesi par mūsdienu dzeju. Tā ir dzejnieku sacensība, kurā ikviens, kurš raksta dzeju var piedalīties un izpildīt savus oriģināldarbus auditorijas priekšā. Žūrijas un skatītāju balsojumā tiek noteikts šīs sacensības uzvarētājs. Katram dalībniekam jāsagatavo 3 dzejoļu izpildījumi, jo sacensība sastāv no 3 dzejas performanču raundiem. Dzejoļi drīkst būt dažādas tematikas, stila, izteiksmes.

Pirmajā kārtā dalībnieki( šoreiz bija 15)  nolasa vai deklamē vienu dzejoli. Pēc tās notiek vērtēšana. Otrajā kārtā iekļūst 5 dzejnieki ( šoreiz tie bija 6), kuriem bija augstākais vidējais vērtējums. Tiek dota iespēja izpildīt otro sagatavoto dzejoli. Vēlreiz tie tiek vērtēti. Trešajā kārtā iekļūst tikai 3 dzejnieki. Tie izpilda trešo dzejoli, pēc tā tiek noteikts slama uzvarētājs. Dzejnieki tiek vērtēti gan pēc satura, gan pēc performances, piešķirot atzīmes no 1 līdz 10.

Tukumā Dzejas slams notika pirmo reizi un tajā piedalījās arī mūsu novada pārstāvis Krišs Treikals, veiksmīgi pārvarot divas pirmās kārtas( finālam pietrūka vien dažas balsis). Laimīgā uzvarētāja bija dzejniece Sanda Īvniece no Ventspils.

Noslēguma koncerts-  "Koncertportrets ar Frici Bārdu", kuru sniedza Artis Robežnieks un Juris Vaivods, un kas notika Tukuma Sporta halles ātrijā, bija kā brīnišķīgs punkts uz ”i”. 

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top