kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Otrdiena 21.09.2021
Matīss, Modris, Mariss

Kandavas novada vēstnesis

Angļu valodas apguve Maltā Erasmus+ projekta ietvaros03.09.2021

img_20210804_wa0004.jpgPar savu pieredzi Erasmus+ programmā stāsta Madara Meževica.

Augusta sākumā man bija izdevība Erasmus + ietvaros pabūt Maltā un pilnveidot savas zināšanas angļu valodā. Mūsdienās, kad pasaule ir atvērta un var braukt uz kurieni acis rāda, valodu prasmei ir ļoti liela nozīme. Valoda mums noder komunikācijā,dodoties ceļojumos,  skatoties ārzemju filmas, sadarbojoties un veidojot projektus ar dažādu valstu kolēģiem. Pedagoga darbs nav izņēmums, arī skolotājam jāprot valoda.

Valodas prasmes ļauj pilnveidot teorētisko bāzi pedagoga darbā, var meklēt dažādus interneta resursus, kurus izmantot stundu darbā, var adaptēt ārzemju kolēģu veidotus darbus un pielāgot tos savam mācību priekšmetam. Valodas zināšanas paver pasauli un dod iespēju iepazīt citus cilvēkus, tautas un zemes.

Maltā apmācības organizēja Executive Training Institute (ETI), kas pamatā nodarbojas ar angļu valodas mācīšanu. Maltā angļu valoda ir otra valsts valoda, jo pusotru gadsimtu Malta atradās Anglijas pakļautībā ( no 1800. – Lielbritānijas protektorāts). Tāpēc visi maltieši var sarunāties angļu valodā un tas ir arī liels pluss tūrisma nozarei.

Mācības tika organizētas mazās grupiņās: pa 6 – 8 cilvēkiem. Katrai grupiņai bija piesaistīts savs skolotājs. Nodarbības mums notika no 9.00 līdz 15.00 pēcpusdienā.

Komunikācija grupā notika angļu valodā, ja nemācējām izteikties, tad varējām izmantot tulkotāju telefonā. Galvenais apmācību elements – vārds. Runāšana par tēmām, kas mums aktuālas: stāsti par kultūru, tradīcijām, sadzīvi, ikdienu. Protams neizpalika arī gramatikas apguve, kas valodas apguvē ir būtiska.

Mācīšanās mazā grupā bija ideāla, jo katram bija iespēja runāt, skolotājs katram varēja pieiet klāt un labot kļūdas, norādīt uz trūkumiem valodā. Valodu apguvē galvenais ir nebaidīties runāt, tāpēc mācoties daudz runājām.

ETI mums organizēja divas vakara ekskursijas uz Maltas galvaspilsētu Valletu un agrāko Maltas galvaspilsētu Mdinu. Ļoti skaistas un interesantas pilsētas! Ja Valleta ir jaunajos laikos celta pilsēta ar taisnām un plašām ielām, tad Mdina – agrākā galvaspilsēta, ir tipiska viduslaiku pilsēta ar šaurām un līkumotām ieliņām, ar krāšņu dievnamu – sv. Paula katedrāli centrā.

Abās pilsētas ir ko redzēt – te ir daudz muzeju, baznīcu, arī privāto māju-muzeju, skaista arhitektūra. Ļoti interesants bija spīdzināšanas jeb moku muzejs Mdinā. Tajā bija parādīta viduslaiku cietumu dzīve, kad spīdzināšana bija galvenais cilvēka ietekmēšanas veids, lai izspiestu atzīšanos jebkādos grēkos. Muzeja ekspozīcija sastāv no cilvēka auguma lellēm, kas izvietotas ainās atbilstoši viduslaiku spīdzināšanas metodēm. Ekspozīcija izvietota pagrabā, maksimāli imitējot viduslaiku cietuma šaurību un moku rīku daudzveidību. To visu papildina skaņas efekti ar cilvēku vaimanām un izmisuma kliedzieniem. Patiesi baisi un gana atraktīvi!

Malta ir vieta, kura bijusi apdzīvota jau pirms 8000 gadu! Šeit atrodas vairāki tempļi, kas celti bronzas laikmetā un ir vecāki par slaveno Stounhedžas templi Anglijā. Salu ir kolonizējuši feniķieši, romieši, bizantieši, vēlāk arī arābi. Te ir valdījusi Sicīlijas karaliste, Spānija un īsu brīdi arī Napoleons, līdz 1800.gadā to padzina angļi. Malta savu neatkarību ieguva 1964.gadā.

Protams – Malta ir Vidusjūras pērle! Visapkārt ir jūra un augustā tā ir vienkārši silta! Kā teica viens no manis sastaptajiem vietējiem iedzīvotājiem: no rīta jūra ir atsvaidzinoša, bet vakarā kā karsta zupa!

Apmeklēju arī Kamino un Gozo salas. Arī te ir ko redzēt, bet galvenais jau bija pelde siltajos un dzidrajos jūras viļņos. Interesanta bija sāls ieguves vietas apskate Gozo salā, kur vairākas ģimenes nodarbojas ar sāls ieguvi no jūras ūdens. Darbietilpīgs un grūts darbs.

Neskatoties uz mācībām un tiešām karsto laiku (+ 36 – 38 grādi pēc Celsija), centos maksimāli izmantot iespēju apskatīt Maltas salas brīnumus. Itin visur noderēja manas angļu valodas zināšanas un valodas lietošana bija kā prakse nodarbībās iegūtajām zināšanām.

Paldies Erasmus + un Kandavas Reģionālā vidusskola!

Informāciju sagatavoja: Madara Meževiča

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadāPumpurs
back to top