7-attels.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header2.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Apmācību cikls vecākiem - Kā saprast un saprasties ar pusaudzi?15.03.2023

cap-ig.jpgPusaudžu vecums ir dažādiem izaicinājumiem pilns ne tikai bērniem, bet arī vecākiem, kuriem dažreiz pietrūkst izpratnes par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā (aptuveni 10 līdz 16 gadi) ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā veidot veiksmīgu sadarbību ar bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem.

Biedrība "Kandavas novada jauniešiem" sadarbībā ar psiholoģi Lieni Kalvu piedāvā 12-16 gadus vecu pusaudžu vecākiem iespēju piedalīties 10 nodarbību apmācību ciklā, kas būs kā lielisks atbalsts un ceļvedis, audzinot pusaudzi.

Kursa laikā vecāki, aktīvi līdzdarbojoties, saņems atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:

  • Pusaudzis vairs nav mazs bērns, taču arī ne pieaudzis. Ko atļaut un ko nē? Kādā veidā noteikt robežas, ja agrākās metodes vairs nestrādā?
  • Vēlos, lai man ar pusaudzi būtu labas, emocionāli tuvas attiecības. Kā ar pusaudzi sarunāties? Kā izteikt kritiku, nesabojājot attiecības?
  • Pusaudzim nav draugu vai ir sarežģītas attiecības ar vienaudžiem. Vai un kā es varu viņu atbalstīt?
  • Pusaudzis tik daudz ko grib darīt atšķirīgi no mums, vecākiem, bieži ir opozīcijā, protestē. Cik daudz protestēt ir normāli?
  • Pusaudža seksualitāte. Kāda seksuālā uzvedība ir atbilstoša, kāda nē? Kas ir sekstings? Vai sarunas ar pusaudzi par seksualitāti nepamudinās viņu ātrāk iesaistīties seksuālās attiecībās?
  • Pusaudzis ir noslēgts un es nezinu, kā viņš jūtas. Ko darīt, ja neesam pieraduši runāt par emocijām?
  • “Uzsprāgstam” mēs visi – gan pusaudzis, gan vecāki. Kā palīdzēt sev un pusaudzim izpaust emocijas tā, lai nekaitētu ne sev, ne citiem?
  • Kā jūtas pusaudža vecāks? Kā parūpēties par sevi?

Apmācību kursa laikā tiks izmantotas dažādas darba metodes – uzdevumi pāros un grupās, situāciju izspēlēšana, diskusijas, tiks uzdoti arī mājas darbi apgūtā nostiprināšanai, kā arī vecākiem būs iespēja dalīties un dzirdēt citu dalībnieku pieredzi.

Nodarbības notiks reizi nedēļā no 29.marta, trešdienās, no plkst. 18.00 līdz 21.00, Kandavas Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra NAGLA, Zīļu ielā 2, 1.stāva zālē (ieeja no Izglītības pārvaldes puses). Tēmas papildinās viena otru un līdz ar to ir nepieciešams apmeklēt visas nodarbības. Vecāku līdzmaksājums 2 EUR.

Pieteikšanās līdz 27.marta plkst.17:00, aizpildot anketu: https://ej.uz/cap_kandava

Projekts tiek īstenots ar Tukuma novada pašvaldības līdzfinansējumu.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top