kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Svētdiena 24.01.2021
Krišs, Eglons, Ksenija

Kandavas novada vēstnesis

Ar Neste atbalstu tūkstošiem bērnu saņēmuši bezmaksas veselības aprūpi visā Latvijā12.01.2021

veselibas_buss_1.jpgRūpējoties par Latvijas bērnu nākotni un veselību, Neste Latvija jau devīto gadu pēc kārtas atbalsta “Bērnu veselības busa” jeb “Mobilā Veselības Aprūpes Centra” (MVAC) darbību, nodrošinot braucieniem nepieciešamo degvielu. Aizvadītajā gadā MVAC kopā nobraucis vairāk nekā 25 tūkstošus kilometru, apmeklējot 40 tuvākas un tālākas pilsētas visā valstī, kopumā sniedzot bērniem 4519 konsultācijas un nosakot diagnozes, kas ir būtisks solis, lai novērstu nopietnas slimības nākotnē.

 “Bērnu veselības buss” vairākas reizes ( 2019. un 2020.gadā) pieņēmis mazos pacientus arī Kandavā.

 Lai gan vispieprasītākās bija oftalmologa konsultācijas, vienlaikus par bērnu veselību gādāja arī neirologi, alergologi, lori, gastroenterologi, fizioterapeiti, mikrologopēdi, endokrinologi un dermatologi, turklāt ārstu komandai pievienojās arī ortopēds.

 “Sabiedrībai kopumā aizvadītais, 2020., gads bija ļoti neierasts un izaicinājumiem pilns. Tas skaidri iezīmēja acīmredzamu patiesību – tikai sadarbojoties vienam ar otru, ir iespējams nodrošināt sabiedrības pamatvajadzības, kas mūsu gadījumā ir veselības aprūpe Latvijas bērniem. Tikpat svarīgi ir nodrošināt nepārtrauktu izbraukumu grafiku, lai tie bērni, kuriem nav iespēju nokļūt galvaspilsētā pie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem, savlaicīgi saņemtu nepieciešamās ārstu konsultācijas un dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi. Šo 9 sadarbības gadu laikā, mērojot ceļu ar Bērnu veselības busu pie mazajiem pacientiem, lai arī kurā Latvijas vietā viņi atrastos, Neste atbalsts ir bijis neatsverams, jo tikai kopā mēs varam paveikt daudz vairāk!” skaidro Zane Gedroviča, Ronald McDonald House Charities Latvija direktore.

 “Esam gandarīti būt daļa no šīs labdarības iniciatīvas jau deviņus gadus, jo Bērnu veselības busa mērķis iet roku rokā ar Neste vērtībām un rūpēm par sabiedrības labklājību, apkārtējo vidi un drošību ne tikai atrodoties uz ceļa. Ceru, ka mūsu atbalsts kopā ar ārstu rūpēm par bērniem visā Latvijā veicinās laimīgāku, dzīvespriecīgāku un veselīgāku ikdienu ģimenēs,” stāsta Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

 Veselības busa darbības mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem un nodrošināt regulāras bezmaksas primārās medicīniskās aprūpes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem.

 “Bērnu veselības buss” ir pilnībā aprīkots transporta līdzeklis, kas kvalificētu ārstu-speciālistu pavadībā regulāri dodas uz Latvijas pilsētām un ciemiem, lai bērniem sniegtu bezmaksas primāros medicīniskos pakalpojumus. Veselības busā atrodas divas pacientu izmeklēšanas telpas un pieņemšanas telpa. Tajā bez maksas var saņemt acu ārsta, pediatra, alergologa/pulmanologa, bērnu neirologa, ausu-kakla-deguna ārsta, dermatologa, endokrinologa un gastroenterologa izmeklējumus, kā arī  daudzveidīgu izglītojošo programmu bērniem un viņu vecākiem. Plašāku informāciju par tā darbību un izbraukumu kalendāru meklējiet www.rmhc-latvia.lv/

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Rīgas plānošanas reģionsPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top