kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgTrešdiena 15.07.2020
Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Ar novada vadību tiekas Zemītes pagasta ļaudis22.03.2018

Iedzīvotāju sapulce Zemītes tautas namā
Iedzīvotāju sapulce Zemītes tautas namā

20.martā ar novada domes vadību un speciālistiem Zemītes tautas namā tikās pagasta iedzīvotāji. Zemītnieki allaž bijuši aktīvi un novada dzīvē līdzdarboties griboši, arī šoreiz uz sapulci bija ieradušies kuplā skaitā.

Aktivitāte no iedzīvotājiem bija liela, visvairāk tāpat kā pārējos pagastos interesēja uzzināt atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar komunālo saimniecību. Tādejādi iedzīvotāju  krustugunīs nonāca SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” valdes loceklis Oskars Kļava, sniedzot informāciju par ūdens patēriņu pārrēķiniem, starpībām, precīzu skaitītāju rādītāju nolasīšanu. Tika pārmests par to, ka nav sakārtota ūdens un kanalizācijas sistēma pagastā, uz ko O.Kļava atbildēja, ka patreiz nesaredz iespēju kā kardināli uzlabot stāvokli šajā jomā, jo lieku līdzekļu uzņēmumam nav. Iedzīvotāji tika informēti par to, ka ir izstrādāta politika, kā rīkoties ar parādniekiem par ūdeni un apsaimniekošanu. Iedzīvotāji vēlējās, lai tiktu publicēti parādnieku uzvārdi un summas, uz ko O. Ķļava atbildēja, ka saskaņā ar pastāvošo likumdošanu tas nav atļauts. Iedzīvotāji ieteica rēķinā vismaz ierakstīt kāds ir parāds par ūdeni katrai mājai. 

Interesējās par ūdens tarifu, vai tas ir vienāds pagastos un pilsētā, kāpēc zemītnieki ir atstāti pabērna lomā, nekas netiekot uzlabots, vai pagasti nedotē Kandavu. “Protams, ka nē, ir tieši otrādi, -paskaidroja O. Kļava,- pilsēta dotē mazos pagastus. Tarifs par ūdeni ir vienāds visā novadā.” Tāpat iedzīvotāji vēlējās, lai tiktu paziņots, ja pagastā ir ūdensvada avārijas.

Daudz jautājumu bija arī SIA “Kandavas ceļi” valdes priekšsēdētājam Ivaram Marašinskim, par to cik liels finansējums ceļu labošanai tiek saņemts no valsts, cik iegulda pašvaldība, izskanēja pārmetumi par Zemītes brīvdabas estrādes remonta slikto kvalitāti. I. Marašinskis pārmetumu pieņēma, sakot, ka šopavasar neizdarītie darbi tiks paveikti, uzņēmums uzliks estrādē jaunu segumu par saviem līdzekļiem. Atbildot uz pārmetumu par ceļu slikto kvalitāti, I.Marašinskis sacīja, ka uzņēmums pamatā strādā uz avārijas situāciju novēršanu, remontē bedres, pļauj grāvmalas u.c. darbus.

Iedzīvotāji interesējās, kas notiek ar Grenču muižu. Pagasta pārvaldes vadītāja Rita Diduha informēja, ka muiža ir nopirkta, tās pircējam ir plāni, kāda varētu būt muižas tālākā nākotne. Dome šajā jautājumā neko nevar ietekmēt, jo tas ir privātīpašums. R.Diduha paskaidroja, ka īpašnieks solījis muižu atjaunot, tur varētu būt kāds ēdināšanas uzņēmums vai viesnīca, dodot arī vairākas darba vietas pagasta iedzīvotājiem, atliek tikai cerēt, ka plāni īstenosies dzīvē. Tāpat iedzīvotāji vēlējās, lai tiktu atjaunoti informācijas un ziņojumu stendi vairākās pagasta vietās, jo vecie ir nolietojušies, salauzti u.t.t. Jautāja arī par kapu apsaimniekošanu, par pasta darba laiku, par sadzīves apstākļiem sociālajā mājā “Podiņi”, par atkritumu apsaimniekošanu, klaiņojošiem suņiem un kaķiem un citām sadzīviskām lietām.

Sapulce Zemītē bija pēdējā šī pavasara iedzīvotāju sapulču aplī.

Kā jau iepriekš rakstījām, iedzīvotāju sapulces novada pagastos un Kandavā notika februāra un marta mēnešos. 

Iedzīvotāju sapulce Zemītes tautas namā
facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top