kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgCeturtdiena 02.07.2020
Lauma, Ilvars, Halina

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Biedrība „Kandavas novada Jauniešiem” sāk īstenot projektu “Sāc ar sevi!”09.09.2019

Biedrība „Kandavas novada Jauniešiem” 2019. gada 30. jūlijā noslēdza līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par Eiropas Solidaritātes korpusa programmas Solidaritātes projekta “Sāc ar sevi!” īstenošanu.

Sākot ar 2019. gada 1. augustu tiek īstenots jauniešu Solidaritātes projekts “Sāc ar sevi!”, kura mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību un pilsonisko atbildību, attīstot dabai draudzīga dzīvesveida kustību Kandavas novadā, izmantojot bezatkritumu pieeju (zero waste) kā instrumentu.

Īstenojot projektu, tiks risināta līdzdalības un pilsoniskās atbildības problēma, mazinot Kandavas novada iedzīvotāju pasivitāti, kliedējot stereotipus, ka vides aizsardzība ir neiespējama, sarežģīta. Projekts ir piecu aktīvu Kandavas novada jauniešu izaicinājums vērst sabiedrību uz ilgtspējīgu rīcību, paredzot paradumu maiņu, lai samazinātu vienu no aktuālajām vides problēmām pasaulē. Projektu īsteno jaunieši Evita, Gita, Laura Kristīne, Madara un Nauris no Kandavas novada.

Tiešā mērķa grupa, kas plānota projekta iesaistē, ir Kandavas novada jaunieši (13-25 g.), neatkarīgi no mantiskā un sociālā stāvokļa, rases, tautības, etniskās piederības, dzimuma, reliģiskās un politiskās pārliecības, veselības stāvokļa, nodarbošanās un dzīvesvietas. Netiešā mērķa grupa ir jebkurš Kandavas novada iedzīvotājs, kuram ir interese par projektu.

Projekta galvenās aktivitātes:

  • Pētījums divās kārtās, kurā jebkurš Kandavas novada iedzīvotājs aicināts nedēļu jeb 7 pilnas dienas pētīt un uzskaitīt savu atkritumu patēriņu.
  • Noslēguma pasākums, kurā tiks informēti projekta dalībnieki un plašāka sabiedrības daļa par bezatkritumu dzīvesveida attīstību Kandavas novadā, galvenajiem secinājumiem un atziņām.

·         Izbraukuma sērijas, kurās aktivitāšu dalībnieki tiek iepazīstināti ar bezatkritumu jeb zero-waste dzīvesveidu.

Projekta aktivitātēm var sekot līdzi mājas lapā jcnagla.lv sadaļā “Biedrība Kandavas novada Jauniešiem”. Septembra sākumā publicēsim informāciju par pētījumu un aicināsim piedalīties gan lielus, gan mazus Kandavas novada iedzīvotājus, lai pētītu savas ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Pievienojies!

Projekts finansēts ar Eiropas Komisijas “Eiropas Solidaritātes korpuss” atbalstu, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Laura Kristīne Melne un Gita Agapova

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top