kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Piektdiena 26.02.2021
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Kandavas novada vēstnesis

Darbs jauniešu centrā “Nagla” notiek digitāli06.01.2021

jaunatnes_dzive_nagla.jpgDecembrī valstī pieņemtais lēmums par Ārkārtējās situācijas pagarinājumu, nozīmēja, ka decembra plānotās aktivitātes jāatceļ. Taču tas nenozīmē, ka darbs apstājās! Neformālās izglītības process drīkst notikt tikai attālināti, un darbs ar jauniešiem notiek digitāli.

Jau pirmajās dienās jaunieši pauda savu sašutumu, parādoties pie centra logiem un mēģinot uzturēt kontaktu. Jaunieši ir pieraduši šeit iegriezties, uzsākt sarunas, spēlēt galda spēles un pildīt mājasdarbus viņiem ērtā vidē. Visvairāk viņiem nepieciešama individuāla pieeja un sarunas par ikdienišķām lietām. Tieši tāpēc, jaunieši paši izdomājuši, ka jāuztaisa vēl viens Whatsapp čats, kurā var runāt par mazāk nozīmīgākām, ikdienišķākām lietām. Centra jaunatnes darbiniece, ātri noreaģējot, tam pievienojās, lai uzklausītu jauniešus un parunātos ar viņiem. Tāpat darbiniece jauniešiem velta savu laiku ārpus darbalaika, spēlējot ar tiem spēles tiešsaistē, tādējādi mazinot viņu vientulību. Vēlāk tā darboties sāka arī centra vadītāja Ilze.

Daudzveidīgs darbs norisinās centra sociālajos tīklos. Tiek organizēti un piedāvāti dažādi radošie konkursi, izveidotas interesantas aptaujas, izzinot jauniešu izvēles svētku laikā. Jaunieši aicināti dalīties ar Ziemassvētku filmām, dziesmām un tradīcijām. Tāpat netiek palaists garām arī mācīšanās aspekts, izzinot atšķirības starp Ziemassvētkiem un saulgriežiem.

Ievērojot drošu distanci un lietojot maskas, decembra ietvaros pāris jaunieši kopā ar domes priekšsēdētāju Ingu Priedi devās raudzīties egli, kura rotājas Kandavas promenādē. Pēcāk jaunieši to arī izdaiļoja ar vairāk nekā 140 svētku kartītēm, kuras izgatavojuši Kandavas novada izglītības iestāžu skolēni, tajā skaitā arī jauniešu centra apmeklētāji. Bet tas nebija vienīgais labais darbs, ko jaunieši paguva decembra ietvaros. Kopā ar vides gidi Līgu Aukšmuksti tika īstenota vides sakopšanas talka, savācot nozāģētos krūmus netālu no jauniešu centra. Šoreiz tika ievērota vismaz 10 metru distance, lai ne tikai izvairītos no vīrusa, bet arī, lai nesavainotu citus ar zariem.

Esam čakli pastrādājuši gada noslēgumā, kopā ar jauniešiem sagatavojuši video sveicienus, un esam gatavi jauniem izaicinājumiem. Ceram uz drīzu tikšanos klātienē!

Informāciju sagatavoja:

 Kandavas MJIC “Nagla” jaunatnes darbiniece

Laura Kristīne Anšancejaunatnes_dzive_nagla_1.jpg

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Rīgas plānošanas reģionsPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top