kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgOtrdiena 04.08.2020
Romāns, Romualds, Romualda

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Domāt atšķirīgi, bet palikt kopā 09.07.2020

Saulainā 13.jūnija dienā viesu namā “Kārkli” savu 50. kāzu jubileju svinēja matkulnieki Inta un Jānis Sniķeri. Tāpat kā pirms 50 gadiem, roku rokā, saviļņojuma un nedaudz arī uztraukuma pārņemti, goda kāzu ceremonijā Inta un Jānis atkal viens otram teica “jā” vārdu.

Zelta kāzu pāri skaistajos svētkos sveica ne tikai kupls radu un draugu pulks, bet arī Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede un Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Maija Zariņa. “Mums vienmēr ir bezgala liels prieks ciemoties pie krietniem un čakliem ļaudīm, kas ar savu darba tikumu ir stiprinājuši mūsu novadu un Latviju. Lai arī dzīve ir raiba kā ziedu pļava, Jūs esat pratuši savas kopā nodzīvotās dienas pavadīt saulaini,” - vēlot saskanīgus dzīves gadus arī turpmāk,  sacīja I. Priede.


Par sava vīra vecākiem pastāstīja vedekla Ilze:

“Intas un Jāņa mīlestības stāsts iesākās, abiem satiekoties Intas darbā veterinārajā praksē. Abi ieskatījās viens otrā un pēc gada nolēma dzert kāzas. Un cik man zināms, tad opītim vajadzēja apbruņoties ar pacietību, lai omītei pielabinātos, jo tā uzreiz tā dzirkstelīte neesot bijusi. Laulības notika 1970.gada 13.jūnijā Tukuma rajona dzimtsarakstu birojā.

Jānis ilgus gadus nostrādājis par traktoristu, šoferi, Inta audzinājusi bērnus un saimniekoja pa mājām.  Savā laikā Inta ir strādājusi gan par zootehniķi, gan kolhoza konservu cehā. Abi visu mūžu pavadījuši Matkulē dzimtas “Strautnieku” mājās, kas reiz piederējušas Jāņa vectēvam. Tagad saimniekošana ir nodota dēla Inta, mana vīra pārziņā, bet opītis piepalīdz it visur kur nepieciešams, jo nemaz nespēj tā vienkārši sēdēt un noskatīties. Bieži arī noder viņa padoms un pieredze. Mazbērnu pulciņš nav liels, bet abi lepojas ar saviem diviem mazbērniem Emīlu un Aneti, kuri vienmēr ciemojoties piepalīdz saimniecībā un mājas darbos.

Par vaļaspriekiem runājot, balles abiem ir aktuāla lieta, īpaši opim. Ome vairāk ir saimniece, viņas sirdslieta ir dārzs. Viņa mīl dārzā eksperimentēt, audzēt, sēt, izmēģināt ko jaunu. Un viss viņas dārzā zied un aug.  Opis Jānis viņai ir palīgs it visā- gan saimnieciskās lietās dārzā, gan virtuvē. Ome cep visgardākās burkānu un ābolu  plātsmaizes. Opis ir galvenais krāsns kurinātājs, kā arī palīdz visu sagriezt un samizot. Visu viņi dara kopā.

Protams, bez saviem strīdiem un kašķiem neiztikt. Bet manuprāt, viņu ilgās kopdzīves noslēpums ir mācēt pieņemt to, ka katrs mēs varam domāt atšķirīgi un palikt pie sava, bet tomēr atrast kompromisu un turpināt saskanīgi un mīļi dzīvot kopā.”  

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top