vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgCeturtdiena 28.05.2020
Vilhelms, Vilis

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Domes sēdē lemj par administratīvi teritoriālo reformu02.10.2019

29.augustā Kandavas novada pašvaldībā notika domes sēde, kurā deputāti lēma par Kandavas novada administratīvās teritorijas nemainīgu saglabāšanu.

Domes sēdes lēmums un pavadvēstule ar pamatojumu tika nosūtīti Valsts prezidentam, Saeimas frakcijām, LR Tiesībsargam, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijai un Ministru prezidentam:

Par Kandavas novada domes sēdē pieņemto lēmumu
Saistībā ar plānoto Administratīvi teritoriālo reformu (turpmāk – ATR) 2021.gadā, kad  plānots Kandavas novadu pievienot Tukuma novadam,  Kandavas novada domes sēdē 2019.gada 29.augustā tika izskatīts jautājums par  Kandavas novada administratīvās  teritorijas saglabāšanu. Deputātu lēmums ir pamatots arī uz iedzīvotāju veikto aptauju. Par Kandavas novada, kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu, nobalsojuši 83% respondentu,  pievienošanos Tukuma novadam atbalsta  14%  respondenti. Kā argumentu, ka Kandavas novads jāsaglabā esošajā statusā ir fakts, ka novads ir pirmais izveidotais novads Latvijas Republikā. Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums nosaka noteikumus, pēc kuriem izveido republikas pilsētu un novadu teritorijas un Kandavas novads izpilda visas likuma prasības.

Kandavas novads spēj nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus, un šobrīd strādā arī pie skolu tīkla sakārtošanas. Kandavas novadā darbojas: klientu apkalpošanas centrs, Būvvalde, Bāriņtiesa (60 audžuģimenes), Izglītības pārvalde, četras pamatskolas, divas vidusskolas (ar šo mācību gadu Internātvidusskola ir pārdēvēta par Reģionālo vidusskolu, un vairs neturpina uzņemt skolēnus 10.klasē), Kandavas Lauksaimniecības tehnikums (t.sk. RTK filiāle), Deju skola, Sporta skola, Mākslas un Mūzikas skola, Kultūras un sporta pārvalde (septiņi kultūras centri un bibliotēkas), divi muzeji, TIC, divas sporta halles, trīs stadioni, āra peldbaseins ( pie tehnikuma), Sociālais dienests, Zantes ģimenes krīzes centrs, Audžuģimeņu atbalsta centrs «Terēze», Pansijas (Matkulē un Kandavā), SIA «Kandavas Komunālie pakalpojumi», Pieaugušo Izglītības un Uzņēmējdarbības centrs, Bērnu un jauniešu centrs «NAGLA», VUGD, NMP punkts, Skolēnu pārvadājumi, Pašvaldības un Valsts policijas iecirknis, piecas pagastu pārvaldes, LAD konsultācijas 1x mēnesī, elektrouzpildes stacija, degvielas uzpildes stacijas, poliklīnika trīs ģimenes ārstu prakses, pediatrs un ārsti speciālisti, Abavas ielejas attīstības centrs un citas NVO. Kandavas novadā darbojas 840 uzņēmumi. Galvenie uzņēmējdarbības virzieni: Lauksaimniecība un mežniecība sastāda vairāk kā 50%, mežizstrāde, individuālo pakalpojumu sniegšana, vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, ražošanas un tūrisma uzņēmumi. Kandavas novadam ir ekonomiski pamatota Kandavas novada attīstības programma 2017.-2023.gadam. Esam pašpietiekams novads ar tendenci uz attīstību, un iesaistāmies piedāvātajos ES struktūrfondu un valsts projektos.

Kandavas novada pašvaldība ir gatava izskatīt alternatīvus risinājumus par ATR īstenošanu. Proti, Kandavas novads vēsturiski atrodas Kurzemē (nevis Zemgalē), tam ir sava identitāte un tradīcijas, pagastus vieno atrašanās Abavas senlejas teritorijā. Kandavas novada dome atbalstītu teritorijas paplašināšanos, pievienojot, piemēram, Sabili, Abavas, Jaunsātu un Pūres pagastus, jo arī šīs teritorijas atrodas Abavas senlejā, un jau šobrīd sadarbība notiek kopīgu projektu īstenošanā, galvenokārt tūrisma attīstības jomā. Kandavas rajons pastāvēja 10 gadus, kurā ietilpa iepriekšminētās teritorijas, kas šobrīd atrodas Tukuma un Talsu novados.

Kandavas novada pašvaldības viens no mērķiem ir samazināt administratīvo aparātu. Esam optimizējuši administrāciju, iestādes, centralizējuši grāmatvedību, gājuši laikam līdzi, kā rezultātā pēc VARAM datiem administrācijas izmaksas 5,3 % no kopējiem izdevumiem ir vienas no mazākajām valstī (6. vieta 110 grupā, sākot ar mazāko īpatsvaru). Ar domes lēmumu 2019. gada jūnijā, tika pārskatīts un samazināts deputātu atalgojums uz pusi (180.00 eur vidēji pēc nodokļu nomaksas).

Līdz ar iepriekš minēto, Kandavas novada dome informē, ka neatbalsta ATR izvirzīto mērķi – Kandavas novadam apvienoties ar Tukuma novadu.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top