kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgPiektdiena 03.07.2020
Verita, Everita, Benita, Sulamīte

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Iznākusi novada muzeja vēsturnieka Agra Dzeņa otrā grāmata 18.04.2016

14.aprīlī Rīgā Latvijas Vēstures muzejā tika atvērta Kandavas novada muzeja vēsturnieka Agra Dzeņa otrā grāmata "Prūši karā ar likteni".

Agra Dzeņa pirmās grāmatas - monogrāfijas "Kuršu ķoniņi un citi lēņavīri Rietumlatvijā" atvēršanas svētki Kandavas novada muzejā notika 2015.gada 8.janvārī.

Agra Dzeņa otrā grāmata “Prūši karā ar likteni” ir mēģinājums piesaistīt uzmanību vēsturiskajam taisnīgumam un stabilitātes nodrošināšanai, sniedzot pārskatu par zemes starp Vislu un Nemunu vēsturisko saimnieku – rietumbaltu sentautas prūšu – vēstures un kultūras pārskatu no vissenākajiem laikiem līdz 18. gs. sākumam.

Latvijā patlaban valda informācijas vakuums par prūšiem un viņu zemēm, latviešu valodā par to nav iespiests neviens plašāks darbs, tādēļ ir iespējami dažādi pārpratumi un neskaidrības, kad ikdienas interešu lokā nonāk prūši, Prūsijas karaliste, Kaļiņingradas apgabals, Rietumprūsija, Austrumprūsija un tamlīdzīgi jautājumi. Nepretendējot uz detalizētu prūšu vēstures izklāstu un tās problēmu analīzi, cerams, ka šis apskats ne tikai informēs, bet arī padarīs tautas brāļus latviešiem emocionāli tuvākus, kā arī rosinās meklēt latviešu, lietuviešu un prūšu kultūras jaunas kopīgas iezīmes un mijiedarbību.

Šis darbs ir arī mēģinājums atbildēt, kāpēc prūši tik ilgi spēja izdzīvot kultūru saskarsmes un karu zonā. Šāda izdzīvošana nav iespējama bez aktīvas pretošanās, ko savukārt motivē savas identitātes un noteiktu vērtību aizstāvēšana. Tādēļ prūšu kultūras un identitātes veidošanu un saglabāšanu ir iespējams nosaukt par karu pret likteni – ar “likteni” saprotot nolemtību un pakļaušanos ārējiem apstākļiem.

Grāmatas "Prūši karā ar likteni" atvēršanas svētki Kandavā notiks 29.aprīlī plkst. 16:00 Kandavas novada muzejā.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top