kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpg

Covid-19 aktualitātes

Ceturtdiena 03.12.2020
Raita, Jogita, Evija

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Jaunajā gadā tiekas bibliotēkas Lasītāju klubiņš 27.02.2018

22.februārī Kandavas pilsētas bibliotēkā pulcējās Lasītāju klubiņš, lai tiktos ar grāmatas „Tāds skudras ceļš” autori mūsu novadnieci Dagniju Gudriķi.  Neskatoties uz ziemas spelgoni, klātesošo skaits bija kupls, jo Dagnijas dzejas rindas neatstāj vienaldzīgus.

„Tāds skudras ceļš” ir autores otrā grāmata un, cerams, ne pēdējā. Pirmā  “Mainos, bet nesaimainos” savu atvēršanu piedzīvoja 2014.gada 6.janvārī Kandavas novada muzejā.

Pasākuma laikā Dagnija pastāstīja par savu kuplo dzimtu,kuras saknes meklējamas zilo ezeru zemē Latgalē, par vectēva mājām „Liepsalām” Dzirciema pusē. Vectēvs ar savu ģimeni pārcēlies no Latgales uz Kurzemi tā saucamajos Ulmaņlaikos 1923.gada pavasarī.

Jau skolas gados tapuši Dagnijas pirmie dzejoļi. Diemžēl tie nav saglabājušies, jo viņas mamma, aiz kārtības mīlestības savākusi tos, lai „nemētājas apkārt” un kladītes ar dzeju sadedzinājusi.

Nopietnai dzejošanai Dagnija pievērsusies stipri vēlāk. Uz to viņu mudinājusi rakstniece Elga Eglāja, īstajā vārdā Helga Hofmane. Dagnija kopā ar Helgu dziedājusi draugu kopā “Ezerlāse”un jubilejas koncertam bijuši nepieciešami arī dzejoļi.

 Dzejoļiem ir viegls plūdums un tie labi pakļaujas nošu ritmam, to sapratusi un novērtējusi ansambļa „Do-re-mi” vadītāja Dzintra Linde vairākiem dzejas tekstiem komponējot mūziku. Tā tapušas jau piecas dziesmas, kas izskanējušas ansambļa “Do-re-mi”, kurā dzied arī Dagnija, koncertos.

Dagnija ir dabas bērns. Iedvesmu saviem dzejoļiem viņa visbiežāk gūst atrodoties pie dabas. Ikdienā dzejolis rodas nejauši ar pirmo rindiņu un skat, pēc brīža jau gatavs.

Pasākuma nobeigumā klātesošie saņēma grāmatiņas ar autogrāfu, bet dzejas autore sirsnīgus apsveikumus un ziedus.

Lasītāju klubiņš gaidīs kārtējo dzejas grāmatu un tikšanos!

Daiga Kārkliņa

Kandavas pilsētas bibliotēkas vadītāja

 

Kandavas pilsētas bibliotēkā saņemts arī jauns grāmatu sūtījums
facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top