kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpg

Covid-19 aktualitātes

Sestdiena 28.11.2020
Rita, Olita, Vita

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Kandava – pilsēta ar noslēpumu06.01.2020

Vai tu esi bijis Kandavā? Daudzi saka: „Protams! Kas tas par jautājumu?”. Taču bieži vien izrādās, ka šie cilvēki tikai mūsu pilsētai cauri braukuši, bet neko no Kandavas un tās jaukuma nav redzējuši. Uzbraucot augšā kalnā, izstaigājot vecpilsētu un Kandavas pakalnus, viņi jūtas patīkami pārsteigti un saka, ka daudzus gadus cauri  braukuši, bet nav zinājuši, ka mums ir tik brīnišķīga pilsēta.

Strādājot ar mūsu klientiem, ir iespēja sajust cilvēku pozitīvās emocijas, viņi priecājās par Kandavu un Kandavas novadu, viņus apbur šarmantā vecpilsēta un iespēja atpūsties no lielpilsētas kņadas. Viņi sajūsminās par lietām, kas mums vietējiem, šķiet tik pierastas un reizē pašsaprotamas. Piemēram, laipni un atsaucīgi cilvēki, senatnīga arhitektūra, tīrs gaiss, gards ēdiens, putnu dziesmas, iespēja pastaigāt ar basām kājām un ieelpot  ziedošas pļavas aromātu vai vienkārši raudzīties mākoņos. 

Viņi brīnās, ka Latvija ir tīra, kulturāla un zaļa valsts. Ļoti daudzi no viņiem ir patiesi pārsteigti, ka cilvēki Latvijā ir tik inteliģenti, radoši un prasmīgi. Viņi izbauda mieru, skaistos dabas skatus un iespēju doties nesteidzīgās pastaigās, priecājas par arhitektūru, bauda ēdienu, apmeklē kultūras un sporta pasākumus,  kā arī labprāt iegādājas vietējo amatnieku radītas lietas.

Kas brauc Kandavu lūkoties?

Kandavas Tūrisma informācijas centrā (TIC)  līdz 2019. gada decembra vidum pēc informācijas vērsušies jau 7238 klienti, no tiem 804 bija ārzemniekiŠis bijis apmeklētājiem bagātākais gads TIC septiņpadsmit gadus ilgajā pastāvēšanas laikā.  Jau 2018. gadā bija salīdzinoši liels apmeklētāju skaits - 6394 un 550 no viņiem bija ārzemnieki. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem 2017. gadā Kandavas Tūrisma informācijas centram bija 2803 klienti, 2016. gadā - 3445, 2015. gadā – 4659.

Visvairāk ārzemnieku 2019. gadā bijis no Vācijas - 269, Somijas – 57, Igaunijas – 53, Lielbritānijas – 49, Austrijas – 44, Spānijas – 35 un Krievijas – 35. Eksotiskākas vietas no kurām bija ieradušies tūristi: Austrālija (10), Jaunzēlande (3) un  Koreja (1). Šogad 30 tūristi bija no Nīderlandes un 30 no Francijas, 29 no Šveices, 24 no Beļģijas, 18 no Itālijas, 16 no Polijas un 5 no ASV.  Kandavu un Kandvas novadu apskatīt bija ieradušies viesi arī no Izraēlas,  Ukrainas, Baltkrievijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Čehijas, Dānijas, Beļģijas, Ungārijas, Rumānijas un Gruzijas.

Ilze Dravniece, TIC vadītāja

Foto:

Strūklaka skvērā pie Bruņinieku pilskalna ( foto Jānis Kamerāds) 

Kandavas vecpilsēta( foto Monta Judicka)

 Tūrisma izstāde „Balttour 2020”

No 31.janvāra līdz 2. februārim Kandavas tūrisma informācijas centrs kopā ar radošo komandu piedalīsies 27. starptautiskajā tūrisma izstādē –gadatirgū „Balttour 2020”, kas notiks Rīgā, Ķīpsalā. Apmeklētāji tur varēs uzzināt gan sezonas jaunumus, gan populārākās iespējas, izmantot īpašos piedāvājumus un veikt izdevīgus pirkumus Latvijas apceļošanai un pasaules atklāšanai pie vairāk nekā 860 tūrisma firmām.

Kandavas novads stendā šogad reklamēsim Gaisa balonu festivālu un Grilēšanas teātri, kas Kandavā notiks no 13. -15.augustam. Aicināsim apmeklēt arī citus lielos pasākumus: 2. maijā – Taku skrējienu „Abavas senlejas Stirnu buks”, 29. -31. maijā Kandavas novada svētkus, kā arī stāstīsim par tūrisma iespējām Kandavas novadā.

 

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top