Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kandava/Anzāģe vienpadsmitā uzvara26.01.2022

jelgavakandava2022-jpg2.jpg18. janvārī, Jelgavā Ramirent Nacionālās līgas ietvaros tika aizvadīta kārtējā regulārās sezonas spēle, kuru nu jau varētu dēvēt par īstu derbiju – mājinieku BK Jelgava pret mūsu BK Kandava/Anzāģe. Interesanti, ka pēdējo zaudējumu, Ramirent Nacionālās līgas ietvaros, Kandava piedzīvoja tieši Jelgavā, vēl 2020. gada nogalē. Toreiz dramatiskā spēlē Jelgava izrāva papildlaiku, un tajā izrādījās nedaudz veiksmīgāki.

Līdz ar to, arī tagad bija sagaidāms ļoti aizraujošs un neprognozējams mačs. Kandavas komandai aizvien nevarēja palīdzēt tās pamatcentrs Mārcis Saulītis, kamēr mājiniekiem nebija viens no pamatsastāva spēlētājiem – Armands Ginters.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, kurā nevienai no komandām ievērojamu pārsvaru iegūt neizdevās, pēc desmit minūtēm – 19:20, par labu kandavniekiem.

Otrā ceturtdaļa iesākas ļoti mazrezultatīvi, abām komandām nespējot ilgāku laiku būt rezultatīvām, tomēr ceturtdaļas otrajā pusē pamodās Jelgava, un spēja veikt izrāvienu, lielajā pārtraukumā iekrājot pieklājīgu handikapu – 37:24 jeb +13. Kandavas basketbolisti otrajā ceturtdaļā guva tikai 4 punktus...

Puslaika pārtraukumā, acīmredzot tika atrasts pareizais veids kā spēlēt, un otrajā puslaikā laukumā jau tika rādīts pavisam cits sniegums. Aktīvi cīnoties, rezultatīvi spēlējot uzbrukumā lielā starpība tika saldēta līdz viena punkta atstatumam, tomēr pirms izšķirošajām desmit minūtēm jelgavnieki atkal prata nedaudz atrauties: 52:45.

Izšķirošo ceturtdaļu, atguvuši spēles pavedienu, veiksmīgāk turpināja mājinieku komanda, sešas minūtes līdz beigām atgūstot divciparu skaitļa pārsvaru: 60:50. Taču turpmākās četras minūtes tika pavadītas Kandavas zīmē, veicot 13:0 izrāvienu viesi atguva vadību – 60:63. Tālāk sekoja „dejavu” – Jelgavas snaiperis Andris Justovičs, no tās pašas vietas, kur pirms pusotra gada, atkal trāpa svarīgu trīspunktnieku un minūti līdz beigām neizšķirts. Taču šoreiz Kandavas komanda no kļūdām bija mācījušies, un atrada veidu kā novest spēli līdz uzvarai – vispirms Guntars Strāķis guva svarīgus punktus uzbrukumā, bet pēc tam lieliski aizsardzībā nostrādāja Aivis Lēmanis, kas atnesa Kandavai vienpadsmito uzvaru tik pat spēlēs. Gala rezultāts 63:66. Jāpiebilst, ka kandavnieki uz Jelgavu bija devušies vien astoņu spēlētāju sastāvā, lai nenogurstoši cīnītos pret daudzskaitlīgo mājinieku komandu.

28. janvārī, Kandavā bija paredzēta spēle pret Bauskas vienību, taču Covid uzliesmojuma dēļ Bauskas vienībā, spēle pārcelta uz vēlāku datumu. Sekojam līdzi jaunumiem un turpinām just līdzi mūsu komandai.

Informāciju sagatavoja: Edgars Priede, BK Kandava/Anzāģe treneris