kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgTrešdiena 08.07.2020
Adele, Antra, Ada

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Kandavas lielā egle iedegta02.12.2015

2.decembrī, satumstot vakaram, pilsētas Promenāde atdzīvojās, tajā pulcējoties maziem un lieliem kandavniekiem un pilsētas viesiem. Pilsētas egles iedegšana ir viens no pasākumiem, kas allaž pulcējis daudz ļaužu, un ikdienā klusā pilsēta atkal piedzīvo kņadu un cilvēku burzmu.

Decembris - tas ir tāds laiks, kad dabā valda dziļš klusums. Kā sacījusi dzejniece Marta Bārbale, vien gaisā virmo gaidas. Tūlīt jau brīnums nāks. Tūlīt. To ļoti gaidām. Šis brīnums ir pirmais sniegs, Ziemassvētki un jaunais gads. Viens no šiem brīnumiem, varētu būt arī pilsētas egles iedegšana, jo tad jau cilvēka prāts noskaņojas svētkiem. Kandava pamazām tērpjas svētku rotā, tiek iedegtas krāsainās lampiņu virtenes pilsētas ielās, „uzzied” koki, viena pēc otras iedegas sveces lielajā Adventes vainagā.

Uzrunājot pilsētniekus un viesus, Kandavas novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts sacīja, ka atkal sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kad visi gaidām gaismu, sniegu, dāvanas. „ Jau otro gadu Promenādi rotā ne tikai lielā egle, bet arī mazās eglītes, kuras izpušķo novada skolu kolektīvi. Lai Ziemassvētku laiks jums visiem būtu gaišāks un siltāks, šodien iedegsim mūsu novada galveno egli.”

Bērni kopā ar pasaku varoņiem gan dziedāja, gan dejoja, gan gāja rotaļās. Bet kaut kā vēl pietrūka, nebija izdarīts galvenais darbs, kā dēļ visi šeit bija sapulcējušies, eglīte nebija iededzināta.

Kopīgi ar bērniem, Eglīte, Zaķis un Vilks, meklēja brīnumpogu, lai iedegtu lampiņu virtenes kuplās egles zaros. Un izrādījās, ka poga bija piešūta domes priekšsēdētāja mētelim. Eglītei iegaismojoties, visi priecājās, skanēja mūzika, bet pasaku tēli atvadījās no visiem novēlot priecīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top