kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgSestdiena 26.09.2020
Kurts, Knuts, Gundars

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Kandavas Mākslas plenērs dalībnieku atmiņās06.08.2020

Pašā jūlija viducī, spītējot vīrusa radītajiem ierobežojumiem, Kandavā jau astoto gadu notika plenērs “Radošais Mākslas mirklis”, kuru organizēja keramiķe Linda Priedniece. Plenēra nedēļa paskrēja vēja spārniem, bet emocijas un iespaidi vēl virmo atmiņās!

Piedzīvotais nepaliks bez turpinājuma….

Solvita Zarupska, Ventspils (Latvijas Amatniecības kameras tekstilizstrādājumu meistare)

Iespaidi Mākslas plenērā Kandavā vienreizēji, neatkārtojami! Izkāpu no ierastās “Rožu dobes” (visi mani tekstildarbi pārsvarā satur rožu tēmu – ziedi, krāsas, raksti, formas). Plenērā biju īstajā laikā un īstajā vietā! Ļāvos katram mirklim. Iebrist Abavas senlejā, pļavā – atstāt lapu un ziedu nospiedumus uz kleitām. Pakļauties un sajust māla spēku - ļauties, lai tas diktē savus noteikumus, un sajūsmināties, ka brīžiem tas pakļaujas manu roku iespaidam. Iekļauties radošo cilvēku brīvajā atmosfērā. Iespaidoties skatot kolēģu veikumus, izdomu. Iedvesmot citus ar savu veikumu un atklājumiem darba procesā. Piedzīvotais nepaliks bez turpinājumiem… Jau tagad degu nepacietībā tos uzzināt un izdzīvot!

Foto : Solvita pie mozaīkas sienas

Inese Kaļķe

Katram no mums ir dažādi priecīgi svētki - kam mīļāki Ziemassvētki, kam Līgo..., bet mani mīļākie svētki tagad ir Plenērs Kandavā! Ja veselu nedēļu vari darīt to, kas tev patīk, tad savādāk to nevar nosaukt! Paldies, Linda Priedniece un Laura Matilde Ikerte par iedvesmošanu, mācīšanu un pacietību!

Foto: Inese Kaļķe ar saviem traukiem 

Par plenēru var uzrakstīt grāmatu

Evija Vizbule( bijusī kandavniece)

Jau septīto gadu pēc kārtas jūlija trešo nedēļu pavadu savā bērnības pilsētā Kandavā. Tieši šeit un šajā laikā te notiek Kandavas mākslas plenērs. Arī šogad! Milzīgs paldies Lindai, ka viņa jau tik daudz gadus uzņemas šo plenēru organizēt un dara to perfekti!!! Plenēram ir īpaša burvība, aura. Katra diena ir tik piepildīta ar darāmo – darbošanās plenēra pamata darbnīcās, kuru ir tik daudz un visas ir interesantas ( man tā pamatā ir keramikas darbnīca), atklāšanas koncerts, kopīgie vakari visiem plenēra dalībniekiem, pārgājieni pa Kandavu ( turklāt katru gadu tie ir savādāki un atklāj arvien jaunas pilsētas un tās apkaimes šķautnes), vakara darbnīcas – batikošana, apģērbu apgleznošana, cepļa slāpēšana! Nedēļa pavirpuļoja nemanot! Plenēra laikā ir brīnišķīga iespēja atslēgties no visa, kas nav saistīts ar plenēru un pilnībā nodoties tikai un vienīgi tam darbam vai izklaidei, kas notiek tieši konkrētajā brīdī. Tāda īsta te un tagad sajūta! Daudz darāmā, daudz prieka, daudz smieklu un sajūta, ka viss ir kārtībā!

Man šķiet, ka plenēra burvības noslēpums lielā mērā slēpjas Lindas un viņas komandas darbā. Darbnīcu vadītāji – Matilde, Dace, Egīls, Danuta – tie ir cilvēki, kas patiesi mīl to, ko dara un prot šo lietu iemācīt arī citiem. Šogad, kā jau minēju, atkal darbojos keramikā pie Matildes, bet biju arī apģērbu šūšanas darbnīcā pie Danutas un “iemetu aci” arī Daces vadītajā augstspiedes darbnīcā. Nu, tās meitenes taču pat ezim iemācīs podus taisīt, šūt un darboties ar linoleju un asiem priekšmetiem! Brīnišķīgs, dabas dots skolotāja talants. Paldies visai plenēra tapšanas un būšanas komandai!  Un arī plenēra dalībnieki – tik dažādi un tajā pat laikā vienoti, sirsnīgi, superīgi! Mīļie, es jau sāku skaitīt dienas līdz nākamā gada plenēram!

Zinu, ka manis rakstītajā ir daudz izsaukuma zīmju. Bet citādi nemaz par Kandavas mākslas plenēru nav iespējams rakstīt!!! Un vēl, man šķiet, ka par plenēru var uzrakstīt grāmatu.

Foto: Evijas emocijas plenēra modes skatē.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top