kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgTrešdiena 03.06.2020
Ineta, Inta, Intra

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Kandavas novada sociālajam dienestam- 2005.09.2019

Šā gada 20.augustā pagāja 20 gadu, kopš atvērtas sociālā dienesta telpas Kandavā, Jelgavas ielā 4A. Pats sociālais dienests dibināts 1998.gada 2. janvārī, kā Kandavas pilsētas ar lauku teritoriju domes nodaļa.

Atskatīsimies nedaudz vēsturē, kā dienests auga un attīstījās.

1996. gadā Kandavas pilsēta ar lauku teritoriju pieteicās konkursam Latvijas Labklājības reformas ietvaros un uzvarēja tajā. Pilotprojekts saucās: Sociālā dienesta darba administrēšana.  1996. gada 11. oktobrī tika izveidota Kandavas pilsēta ar lauku teritoriju, apvienojoties Kandavas pilsētai, Kandavas pagastam un Cēres pagastam. 1998. gadā teritorijai pievienojas Zemītes un Matkules pagasti.

1998. gada 2. janvārī Kandavas pilsētas ar lauku teritoriju domes ēkā darbu sāka Sociālā palīdzības centra divas nodaļas: informācijas un pabalstu nodaļa un aprūpes mājās nodaļa, bet aprīlī Ģimenes aprūpes nodaļa. Tajā pašā gadā sāka rekonstruēt ēku Jelgavas ielā 4A.

1999. gada 20. augustā ēka svinīgos apstākļos tika atvērta. Sociālās palīdzības centrs kā juridiska persona darbu sāka 1. septembrī ar nosaukumu:  Bezpeļņas organizācija SIA Kandavas sociālās palīdzības centrs.  

2000. gadā trim esošajām nodaļām pievienojās dienas nodaļa. Tajā pašā gadā tika atvērts arī diabēta kabinets. 2000. gadā centra veidošanas process pamatos ir pabeigts un pakalpojumi tiek piedāvāti iedzīvotājiem.

SPC / turpmāk- sociālās palīdzības centrs/darbu sāka ar piecām nodaļām.

Vienlaicīgi tika veikta darbinieku apmācība Gotlandē. Sociālais centrs piedalījās projektā un ieviesa GMI/garantētais minimālais ienākums/pabalstu. Tika ieturēts sociālās politikas kurss, lai pēc iespējas mazāk bērnu un pieaugušo nonāktu aprūpes institūcijās, bet varētu turpināt dzīvot ģimenēs, savās mājās un saņemtu nepieciešamos pakalpojumus.

Tika izvērtētas visas programmas un 2002. gadā pilotprojekts noslēdzās ar Pasaules bankas direktoru revīziju.

2002. gada 1. jūnijā SPC kļūst par Kandavas novada domes pašvaldības aģentūru “Kandavas novada sociālās palīdzības centrs”.

2009. gadā novadam pievienojās Zantes un Vānes pagasti un sociālais darbs tika turpināts arī šajos pagastos, kļuvām bagātāki gan darbinieku, gan iedzīvotāju skaita ziņā.

2010. gadā Sociālais centrs vēlreiz mainīja nosaukumu un kļuva par Kandavas novada domes pašvaldības aģentūru “Kandavas novada sociālais dienests”. Tāds ir arī pašreizējais nosaukums.

Šobrīd dienests strādā ar sešām nodaļām, jo 2011. gadā 12. aprīlī tas kļuva par ārstniecības iestādi: medicīniskā aprūpe mājās, Zantes ārsta palīga prakse un Cēres ārsta palīga prakse.

Dienestā šobrīd ir:  informācijas un pabalstu nodaļa, aprūpes mājās nodaļa, rehabilitācijas nodaļa, ģimenes atbalsta nodaļa, dienas nodaļa, medicīniskā aprūpes nodaļa mājās.

Dienesta zelta fonds ir tā darbinieki, gan šobrīd strādājošie, gan arī kolēģi, kuri dienestā vairāk nestrādā.

Visiem darbiniekiem saku lielu paldies par viņu darbu un ieguldījumu dienesta attīstībā un novēlu izturību, pacietību, ticību saviem spēkiem un veselību.

Ints Leitarts

Kandavas novada sociālā dienesta vadītājs

foto: 

Sociālā dienesta atklāšana 1999.gada 20.augustā

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top