kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpg

Kandavas novads XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos06.07.2015

Kas ir Dziesmu svētku vērtība? Tas ir milzīgs spēks, neizprotams spēks, kas saved mūs kopā, lai izdziedātu, to ko skaļi nespēj pateikt ne akmens, ne koks, ne nams – tas nāk no tautas un ar valodu tiek pārmantots no paaudzes paaudzē, lai būtu, kas tautu kopā tur. Dziesmu un deju svētki ir nacionālās identitātes, valstiskuma un kultūras vērtību simbols. Atbilstoši laika garam, tie stiprinājuši tautas pašapziņu un iedvesmojuši nākamās paaudzes veidot labāku Latviju.

Šogad no 6.līdz 12.jūlijam Rīgā risināsies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie, nozīmīgākie un senākie skolu jaunatnes tautas mākslas kolektīvu svētki Latvijā. Šie ir svētki, kuros ne tikai mācāmies un kopjam mūsu tradīcijas, bet piedalīšanās tajos ir kā balva par neatlaidīgu darbu 5 gadu garumā. Kandavas novadu šajos svētkos pārstāvēs: Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas 5.-9.klašu koris-vadītāja Eva Šepetovska, Kandavas internātvidusskolas 5.-9.klašu koris un zēnu koris-vadītāja Inta Pakalns – Paleja, Deju skolas 1.-2.klašu un 5.-6.klašu dejotāji, Kandavas novada jauniešu deju kolektīvs „Imuliņa” vadītājas Andra Eimane un Inese Cīrule, kā arī Profesionālās kompetences centra Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums ar saviem dejotājiem un dziedātājiem- vadītājas Andra Eimane un Sandra Šteinberga. Rīgā ielu koncertos savas dejas izdejos Deju skolas paši mazākie- pirmsskolas dejotāji, 3.-4.klašu dejotāji-vadītāja Andra Eimane un Inese Cīrule, Vānes pamatskolas dejotāji -vadītāja Andra Eimane. Kandavas novada Zantes pamatskolas dejotāji savu sniegumu rādīja skolu ieskaņas koncertā Burt(u) Burvība.

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādē 3.kārtas konkursā piedalīsies Cēres pamatskolas skolnieces Paulas Hanbergas darbs „Kaķa dziesma” skolotāja Drosmiņa Krūmiņa.

Svētkos mēs tiekamies, lai vienotos dziesmās un dejās, un tikai kopā mēs varam veidot daudzbalsīgas dziesmas un skaistus deju rakstus. Mūs neaptur ne garie mēģinājumi, ne deju kurpēs noberztās pēdas, jo mūs aizrauj tas, ko mēs darām, un mēs vēlamies tajā dalīties ar visu Latviju un pasauli.

Paldies visiem Kandavas novada izglītības iestāžu vadītājiem par atbalstu, kolektīvu vadītājiem – par izturību un pacietību, bērniem – par aizrautību un darbošanās prieku! Tiksimies Dziesmu svētkos!

Kandavas novada Izglītības pārvalde

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top