kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgPirmdiena 01.06.2020
Mairita, Bernedīne, Biruta

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Kandavnieki Rīgā protestē pret plānoto novadu teritoriālo reformu07.11.2019

Apmēram divi tūkstoši dalībnieku no visas Latvijas pulcējās protesta akcijā Rīgā, pie Saeimas ēkas, lai pārliecinātu politiķus atcelt plānoto teritoriālo reformu. Kā atzina protesta dalībnieki – vienotības izjūta radās, bet ticības, ka izdosies reformu apstādināt, tomēr nav.

Kandavnieki uz Rīgu devās 7. novembra rītā ar diviem Kandavas novada uzņēmēju sarūpētiem autobusiem. Uz Rīgu brauca ap 150 protestētāji- iedzīvotāji un uzņēmēji, kuri sākotnēji pulcējās pie Rīgas Pulvertorņa un vēlāk devās gājienā uz Saeimu, pie kuras saplūda kopā ar mediķu piketa dalībniekiem, veidojot vairāku tūkstošu ļaužu kuplu protestētāju masu. Pie Saeimas ēkas līdz 9:30 pulcējās mediķi, kas pieprasīja deputātiem izpildīt pašu pieņemto likumu. Pēc tam viņus nomainīja neapmierinātie ar gaidāmo reformu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce savā uzrunā sanākušajiem pauda, ka, viņaprāt, lēmums par novadu reformu pieņemts visas Latvijas iedzīvotāju interesēs. «Šodien Saeima lems par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, ja Saeima to atbalstīs, tad darbs pie likuma turpināsies. Ir paredzēta visu, tai skaitā iedzīvotāju priekšlikumu izskatīšana un lēmuma pieņemšana visu Latvijas iedzīvotāju interesēs. Jūs atnācāt, un es jūsu viedokli dzirdu,» sacīja J. Pūce, uzsverot, ka lēmumu nedomā mainīt.

Klātesošos uzrunāja arī novadu domju priekšsēdētāji, norādot, ka pašreiz ir plānota vardarbīga novadu apvienošana. «Mēs esam pamatiedzīvotāji un pamatlietu veicēji šajā valstī,» pauda protestējošie. Viņi aicināja atkāpties valdības pārstāvjus, pieprasīja atcelt reformu, nosaucot to par acīmredzamu brāķi. “Jau no šī gada pavasara cenšamies runāt ar valdību un Saeimu, bet joprojām netiekam sadzirdēti.  Valdība un Saeima- nost ar augstprātību! Lai dzīvo novadi!”, klātesošos savā uzrunā uzmundrināja pirmā novada Latvijā- Kandavas novada- domes priekšsēdētāja Inga Priede.

Sanākušos uzrunāja virkne opozīcijas partiju pārstāvju. «Jūs esat malači, un ar jūsu spēku mums izdosies apturēt šo neprātu,» pauda Viktors Valainis. «ZZS frakcija nekādā gadījumā šādu reformu neatbalstīs. Nav neviena argumenta, ko tas dos cilvēkiem,» izteicās Uldis Augulis.

Bijušais aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis uzsvēra, ka novadu reformas kontekstā nedrīkst aizmirst valsts drošības jautājumu. Novadu reformas rezultātā valsti pametīs tūkstošiem cilvēku, viņš prognozēja.

Uzrunāja arī neatkarīgie deputāti. «Ceru, ka šis ir tikai sākums lielākai sabiedrības aktivitātei,» tā Linda Liepiņa. «Tie, kas pie varas, cer, ka jūs padosities, ka šodien atnāksit un vairs nenāksit. Viņi ņems jūsu viedokli vērā tikai tad, ja būsit neatlaidīgi,» sacīja Aldis Gobzems.

VARAM izstrādātais likumprojekts paredz reģionālās reformas modeli ar 39 pašvaldībām pašreizējo 119 pašvaldību vietā.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top