kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgTrešdiena 15.07.2020
Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Kapu vārtu atjaunošana Cikundes kapsētā15.05.2020

2019. gadā Kandavas novada domes darbinieku darba grupa apsekoja visas kapsētas novada teritorijā. 

Ņemot vērā dažu kapu vārtu slikto stāvokli, 2019.gadā  kapu apsaimniekotājam SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” tika uzticēta Cikundes kapu vārtu atjaunošana, bet pēc atsevišķi sagatavota saraksta arī pārējo kapu vārtu pakāpeniska atjaunošana ilgākā termiņā.

Cikundes kapu vārti bija tik nolietojušies, ka uzsākot to sagatavošanu apjoma atjaunošanai, no jauktā ķieģeļu laukakmens mūra kopumā atdalījās gandrīz viens kubikmetrs apmetuma.

Pamatne jaunajam apmetumam tika rūpīgi attīrīta un gruntēta, uzlikts armējošais siets, bet apmešanas darbi tika veikti vairākās kārtās atbilstoši ražotāja metodikai. Pielietots tika rūpnieciski gatavots vēsturiskais apmetums, augšējās horizontālās plaknes apstrādātas ar hidroplastu, bet krāsots ar akrilsveķu fasādes krāsu. Rudens pusē uzsāktie darbi pirms pašas krāsošanas bija jāpārtrauc neatbilstošu laika apstākļu dēļ. Meistari darbus atsāka un pabeidza šā gada maija sākumā.

Koka vērtnes izgatavoja galdniecības amata meistars Jurģis Ābele. Vērtnēm tika atjaunoti arī amatnieciski gatavotie dzelzs kalumi.

SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi”

Foto: Cikundes kapu vārti pirms un pēc atjaunošanas

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top