kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgTrešdiena 03.06.2020
Ineta, Inta, Intra

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Mēs esam cīnītāji un darbinieki ir mūsu veiksme08.11.2019

Oktobrī, turpinot intervijas ar novada uzņēmējiem, viesojāmies pie Stefānijas Neibergas, kuras vadītais uzņēmums SIA “Saltums Kandavā” ir lielākais sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs mūsu novadā. 2017.gadā, kad Kandavā viesojās biedrības “Līdere” pārstāves, lai noskaidrotu Latvijas sievietes – uzņēmējas spēka formulu, Stefānija bija viena no piecām uzņēmējām, kura tika aicināta dalīties  savā pieredzē, dzīves un darba pamatvērtībās. 2016. gadā Stefānija Neiberga apbalvota nominācijā “Kandavas novada Gada labdaris” par nozīmīgu ieguldījumu novada uzņēmējdarbībā un darba vietu nodrošināšanā iedzīvotājiem.

Kā radās un paplašinājās  SIA “Saltums Kandavā”?

1993.gada augustā kopā ar ģimeni izveidojām saldējuma ražotni “Saltums”, kurai paplašinoties, ar laiku radās doma izveidot kafejnīcu Kandavas autoostā. Darbu sākām ar trim darbiniekiem, tā nemanot viss aizgāja tālāk. Radās vajadzība dibināt SIA un tā kā nosaukums “Saltums” bija jau aizņemts, mēs savu SIA nosaucām par “Saltums Kandavā”, tādejādi netieši popularizējot  Kandavas vārdu. Šobrīd mums ir astoņdesmit deviņi darbinieki, kuri strādā Kandavā, Jelgavā, Sabilē, Valdemārpilī, Talsos un Ventspilī. SIA “Saltums Kandavā” ir restorāns “Dzintarkrasts” Rojā, “Pusdienu restorāns” Jelgavā, kafejnīca jaunajā Ventspils koncertzālē, turklāt nodrošinām ēdināšanu 6000 bērniem Latvijā.

Pēc izglītības esat mediķe. Kā tas palīdz biznesā?

Esmu feldšere un pirmā darbavieta bija Saldū, lauku ambulancē. Ēdināšanas biznesā visa pamatā ir  sanitāro normu ievērošana, produktu  izsekojamība, lai ēdienu patērētājs saņemtu drošu. Mūsu uzņēmumā  izveidota   uz HACCAP principiem balstīta paškontroles sistēma, kurā paredzēti visi pasākumi un priekšnoteikumi, droša ēdināšanas  procesa nodrošināšanai. Īpaši lepojamies ar to, ka esam  noslēguši  līgumus ar piegādātājiem un bērnu uzturā cenšamies izmantot produktus, kas audzēti   bioloģiskajās un vietējās saimniecībās.

Kādi ir bijuši līdz šim lielākie izaicinājumi?

Vislielākais izaicinājums ir bijis uzņemt prezidentus. Esam klājuši galdu Igaunijas prezidentam, bijis gods apkalpot Vairu Vīķi Freibergu, kā arī Andri Bērziņu. Liels izaicinājums bija uzklāt pirmo zviedru galdu Benjamiņa muižā Valdeķos, kad notika muižas atklāšana un ieradās 300 viesi. Tik augstu viesu apkalpošanā ir jāievēro zināma etiķete, bija uztraukums. Laika gaitā esam  izauguši, papildinājuši zināšanas, bet atbildība, protams  paliek.

Vai jūsu kolektīvs ir pastāvīgs?

Jā, lielākā daļa darbinieku uzņēmumā strādā 20-25 gadus, ir darbinieki, kas strādā  no pašiem pirmsākumiem. Kadru mainība kolektīvā ir ļoti maza, pārsvarā aiziet tie, kas maina dzīvesvietu vai meitenes, kas gaida bērniņus.  Uzskatu, ka darbinieki vēlas strādāt mierīgā, līdzsvarotā kolektīvā.  Visgrūtāk ar darbiniekiem ir Jelgavā, jo tuvumā ir galvaspilsēta Rīga. Kandavā tādu problēmu nav. Lai noturētu un saliedētu kolektīvu katru gadu organizējam ekskursijas, kopīgi atzīmējam svētkus. Protams, darbiniekiem svarīgs ir atalgojums, bet ļoti svarīgs ir mikroklimats kolektīvā, drošība, ka algu saņems regulāri. Vislielākais paldies jāsaka manu darbinieku ģimenēm, jo banketu dēļ bieži nākas strādāt svētku dienās.

Kā biznesā iesaistās Jūsu ģimene?

SIA “Saltums Kandavā” ir īsts ģimenes uzņēmums, kur ir iesaistīts gan mans vīrs, gan jaunākā meita. Vienīgi vecākā meita ir izvēlējusies ārsta profesiju un arī tajā strādā.

Jaunākā meita, kas arī pēc izglītības ir mediķe, vada biznesu Jelgavā un nepieciešamības gadījumā  nāk man palīgā Kandavā un Ventspilī. Tā kā pēctecība ir nodrošināta un ir skaidrs, kas pārņems biznesu. Visa uzņēmumā iegūtā peļņa tiek ieguldīta tālākajā attīstībā, lai izaugsme neapstājas.

Kas Jums pašai sniedz vislielāko gandarījumu darbā?

Vislielāko gandarījumu man sniedz labi padarīts darbs! Ja viss ir precīzi un kārtīgi izdarīts, ja pakalpojums ir sniegts kvalitatīvi, ja klients atnāk un pasaka paldies un ir apmierināts.

Kas ir grūtākais, ar ko saskarieties?

Tā ir nodokļu sistēma mūsu valstī. It īpaši darbaspēka nodoklis, kurš ir nesamērīgi augsts.

Kāds ir veiksmīgas uzņēmējas noslēpums?

Veiksmes pamatā ir darbs un vēlreiz darbs, kā arī atbildība par izdarīto darbu. Ne mazāk svarīga ir uzticēšanās savai komandai  un komandas  darbs.

Kā izdodas atpūsties?    

Atpūsties neiznāk bieži, bet reizi gadā mēģinu aizbraukt kādā tālākā ceļojumā  ar ģimenei, arī tad telefons netiek izslēgts un atrauties no darba pilnībā nevar.

Vai ir kas tāds, ko vēlaties piebilst?

Gribu piebilst, ka šo darbu mēs varam izdarīt tikai pateicoties saviem darbiniekiem, pateicoties darbinieku ģimenēm – vīriem un sievām, kuri ļauj savām otrām pusītēm strādāt gan brīvdienās, gan arī vēlās vakara stundās.

Informāciju sagatavoja: Iveta Pāža, Kandavas novada domes uzņēmējdarbības speciāliste               

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top