kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgOtrdiena 14.07.2020
Ritvars, Oskars, Anvars

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Novadā aizvadīta Lielā Talka18.05.2020

16.maijā Kandavas novadā, tāpat kā citur Latvijā tika aizvadīta Lielā Talka. Ņemot vērā pašreizējo situāciju Latvijā un visā pasaulē, un paaugstinātas drošības un sociālās distancēšanās apstākļus, talka šogad notika lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu.

Kandavā un tās apkārtnē, tāpat kā katru gadu, talkoja Inese Kleinberga un Baiba Truhņēviča. Talcinieku pulciņā bija arī Ineses mazdēls Renārs un Baibas meitas Sabīne un Līva. 

Stāsta Inese: “Talkojām Miglinieka mežā (mežs aiz Kandavas pa Mazkandavas ceļu), kur salasījām kādus 6 maisus ar atkritumiem, uz Kurzemnieku ceļa piepildījām 10 maisus, tāpat savācām atkritumus pie vecās maizes ceptuves un pa ceļu, kas iet gar mazdārziņiem. Ceļā uz Pūri aiz Daigones ielas bija ļoti daudz drazu un atkritumu-  kopā piepildījām 30 maisus. Bet pa ceļu, kas ved uz Valdeķiem varēs nākamgad vēl talkot, tik piemētātas ir ceļmalas ar dažādiem atkritumiem. Kopā salasījām kādus 70 maisus.”

Cēres pagasta iedzīvotāji, vadoties pēc norādījumiem, individuāli talkoja savās sētās, sakopjot apkārtni. Talkai traucēja nelabvēlīgie laika apstākļi, stiprais lietus un vējš. Ievērojot drošo 2 metru atstarpi, kopīgiem spēkiem sakopa apkārtni ap brīvdabas estrādi.

Arī Matkulē sakopšanas darbos talciniekus pārsteidza lietus gāzes un tika nolemts pabeigt iesākto nākamajā piektdienā. Bija diezgan daudz individuālo talkotāju privātajās teritorijās.

Zemītes pagasta pārvaldes vadītāja Rita Diduha: “Milzīgs paldies talkotājiem! Talka notika par spīti lietum, krusai, zibenim un pērkona dārdiem. Dedzinājām zarus, apkopām māju teritorijas, ravējām puķu dobes, sagatavojām malku, pļāvām zāli.”

Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis: “Šogad, tāpat kā citus gadus, likām akcentu uz ceļmalu sakopšanu visā Zantes pagasta teritorijā. Paveicām diezgan daudz, jo ceļmalas piemētātas ar dažādām drazām, darba netrūkst. Liels paldies visiem, kas piedalījās talkā!”.

Vānes pagasta iedzīvotāji šoreiz nestādīja puķes un nekopa apstādījumus, bet vāca un šķiroja atkritumus Vānes brīvdabas estrādes “Spīdola” teritorijā (savāca 12 maisus), sakopa teritoriju ap Vānes ezeru, kur vairāk talkoja jaunieši, kopā savācot 11 maisus, savukārt, guļbūves uzņēmuma SIA MARROL`S  kolektīvs sakopa uzņēmuma teritoriju. Tāpat talkotāji strādāja pie savu privātīpašumu sakopšanas.

Kandavas pagasta Valdeķu ciemā talcinieki sakopa centra teritoriju, ceļmalas no vienas Valdeķu zīmes līdz otrai, apkārtni ap autobusu pieturu un meža stūri blakus tai, kas allaž tiek piemētāts ar dažādiem atkritumiem.

 

 

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top