kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgTrešdiena 05.08.2020
Osvalds, Arvils

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Novada Award jaunieši augustā pieveic 135 km gar jūru09.09.2019

Kandavas Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “Nagla” augusts iezīmējās kā starptautiskās jauniešu izaugsmes programmas “Award” mēnesis, jo katru nedēļu norisinājās spraigas, interesantas, daudzpusīgas aktivitātes.

7. augustā notika sudraba līmeņa piedzīvojumu ceļojuma apmācības, kurās piedalījās četri Kandavas novada jaunieši Monta, Ketija, Emīls un Markuss, un 8. augustā jaunieši mēroja savu izmēģinājuma pārgājienu ar nūjošanas nūjām gar jūru maršrutā Mazirbe-Pitrags-Mazirbe 10 km garumā. Savukārt, Bronzas līmeņa piedzīvojumu ceļojuma apmācības norisinājās 14. augustā, tajās piedalījās pieci Kandavas novada jaunieši Elizabeta, Samanta, Ralfs, Oskars, Laima un viens Alsungas novada jaunietis Artuss. 

15. augustā jaunieši devās izmēģinājuma pārgājienā gar jūru maršrutā Kaltene-Roja 10 km garumā. Apmācībās jaunieši atkārtoja Award programmas īstenošanas nosacījumus, izprata piedzīvojuma ceļojuma būtību, mācījās sniegt pirmo palīdzību un rīkoties ārkārtas situācijās, iepazinās ar ekipējumu un pārgājiena somas pakošanas kārtību, apguva telts uzsliešanas prasmes, ēdienu gatavošanas prasmes uz tūristu plītiņas, mācījās navigāciju ar kompasu, paši plānoja savu maršrutu, ēdienreizes un nepieciešamo ekipējumu ieskaites piedzīvojumu ceļojumā. Jaunieši atzina, ka apmācības ir ļoti vērtīgas, lai apgūtu pamatprasmes pārgājiena veiksmīgai īstenošanai. Savukārt, izmēģinājuma pārgājienos jaunieši pārbaudīja apmācībās gūtās prasmes un zināšanas.

22.-23. augustā tika īstenots bronzas līmeņa ieskaites piedzīvojumu ceļojums, kurā piedalījās četri Kandavas novada jaunieši un divi Alsungas novada jaunieši, kuri mēroja maršrutu Kaltene-Kolka 45 km garumā divās dienās.

27.-29. augustā tika īstenots sudraba līmeņa ieskaites piedzīvojumu ceļojums, kurā piedalījās pieci Kandavas novada jaunieši, mērojot maršrutu Kolka-Būšnieku ezers 70 km garumā trīs dienās. Jaunieši paši nesa savas mugursomas ar nepieciešamo ekipējumu un pārtiku, nakšņoja teltīs, sadarbojās komandā un nostiprināja apmācībās gūtās prasmes un zināšanas piedzīvojumu ceļojuma īstenošanā. Viens no Award programmas nosacījumiem ir tāds, ka jaunieši nedrīkst izmantot mobilos telefonus (tikai ārkārtas gadījumos) un nedrīkst iepirkties veikalos, līdz ar to šis bija liels izaicinājums jauniešiem, kuri ir pieraduši savu ikdienu pavadīt pārticībā, mobilā telefona pavadībā. Jaunieši ir malači, jo pierādīja sevi kā labi fiziski sagatavotus, izturīgus, komunikablus, mērķtiecīgus, zinošus un prasmīgus jauniešus, kuri spēj pilnvērtīgi izdzīvot piedzīvojumus pie dabas.  Kandavas novadā jauniešu Award programmas aktivitātes koordinē Kandavas MJIC “Nagla” vadītāja Ieva Ozoliņa, gan organizējot apmācības, gan dodoties līdzi jauniešu pārgājienos.

Award ir starptautiska jauniešu izaugsmes programma trīs dažādos līmeņos - vieglākais ir bronzas līmenis trīs mēnešu garumā, vidējais ir sudraba līmenis sešu mēnešu garumā un grūtākais ir zelta līmenis 12 mēnešu garumā. Katrā līmenī ir jāizvirza viens izaugsmes mērķis dažādās jomās - fiziskā sagatavotībā, prasmes, brīvprātīgais darbs un piedzīvojumu ceļojums (zelta līmenī ir arī joma - projekts). Award programma ir izaicinājums ikvienam jaunietim izvirzīt sev mērķus un sasniegt tos, programmā var piedalīties 14-24 gadus veci jaunieši. Kandavas novadā Award programmu īsteno jauniešu centrs “Nagla”, laipni aicināti pieteikties programmā, lai sasniegtu savus mērķus un saņemtu starptautisku apbalvojumu “The Duke of Edinburgh's International Award”. Programmas aktivitātēm var sekot līdzi ikviens interesents mājas lapā www.jcnagla.lv sadaļā “Award”.

 Ieva Ozoliņa, Kandavas MJIC “Nagla” vadītāja

Foto no pārgājiena gar jūru

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top