kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Otrdiena 26.01.2021
Agneta, Agnis, Ansis

Kandavas novada vēstnesis

Novada kolektīvi piedalās 56.Eiropiādē Vācijā 29.07.2019

img_20190724_wa0000.jpgZemītes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “ Zemīte” un Zantes kultūras nama folkloras kopa “ Vācelīte” no 17.- 21. jūlijam piedalījās 56. Eiropiādē Frankenbergā ( Edera) Vācijā.

Eiropiāde ir lielākais Eiropas tautas kultūras festivāls, kas katru gadu notiek dažādās Eiropas valstīs. Šī festivāla organizatori ir  apņēmušies saglabāt nemateriālo reģionālās tautas kultūras mantojumu, kas sevī ietver mūziku, deju, dziesmas un tautas tērpus. Lai sasniegtu šo mērķi, dalībnieki kopā  pavada piecas dienas, daloties savā nacionālajā dejā un mūzikā ar draugiem, un uzstājoties ielu koncertos.  Europeade ir piecu dienu ballīte vismaz 5000 dejotājiem, mūziķiem un dziedātājiem kas rada eiropeisku draudzību un vienotību, izmantojot savu dažādību. Festivāla dalībnieki tiekas vasarā, katru gadu citā Eiropas pilsētā, lai pavadītu laiku kopā. Dalībnieki prezentē savu kultūras mantojumu dejā, mūzikā un tērpos. Visā pilsētā grupas visu dienu līdz vēlai naktij dejo, dzied un spēlē savu mūziku,  ģērbušies savos nacionālajos kostīmos. Festivāla dalībnieki  dalās savā reģionālajā kultūrā ar vietējiem iedzīvotājiem un viens ar otru.

No Kandavas novada uz Festivālu devās 34 dalībnieki. Piedalījāmies divos ielu koncertos, kuros dejas mijās ar tautasdziesmām, kopā ar citām Latvijas deju grupām dejojām vienotā deju priekšnesumā atklāšanas un noslēguma koncertā, un protams izbaudījām košu gājienu  lielajā parādē.  Daudz laika pavadījām arī vērojot citu Eiropas valstu kolektīvu priekšnesumus un izbaudot festivāla kopējo gaisotni no agra rīta līdz vēlam vakaram. Festivāla programma piedāvā ne tikai prezentēt savu valsti un kultūru, bet piedaloties notikumos, neformālā gaisotnē iepazīt un iemācīties arī citu valstu kultūras vērtības- deju soļus, dziesmas, iepazīt nacionālos mūzikas instrumentus  un vienotā vidē, neformālās sarunās labāk iepazīt vienam otru.  Cilvēki bija ļoti atvērti sarunām un mūsu nacionālie ( pat vēlos teikt greznie) tautas tērpi piesaistīja viņu interesi par mums un to, ko mēs piedāvājām redzēt. Šajā pasākumā ir ļoti viegli uzsākt sarunas ar jebkuru dalībnieku pajautājot, no kuras valsts tas nāk un izsakot komplimentu par to, ko viņš prezentē. Arī mēs saņēmām neviltotu interesi no citu grupu dalībniekiem par saviem tērpiem un galvenais Latvijas grupu koppriekšnesumu atklāšanas un noslēguma pasākumā. Pateicoties, kopīgo deju virsvadītājām un Eiropiādes Komitejas  dalībniecēm, kas veic arī šajā komitejā  Latvijas pārstāvniecību -  Indrai Filipsonei un Nadīnai Neimanei- Gardovičai, Latvija tika pārstāvēta godam, uzņemta ar ovācijām un priecēja visus stadiona skatītājus ar latviskās dejas šarmu un karogu košo varenumu.

Esam guvuši pozitīvas emocijas, jaunus iespaidus un iepazinuši ne tikai vācu kultūras un Frankenbergas pilsētas šarmu, bet arī vienlaikus pabijuši dažādās Eiropas valstīs, caur viņu cilvēkiem un kultūras izpausmēm. Dalības maksu festivālā un citus organizatoriskos izdevumus sedza paši brauciena dalībnieki.

Savukārt  ļoti lielu paldies izsakām Kandavas novada domei un Kultūras un sporta pārvaldei par transporta pakalpojuma finansēšanu nokļūšanai uz šo festivālu un transporta nodrošinājumu uz kopmēģinājumiem un koncertiem Rīgā, kas nepieciešami kopprogrammas sagatavošanai Latvijas kopīgajām dejām.

Nākošgad šis festivāls notiek tepat kaimiņos Lietuvā,  Klaipēdā no 5.- 9.augustam. Tas ir labs piedzīvojums, aicinām arī citus dejojošos un muzikālos kolektīvus iesaistīties šajā aktivitātē!

Zemītes TN vadītāja Ērodeja Kirillova

 

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Rīgas plānošanas reģionsPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top