kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpg

Novada skolas gatavojas jaunajam mācību cēlienam21.08.2019

20.augustā sākās Kandavas novada skolu pieņemšana. Skolu gatavību jaunajam mācību gadam vērtēja Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Liene Šnikvalde, novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule, izpilddirektors Egīls Dude, deputāti Signe Ezeriņa, Daiga Puga, Inna Freiberga, Guntars Indriksons, Romeks Fabjančiks un Aigars Lasis.

20.augustā tika apskatītas Kandavas novada pagastu izglītības iestādes: Cēres pamatskola, Zemītes pamatskola, Kandavas novada Zantes pamatskola, Vānes pamatskola, kā arī divas pilsētas skolas- Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola un Kandavas Deju skola.

Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolā ir 46 skolotāji. Šajā mācību gadā darbu uzsāks krievu valodas skolotāja Ginta Immermane un speciālais pedagogs, logopēds Judīte Rudzīte, savukārt, speciālā pedagoģe Seila Šenberga darba attiecības ar K.Mīlenbaha vidusskolu ir beigusi. Skolas gaitas šogad uzsāks 374 bērni, kas ir mazliet vairāk kā iepriekšējā gadā. Gatavojoties jaunajam mācību gadam ir veikts divu koridoru kosmētiskais remonts, trīs durvju nomaiņa un stadiona teritorijas sakopšana. Ir iegādātas jaunas mēbeles datorklasei, skolas inventārs papildināts ar portatīvo datoru un kopētāju. Kā pastāstīja skolas direktore Daiga Puga, pateicoties aktīvajām 10.klases skolniecēm un komerczinību interešu izglītības pulciņa vadītājai Dacei Vilkaušai, šogad skolas parlaments ieguvis jaunas telpas. Meitenes uzvarējušas biznesa spēļu konkursā un ar vietējo uzņēmēju atbalstu, izremontētas un labiekārtotas skolas parlamenta telpas.

Kandavas Deju skola
Kandavas Deju skola

Kandavas Deju skolā uz šo brīdi pieteikušies 138 audzēkņu, no tiem 70 bērni uzsāks mācības profesionālajā ievirzē. Deju skolā darbojas divi pedagogi uz pilnu slodzi un trešais uz pusslodzi. Kā pastāstīja skolas direktore Andra Eimane, gatavojoties jaunajam mācību gadam, baleta zālē ir iegādātas jaunas žalūzijas, savukārt, raizes jau kādu laiku sagādā trūkstošās telpas tērpu uzglabāšanai. Deju skolai šogad gaidāms saspringts gads, jo jāgatavojas 2020.gada vasarā gaidāmajiem XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.Cēres pamatskolā mācības uzsāks 85 bērnu, pamatizglītībā - 60, no tiem astoņi pirmklasnieki. Pirmsskolas grupas apmeklēs 25 bērni. Pēc vecāku lūguma, ar šo mācību gadu pirmsskolas grupām ir mainīts darba laiks no plkst. 7:00 līdz 19:00, un darbā pieņemts jauns darbinieks- skolotāja palīgs. Lielāko uztraukumu pirms mācību gada sākuma direktorei Ilonai Lazdānei sagādā sporta halles dušas, kuru remonts, neplānotu papildus darbu dēļ, ir iekavējies.
Zemītes pamatskolā mācības uzsāks 101 bērns, no tiem pamatizglītībā- 60, no tiem tālmācībā- 10. Pirmajā klasē šogad mācības uzsāks 6 bērni, bet pirmsskolā- 41 bērns. Skola šogad ir lielu pārmaiņu priekšā, jo esošā skolas direktore Maruta Vilumsone ir iesniegusi atlūgumu. Šovasar desmit Zemītes skolas pedagogi un to palīgi apguva Montesori apmācības prasmes, lai ar jauno mācību gadu tās varētu pielietot pirmsskolā un sākumskolas klasēs. Pēc šīs vasaras spēcīgās krusas, nācās labot bojāto skolas jumtu, tāpat tiks veikts skursteņa oderējums. Trīs skolas telpās ir uzstādītas īpašas žalūzijas, kas efektīvi atstaro intensīvos saules starus un novērš to iekļūšanu iekštelpās.

Zantes pamatskolā mācības uzsāks 105 bērni, no tiem 76 pamatizglītībā un 29 pirmsskolā. Zantē pašlaik pieteikušies 6 pirmklasnieki, bet iespējams to skaits vēl augs. Gatavojoties jaunajam mācību gadam, ir iegādāti 6 datora komplekti, 4 projektori, sienas ekrāni un jaunas mēbeles pirmsskolas grupai. Zantes pamatskolas direktore Kristīne Elksnīte atzīmēja, ka šogad pedagogu skaits ir samazinājies par divām skolotāju vietām, šobrīd skolā strādā 17 pedagogi un 8 tehniskie darbinieki. Tāpat direktore informēja, ka 2020.gadā gaidāms skolas 135. gadu jubilejas salidojums. Latvijas vispārizglītojošo skolu indeksā, kas veidots, balstoties uz skolēnu iesaisti ārpusskolas aktivitātēs, Zantes pamatskola ir ieguvusi 44.vietu (jāatzīmē, ka šajā sarakstā no Kandavas novada bez Zantes pamatskolas ir iekļuvusi arī Cēres pamatskola, kas ierindojas 16.vietā).

Vānes pamatskolā šogad gaidāmi 7 pirmklasnieki. Kopumā mācības uzsāks 97 bērni, no tiem pamatizglītībā 53 bērni un pirmsskolā 44 bērni. Pirmsskolas grupā Vānē gaidāmi 34 bērni, Vānes pamatskolas Matkules pirmsskolas grupā- 10 audzēkņi. Skolā strādā 19 pedagogi, šajā mācību gadā darbu uzsāks jauna mūzikas un sociālo zinību skolotāja Laima Baumane. Skolas direktors Ivars Lasis informēja, ka Zinību diena tiks svinīgi sagaidīta 2.septembrī plkst. 10:00 Vānes kultūras namā.

Piektdien, 23.augustā izglītības iestāžu gatavību jaunajam mācību gadam vērtēs Kandavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē "Zīļuks", Kandavas Reģionālajā vidusskolā, Kandavas Mākslas un mūzikas skolā un Kandavas novada Bērnu un jaunatnes Sporta skolā.

Cēres pamatskola Zemītes pamatskola Zantes pamatskola Vānes pamatskola Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola Kandavas Deju skola
facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top