vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpgCeturtdiena 28.05.2020
Vilhelms, Vilis

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Pasniegtas Amerikas Latviešu Apvienības stipendijas Latvijas ģimenēm un studentiem08.10.2019

4.oktobrī Rīgas Motormuzejā Amerikas Latviešu Apvienības (ALA) un Latvijas bērnu fonda (LBF) sadarbības ietvaros tika pasniegtas stipendijas Latvijas ģimenēm un studentiem.

Šogad stipendiju pasniegšana notika jau divdesmit piekto gadu un tās saņēma 20 maznodrošinātas daudzbērnu un audžuģimenes, 21 students no daudzbērnu ģimenēm, bāreņi un 3 smagi slimi bērni. Stipendijas pasniedza ALA sadarbības ar Latviju nozares vadītāja Kaija Petrovska un LBF vadītājs Andris Bērziņš. Īpašs pārsteigums pasākuma atklāšanā ģimenēm un bērniem bija Gunta Veita muzikālais sveiciens.

No Kandavas novada stipendijas saņēma Ingūnas un Arta Kaņepu ģimene, studenti Sāra Dūniņa un Ivo Dans Kleinbergs.

Ingūnas un Arta Kaņepu ģimenē aug četri bērni. Dāvis Daniels mācījās Kandavas internātvidusskolā (tag. Reģionālajā vidusskolā) līdz 11. klasei, bet 12. klasē turpina mācīties Ventspils 4. vidusskolā, lai aktīvi varētu trenēties futbolā, jo ir uzņemts U-19 Latvijas izlasē telpu futbolā. Dāvis ir ļoti mērķtiecīgs, centīgs, kulturāls, ar labu humora izjūtu. Dvīņi – Ralfs Renārs un Parisa Anna – mācās 8. klasē. Arī Ralfs trenējas futbolā,  bet Parisai patīk zirgi – nodarbojas ar jāšanas sportu. Ģimenes rūpju lokā ir vēl jaunākais bērns, kurš ir ar īpašām vajadzībām. Vecāki vienmēr seko līdzi bērnu skolas gaitām, apmeklē pasākumus, aktīvi iesaistās problēmu risināšanā, atklāti pauž savu viedokli. Vecāki rūpējas ne tikai par bērnu pamatizglītību, bet arī interešu paplašināšanu ārpusskolas aktivitātēs – visi 3 bērni nopietni nodarbojas ar savu izvēlēto hobiju. Mamma Ingūna nevar strādāt algotu darbu, jo ikdienā ir jābūt kopā ar ceturto bērniņu, bet viņa ir ļoti radoša, kā mājražotāja darina skaistas lietas: mezglojumus, mežģīņu dekorus, maskas un citus aksesuārus. Galvenais pelnītājs ģimenē ir tētis Artis. Visa ģimenes dzīve ir pakārtota bērnu labklājībai, tāpēc  citas  prioritātes pagaidām ir otrajā plānā.

Sārda Dūniņa studē Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas programmā 2.kursā. Papildus mācās Rīgā Jauno ķīmiķu akadēmijā, beigusi Jauno mediķu akadēmiju. Sāra absolvējusi Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolu, mācījušies labi, teicami un izcili. 2018.gadā Sāra saņēmusi apbalvojumu Kandavas novada izglītības iestāžu izglītojamo un pedagogu apbalvošanas pasākumā par izciliem sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs un par izcīnītajām godalgotajām vietām konkursos. Jauniete absolvējusi arī Kandavas Mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļu, dejojusi Kandavas Deju skolā. Brīvajā laikā patīk nodarboties ar sportu un pavadīt laiku ar ģimeni. Ģimenē ir jaunāka māsa un brālis. Sāra ir mērķtiecīga, neatlaidīga, apveltīta ar milzīgām darbaspējām un izturību.

Ivo Dans Kleinbergs studē Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā 2.kursā, nākotnē būs sporta skolotājs un treneris. Absolvējis Kandavas internātvidusskolu (tagad- Kandavas Reģionālā vidusskola). Ivo Dans nāk no daudzbērnu ģimenes- mamma ar lielu sirds siltumu un mīlestību rūpējas par 6 pašas bērniem un 3 audžubērniem. Skolā Ivo Dans sevi pierādījis kā mērķtiecīgu, labestīgu, sirsnīgu un atsaucīgu skolnieku. Skolēnu vidū bija iemantojis cieņu, īpaši no jaunāko klašu skolēniem. Aktīvi piedalījās skolas rīkotajos pasākumos, arī pats organizējis sporta pasākumus jauniešiem. Ar labiem rezultātiem piedalījies skolas un novada vieglatlētikas sacensībās. Ivo Dana sirds lieta ir basketbols, no skolas brīvajā laikā dziedāja jauktajā korī “Kandava” un skolas mūzikas Radošajā laboratorijā.

Amerikas Latviešu Apvienība (ALA) ir organizācija, kas vieno ap 100 000 latviešu visā Amerikā. ALA palīdzība tiek piešķirta galvenokārt no individuālu ASV dzīvojošo latviešu - Otrā pasaules kara bēgļu ziedojumiem un testamentāriem novēlējumiem.

ALA sadarbība ar Latvijas Bērnu fondu (LBF) nozares "Sadarbība ar Latviju" ietvaros izveidojās 1994. gadā. Divdesmit piecu sadarbības gadu garumā ALA Latvijas ģimenēm un studentiem ir piešķīrusi vairāk kā 3 miljonus USD. "Sadarbība ar Latviju" nozare ir pati jaunākā ALA darbības nozare, kas tika izveidota pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu nogalē. 1994. gadā tā par savu prioritāti izvirzīja palīdzības programmu "Drošais Tilts", kuras mērķis ir ārzemēs dzīvojošo latviešu iespēju robežās sniegt atbalstu un palīdzību grūtībās nonākušām ģimenēm un bāreņiem Latvijā.

Daudzbērnu maznodrošinātajām ģimenēm stipendijas tiek piešķirtas uz vienu vai diviem gadiem - ik mēnesi tie ir USD 360. Savukārt, smagi slimajiem bērniem šīs stipendijas apmērs ir USD 170 mēnesī. Studentiem stipendijas piešķir vienam mācību gadam, katra ir USD 2000 liela un tiek izmaksāta divās daļās - mācību gada sākumā un pēc semestra sekmīgas nokārtošanas. Sekmīgie studenti stipendijas saņem sākot no otrā mācību gada līdz pat bakalaura grāda iegūšanai. Ģimenes un studenti, kas saņem šīs stipendijas, tiek rūpīgi atlasīti un izvērtēti sadarbībā ar sociālajiem dienestiem.

Amerikas latviešu piešķirtās stipendijas ir nozīmīga artava Latvijas nākotnē - tās ir ieguldījums jauno pilsoņu audzināšanā, izglītošanā. Bieži tās ir pozitīvs impulss un atspēriena punkts labākai nākotnei Latvijā. Tieši uz šiem jauniešiem un ģimeņu bērniem balstīsies mūsu valsts pēc pieciem, desmit, divdesmit... gadiem.

Par Latvijas Bērnu fondu:

Latvijas Bērnu fonds ir organizācija, kas dibināta 1989. gadā un kuras darbības mērķis ir bērnu un jauniešu aizsardzība, viņu attīstības veicināšana un izglītošana, veselības nostiprināšana, ģimeniskā audzināšana un īpaši talantīgu bērnu atbalstīšana. Latvijas Bērnu fonds izstrādā un realizē dažādus projektus, kas sniedz praktisku palīdzību bērnu grupām un atsevišķiem bērniem, kuriem nav vecāku, kuri ir nonākuši krīzes situācijā vai ir smagi slimi, kā arī talantīgiem bērniem, kuriem pietrūkst līdzekļu sava talanta attīstībai.

"...pacel citu un Tu celsies pats!" /Rainis/

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top