ziemas-foto-majaslapai10.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Sestdiena 28.05.2022
Vilhelms, Vilis

Kandavas novada vēstnesis

Uzvarēsim cīņā ar atkritumiem, ikdienā lietojot 5P principu piecas reizes zaļākai Latvijai!18.01.2022

videi.jpgLUMA mācību centrs, īstenojot projektu “Esi Līderis!”  skolēniem visā Latvijas teritorijā  sadarbībā ar AS “Zaļais punkts” uzsākot 2022. gadu rīko divus apjomīgus un aizraujošus konkursus!

Vidusskolas klašu grupai konkurss “ES SAVAI VIDEI” un pamatskolas klašu grupai konkurss: “ES SAVAI SKOLAI”

Konkursu mērķis ir uzlabot vidi, kurā dzīvojam, samazinot atkritumu daudzumu, ko radām ikdienā. Pārskatot ikdienas ieradumus, spēt novērtēt jaunās preces nepieciešamību un tās draudzību videi. Radoši un inovatīvi radīt idejas, kas spēs pievērst sabiedrības uzmanību uz atkritumu šķirošanu, otrreizējo lietu pārstrādi, kā arī zaļo domāšanu.

Konkursu norises laikā dalībnieki attīstīs spējas izvērtēt lietu nepieciešamību un pateikt “NĒ”. pirms jauna pirkuma izdarīšanas. Jaunieši iegūs idejas atkārtotai iepakojuma izmantošanai; demonstrēs atkritumu pārstrādāšanas un šķirošanas nozīmīgumu; kļūs zinošāki par vides ilgtspējas nozīmi un aktualitātēm atkritumu šķirošanā. Izstrādājot konkursa darbus, Latvijas skolēni attīstīs radošo domāšanu, apgūs prasmes darbā ar digitālajām tehnoloģijām un multimediālajiem projektiem un veicinās izpratni par ilgtspējīgu uzņēmējdarbību

Kas ir 5P jeb Šķiratlona Pieccīņa?

Tā ir cīņa par piecu paradumu veidošanu, kas palīdzēs samazināt atkritumu daudzumu līdz minimumam. Pieci spēcīgi paradumi jeb iecas spēcīgas šķiratlona disciplīnas ir:

•           PASAKI NĒ – nepērc jaunu, aizvieto ar esošo!

•           PĀRSKATI – izvēlies to, kas draudzīgs videi!

•           PIELIETO VĒLREIZ – ja vari izmantot vairākkārtīgi, izmanto!

•           PĀRVEIDO – neizmet, bet atrodi citu lietojuma mērķi!

•           PĀRSTRĀDĀ – šķiro un atbrīvo pasauli no atkritumiem!

Plašāka informācija par Šķiratlona Pieccīņu pieejama ŠEIT.

 

skolai.jpgKonkursu norises laiks ir no 2022.gada 14.janvāra, bet finālsacensībās 2022.gada 6.maijā komandas prezentēs savu veikumu.

AS “Zaļais punkts” ir parūpējusies par balvām abu konkursu pirmo trīs vietu laureātiem, kā arī katrā konkursā tiks pasniegta viena simpātiju balva! Uzvarētāji tiks paziņoti 2022.gada 10.maijā.

Lai mums visiem izdodas Latviju padarīt zaļāku!

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top