5-attels.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header2.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Vecā gada rudens- ziemas sezonā Kandavā notikuši raibi un bagātīgi kultūras notikumi04.01.2023

pasakumi-kandava2.jpgKad 3.septembrī ar lielu jaudu jauniešu mūzikas festivālā „Back to school” populārie dziedātāji- Ozols, Būū un Rolands Če Kandavas Promenādē aizsāka rudens sezonu, tad tik pat jaudīgi arī turpinājām to līdz pat gada beigām.      

Septembrī- Dzejas dienu ietvaros notika divi skaisti pasākumi-  kandavnieces Dagnijas Gudriķes ceturtās dzejoļu grāmatas „Kā nebeidzama viļņošanās” atvēršanas svētki un grupas „Dzelzs Vilks” līdera Jura Kaukuļa solo koncerts, kurš mijās ar Jura dzeju un dziesmām no dažādām teātra izrādēm. Ir redzams, ka ir liela sabiedrības daļa kas dzeju mīl un kuriem svarīgi ir savu dvēseli piepildīt ar to.    

Liels prieks, ka tieši Kandavā septembrī notika Tukuma novada Kultūras darbinieku tikšanās un mēs pie sevis varējām uzņemt savus kolēģus- gan Kandavas muzejā, gan kultūras namā, kā arī dalīties pieredzē. Dižošanās ar saviem pasākumiem notika ar tikai kandavniekiem raksturīgo ozolzīļu spēku.      

Oktobris mums iesākās ar Kandavas kultūras nama jauniešu deju kolektīva „Imuliņa” 18 gadu jubilejas koncertu, kur no malu malām bija sabraukuši mūsu „Imuliņas” draugu kolektīvi, lai skaistā kopkoncertā godam nosvinētu pilngadības svētkus.     

Bet mēs domājam par visiem vecumiem un visām gaumēm. Bērniem 2022.gada rudens- ziemas sezonā bija gan aktieru apvienības „Pārsteigumu tēli” izrāde „Kas par desām!”, gan Mazā Cēsu teātra izrāde „Hansa Kristiana Andersena pasakas Ziemassvētkos”, gan Ukrainas Cirka izrāde. Un zāle vienmēr ir mazo skatītāju piepildīta, par ko mēs ļoti priecājamies.       

Rudens- ziemas sezonā Kandavas kultūras nams bija viens no Karaoke ballītes pieturas punktiem. Jāatzīst, ka mīlestība pret karaoke dziedāšanu Kandavā aizsākās šovasar- Gaisa balonu festivālā un mēs to vēlējāmies atkārtot arī vēsajā oktobra rudens vakarā. Secinām, ka visām paaudzēm patīk dziedāt un īpaši populāras latviešu rok un pop stila dziesmas. Tieši šie karaoke vakari saliedē cilvēkus un ļauj ieraudzīt jaunus talantīgus Kandavas dziedātājus, kuri ikdienā savu slēpto talantu nav citiem atklājuši.       

5.novembrī Kandavas kultūras namā pirmo reizi notika KANDAVAS DEJU FESTIVĀLS 2022, kurā dalību ņēma 170 dejotāji 17 deju grupās no visas Latvijas. Deju grupas piedalījās ar dažāda stila mūsdienu dejām. Liels Paldies jāsaka gan dejotājiem, gan deju grupu pedagogiem. Dalībnieki tika iedalīti 3 vecuma grupās un tos vērtēja profesionāla žūrija- Ingus Stauģis- Zumbas instruktors, profesionāls sporta deju dejotājs, divkārtējs Latvijas čempions Latīņamerikas dejās, Andra Eimane- Kandavas deju skolas vadītāja, deju pasniedzēja un Lauris Limbergs- Laikmetīgās un sporta deju dejotājs, pasniedzējs. Šogad konkursa Skatītāja simpātijas balvu ieguva Mārupes novada Babītes mūsdienu deju grupa „Platīns”, Labākā pedagoga titula ieguva Oksana Štrauha no Ludzas, bet Grand Prix balvu saņēma Kandavas deju skolas junioru sastāvs, jo žūrija lēma, ka atstājot LIELO balvu Kandavai konkursam noteikti jānotiek arī nākamajā gadā.       

Pasākumiem bagāti Kandavā bija arī gada pēdējie mēneši- novembris un decembris. 11.novembrī Lāčplēša dienā Kandavā notika Lāpu gājiens, svinīgs atceres brīdis skvērā pie Bruņinieku pils maketa ar uzrunām, kopīgu GAISMAS CEĻA radīšanu, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņu dalību, dziesmām un dzeju aktiera Andra Bērziņa izpildījumā, bet turpinājumā Kandavas kultūras namā notika Valmieras drāmas teātra izrāde „MĒS, ROKS, SEKSS UN PSRS”, kur klātesošs bija arī pats režisors- kandavnieks Jānis Znotiņš.     

Jau nākamajā dienā- 12.novembrī Kandavā pirmo reizi notika koncertšovs „AR SIRDI KANDAVĀ UN LATVIJĀ”. Patriotiskās dziesmas sirsnīgi izdziedāja dziedātāji no Kandavas, Zantes, Vānes, Matkules, Zemītes, Valdeķiem, Cēres un Ukrainas pianista Anatolija Livča pavadošās „dzīvās” grupas vadībā. Īpašie viesi šajā vakarā bija eksperti- Ieva Akurātere, Maija Laukmane un Elvijs Gruzītis, kas pasākumā piešķīla uguntiņu un ar saviem komentāriem, dzeju un savām dziesmām. Arī skatītājiem bija iespēja noteikt savus simpātiju un par to kļuva Ketija Morāne. Šis noteikti arī ir pasākums, kurš notiks arī nākamajā gadā.      

Bet Valsts svētkos- 18.novembrī Kandavas kultūras namā notika Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētku sarīkojums- koncerts un apbalvošana, kur muzikālo baudījumu sniedza ansamblis „Stiprās sievas” ar etnogrupu „Ogas” un latviskās dejas izdejoja Kandavas jauniešu deju kolektīvs „Imuliņa”. Liels lepnums un prieks par visiem kandavniekiem, kuri Valsts svētkos ieguva apbalvojumus un tika godināti. Vakara turpinājumā bija svētku balle kopā ar grupu „Lustīgais Blūmīzers”. Visi griezās dejās un gāja atrakcijās, jo atraktīvais grupas solists Mārtiņš visus prata izkustināt.       

Visas Četras Adventes Kandavas kultūras namā bija īpašas.  I Adventes koncertā „Jāļauj brīnuma augt” bija tikšanās ar talsinieci Elīhnu Lāci dziesmās, mūzikā un prozā. II Adventes koncertā uzstājās Pāvula Jurjāna mūzikas skolas un Rīgas tehniskās universitātes pūtēju orķestri, vairāk kā 80 dalībnieku skaitā. III Adventē jau sesto gadu tradicionāli notika Latvijas bērnu, jauniešu un pieaugušo ziemas dziesmu vokālistu konkurss „GAISMAS DZIESMAS KANDAVĀ 2022”, kas šogad pulcēja 118 akadēmiskās gan mūsdienu estrādes žanra dziedātājus, izpildot 71 dziesmu no 17 dažādām Latvijas vietām, kā arī konkursā piedalījās ukraiņu, poļu un krievu dziedātāja.  Jaunākajai dziedātājai bija tikai 3 gadi. Audzēkņus konkursam bija sagatavojis 31 pedagogs, bet žūrijā šogad bija dziedātāja Ineta Rudzīte, dziedātājs un vokālais pedagogs Žoržs Siksna, mūziķis un komponists Jānis Tabūns, kuri atzina, ka konkursam ir augsts līmenis un visi dalībnieki ir ļoti gatavojušies. Šogad Grand Prix titulu akadēmiskajā dziedāšanā saņēma Georgs Rukmanis- Počs, 6 gadi, Rīga, pedagogi Ilona Poikāne un Gunta Melnbārde. Grand Prix titulu estrādes dziedāšanā saņēma Eleonora Giberte, 12 gadi, Rīga, pedagogs Svetlana Šibajeva. Skatītāju simpātikas titulu saņēma Paula Rence, 11 gadi, Rīga, pedagogs Annemarija Moiseja, bet Labākā pedagoga titulu saņēma Agnese Čīče- skolotāja, kura uz konkursu bija atbraukusi ar daudziem Kuldīgas dažāda vecuma dziedātājiem. Pēdējā- IV Adventē notika sirsnīgs koncerts „Gaismas pieskāriens” kopā ar dzejnieci un komponisti Ingūnu Lipsku un Kandavas kultūras nama jaukto kori „Kandava”, diriģentes Dzintras Lindes vadībā.    

Kandavas pilsētas egle tika iedegta līdz ar gada pēdējā mēneša pirmo dienu. 1.decembrī eglei lika iemirdzēties Kandavas un pagastu apvienības vadītājs Jānis Mazitāns kopā ar „Teātris un Es” - Balto Lāci, Burunduku un Pingvīnu. Egle šogad Kandavā ir ĪSTA PRINCESE- kupla, slaida un izrotāta.

Bet pavisam īsu brīdi pirms Ziemassvētkiem notika Kandavas deju skolas koncerts „VECGADA ŠOVS” uz kuru jau otrajā dienā bija iztirgotas visas biļetes un tādēļ janvāra beigās notiks papildkoncerts.     

Ziemassvētku ieskaņas koncerts „KAD PIPARKŪKAS SMARŽOT SĀK” kopā ar komponistu Jāni Ķirsi, dziedātāju Rūtu Dūdumu- Ķirsi un Talsu bērnu un jauniešu vokālās studijas „TONIS” dziedātājiem mūs ieveda patiesi brīnišķīgā Ziemassvētku brīnumā. Un brīnumi Kandavā turpinājās arī Otrajos Ziemassvētkos, kad ikvienu aicinājām PIEDZĪVOT PASAKU STĀSTUS KANDAVĀ. Dažādās Kandavas vecpilsētas vietās tika radīti septiņi dažādi pasaku stāsti, radošās darbnīcas un visiem bija iespēja Promenādē satikt Ziemassvētku vecīti, kurš kopā ar DJ Grinču dalīja diplomus. Paralēli aktivitātēm vecpilsētā Kandavas kultūras namā tika rādītas jaunākās kino izrādes „Circenīša Ziemassvētki” un „Ziemassvētki džungļos”.     

Gadu noslēdzām ar VECGADA BALLI, kurā visus priecēja tautā iemīļotais dziedātājs Normunds Rutulis, bija Elmira deju šovs un par dejotprieku rūpējās DJ JAX, bet Kandavas Promenādē notika Gaismu šovs.       

Mēs Kandavā lepojamies ar saviem amatierkolektīviem. Mums tie nav daudz, bet spilgti. Mēs aicinām viesmāksliniekus, bet arī paši daudz organizējam pasākumus un iesaistām tajos vietējos iedzīvotājus. Kultūras nama galerijā „Vējspārns” katru mēnesi piedāvājam jaunas izstādes, kas papildina kultūras piedāvājumu mūsu namā un Jaunajā gadā aicinām ikvienu braukt baudīt mākslu un kultūru uz Kandavu.

Informāciju sagatavoja: Kandavas kultūras nama vadītāja Kristīne Broka- Meļķe

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijā
back to top