kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Otrdiena 02.03.2021
Luīze, Laila, Lavīze

Kandavas novada vēstnesis

Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim06.01.2021

coronavirus.jpgValstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25.janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis Viņš pastāstīja, ka valdība uzklausīja ekspertu sniegto informāciju par epidemioloģisko situāciju. Pēc Citskovska teiktā, situācija joprojām ir nopietna un pieaug slimnīcās stacionēto pacientu skaits. Balstoties uz to, valdība konceptuāli vienojusies līdz 25.janvārim pagarināt valstī noteiktos ierobežojumus, bet konkrēti lēmumi tiks pieņemti valdības sēdē ceturtdien, 7.janvārī. Citskovskis piebilda, ka galvenokārt ir runa par jau spēkā esošu ierobežojumu pagarināšanu, kas attiecas uz pakalpojumu sniegšanu un tirdzniecību, kā arī izglītību. Savukārt par komandantstundas pagarināšanu patlaban netiek diskutēts. Citskovskis norādīja, ka līdz ceturtdienai eksperti izstrādās konkrētus priekšlikumus attiecībā uz regulējumu tirdzniecības vietās, iegādājamo preču klāstu un citām detaļām. Citskovskis atzina, ka valstī noteiktie drošības pasākumi rada negatīvu ietekmi uz ekonomiku, tāpēc valdība uzklausīja Ekonomikas ministrijas sagatavotu ziņojumu par atbalsta pasākumu turpināšanu uzņēmējiem. Arī par atbalsta pasākumiem konkrēti lēmumi gaidāmi ceturtdien. Savukārt ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) norādīja, ka gadījumā, ja valdība ceturtdien lems par ierobežojumu pagarināšanu, valstī būs jāievieš atbilstoši atbalsta pasākumi. Pēc ministra teiktā, arī turpmāk būtu jāizmaksā dīkstāves pabalsti, algu subsīdijas un jāpiešķir finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem. Vienlaikus Vitenbergs rosinās paplašināt atbalsta saņēmēju loku, paredzot, ka uz atbalstu varētu pretendēt tie uzņēmumi, kuriem šogad būs apgrozījuma kritums pret pagājušo gadu. Tāpat Vitenbergs informēja, ka plānots ieviest jaunu atbalsta instrumentu - atbalsts nomas maksas segšanai, uz kuru varētu pretendēt gan Covid-19 krīzē cietuši tirdzniecības uzņēmumi, gan pakalpojumu sniedzēji, piemēram, frizētavas un kafejnīcas. Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 7.februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

 Pagarinot brīvlaiku jaunāko klašu skolēniem, tiks pagarināts arī mācību gads

Covid-19 izplatības dēļ atkārtoti pagarinot skolēnu ziemas brīvlaiku jaunāko klašu skolēniem, vienlaikus tiks pagarināts arī mācību gads vasarā, otrdien pēc valdības sēdes skaidroja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). Viņa pauda, ka, neskatoties uz to, ka saslimstības radītāji vecuma grupā līdz 14 gadiem "stāv uz vietas", izglītības nozarē "sadarbībā un līdzatbildībā" tiks pagarināti līdz šim esošie ierobežojumi. "Līdz 25.janvārim paliksim to pašu ierobežojumu varā - attālinātās mācības 7.-12.klašu skolēniem, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem. 1.-4.klasei būs ilgāks brīvlaiks, bet tas rezultēsies arī ar mācību gada pagarinājumu," atklāja politiķe. Attiecībā uz 5.-6.klašu skolēniem un to, vai atsākt šo skolēnu izglītošanas procesu, vēl tiks lemts, taču ministre pieļāva, ka minēto klašu skolēni varētu jau nākamajā nedēļā atsākt mācības attālināti. Šuplinska uzsvēra, ka Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanai būtu jāsākas ar to mazināšanu tieši izglītības sektorā. Tāpat valdība konceptuāli lēma turpināt projekta "Tava klase" filmēšanu, kā arī paredzēt atbalsta mehānismus "pilnīgi visa līmeņa pedagogiem attālināto mācību nodrošināšanai". Šuplinska skaidroja, ka Izglītības un zinātnes ministrija jau vairākas reizes rosinājusi ieviest atbalsta mehānismus dažādu grupu pedagogiem, taču jautājums netika atrisināts kritēriju trūkuma dēļ. "Pedagogiem nav tik vienkārši saskaitīt virsstundas kā, piemēram, mediķiem," pauda politiķe. Viņa gan norādīja, ka piektdien, 8.janvārī, paredzēta īpašas darba grupas sēde, kurā tiks spriests par šādu kritēriju izstrādi, pēc kā sekotu arī jautājumi par "atbalsta apmēru finanšu mērogā".

 Papildu Covid-19 pacientu gultu ierīkošanai un medicīnisko iekārtu iegādei novirza 11,7 miljonus eiro

Valdība otrdien lēma novirzīt papildu 11,7 miljonus eiro, lai slimnīcās būtu iespējams izveidot papildu gultasvietas Covid-19 pacientu ārstēšanai un nodrošināt nepieciešamās medicīniskās ierīces šo gultu aprīkošanai un plašākām diagnostikas iespējām. Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne, lai papildus pārprofilētu 462 gultasvietas Covid-19 pacientu ārstēšanai, kā arī izveidotu 124 jaunas gultas vietas un aprīkotu tās ar nepieciešamajām medicīniskajām iekārtām un aprīkojumam, valdība piešķīra papildus 1,99 miljonus eiro. Savukārt papildu medicīnisko iekārtu, medicīnisko ierīču iegādei un to nomaiņai, kā arī dezinfekcijas līdzekļu iegādei piešķirti 9,35 miljoni eiro. Tikmēr aptuveni 389 000 eiro piešķirti, lai izveidotu 50 gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai Rīgas 1.slimnīcā. Tur plānots pārvest Covid-19 pacientus, kuri sākotnējo ārstēšanu būtu saņēmuši universitātes slimnīcās. Tāpat 4,7 miljoni eiro tiks novirzīti universitāšu slimnīcu pamatkapitāla palielināšanai - Paula Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai piešķirs finansējumu 1,7 miljonu eiro apmērā, savukārt 2,9 miljoni eiro piešķirti Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai. Vienlaikus papildu finansējums 6,8 miljonu eiro apmērā tiks novirzīts kopumā 14 pašvaldību slimnīcām. Plānots, ka gultas vietu skaitu izdosies palielināt pakāpeniski. Vienlaikus daļa slimnīcu šo procesu jau ir sākušas, vēstīja ministrijā.

 Aizliegums šķērsot ES un Latvijas ārējo robežu neattieksies uz Apvienotās Karalistes pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem

Aizliegums personām un transportlīdzekļiem šķērsot Eiropas Savienības (ES) un Latvijas ārējo robežu neattieksies uz Apvienotās Karalistes pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, otrdien lēmusi valdība. Valdība atbalstījusi grozījumus noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", nosakot, ka noteikumos paredzētais aizliegums personām un transportlīdzekļiem šķērsot ES un Latvijas ārējo robežu no trešdienas, 6.janvāra neattieksies uz Apvienotās Karalistes pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem. Noteikumu anotācijā teikts, ka līdz ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES pārejas perioda beigām, kas noslēdzās 2020.gada 31.decembrī, sākot ar šā gada 1.janvāri, Apvienotā Karaliste iepretim ES kļuva par trešo valsti. Tādējādi uz Apvienoto Karalisti attiektos noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredzētais personu un transportlīdzekļu kustības aizliegums. Tāpat no Apvienotās Karalistes drīkstētu ieceļot tikai tās personas, kas atbilst noteikumos minētajām "būtisko ceļotāju kategorijām". Ņemot vērā ciešās Latvijas politiskās, tostarp ārpolitiskās, ekonomiskās un citas saites ar Apvienoto Karalisti, kā arī faktu, ka Apvienotā Karaliste ir NATO dalībvalsts, kā arī lielo Latvijas valstspiederīgo diasporu Apvienotajā Karalistē, tika rosināts nodrošināt, lai no Apvienotās Karalistes drīkstētu ieceļot ne tikai "būtisko ceļotāju kategorijas", bet plašāks personu loks. Vienlaikus ar izmaiņām noteikumos netiek skarti vai grozīti Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES nosacījumi, kā arī netiek skarti vai grozīti Apvienotās Karalistes noteikumi par personām, kas ieceļo no Latvijas. Ar izmaiņām noteikumos arī netiek skarti vai ierobežoti epidemioloģiskās drošības nosacījumi no Apvienotās Karalistes ieceļojošām personām, piemēram, pašizolācijas pienākums un prasība veikt Covid-19 testu. Tāpat tiek saglabāta iespēja pārtraukt pasažieru pārvadājumus no Apvienotās Karalistes, ja tā sasniegs tādu būtisku Covid-19 pandēmijas dēļ radušos veselības apdraudējumu, kas saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra publicēto informāciju divkārt pārsniedz 14 dienu vidējo kumulatīvās saslimstības rādītāju uz 100 000 iedzīvotājiem ES un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs; šādā gadījumā pasažieru pārvadājumi uz un no Apvienotās Karalistes tiks pārtraukti.

 Vitenbergs: Stingros epidemioloģiskās drošības apstākļos varētu ļaut strādāt visiem tirgotājiem

Ievērojot stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus, varētu atļaut strādāt pilnīgi visiem tirgotājiem, otrdien preses konferencē pēc valdības sēdes atzina ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV). Viņš stāstīja, ka, pagarinot ierobežojumu termiņu, kļūst sarežģītāka situācija ar iespējām iegādāties noteiktas preces, tāpēc Ekonomikas ministrija rosinājusi atļaut strādāt arī tiem tirgotājiem, kuru darbība patlaban klātienē ir ierobežota vai apturēta. "Ministrija saņem dažādus ieteikumus ar precēm, kuras vajadzētu iekļaut ārkārtējās situācijas laikā tirgojamo preču sarakstā, bet tas nekad nebūs pilnīgs un sabiedrība būs neapmierināta," stāstīja Vitenbergs, piebilstot, ka valdība kopumā šādu priekšlikumu atbalstījusi, tomēr vēl nav zināms, no kura datuma varētu atļaut strādāt visiem tirgotājiem. Vienlaikus ministrs norādīja, ka, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, pēc 25.janvāra varētu pakāpeniski mīkstināt ierobežojumus pakalpojumu jomās, piemēram, skaistumkopšanā.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Rīgas plānošanas reģionsPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top