vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg

Apstiprināta Kandavas novada grafiskā zīme

Viena no Kandavas novada attīstības plānošanas dokumenta “Kandavas novada attīstības programma 2017.-2023.gadam” Rīcības  plānā  minētajām ilgtermiņa attīstības prioritātēm ir novada tēla popularizēšana un tūrisma uzņēmējdarbības vides uzlabošana. Tās sasniegšanai tika izvirzīts uzdevums-  izveidot Kandavas novadam raksturīgus un vienojošus suvenīrus. Tā veiksmīgākai realizācijai māksliniece- dizainere Baiba Rulle ir izveidojusi Kandavas novadam raksturīgu grafisko zīmi, kurā attēlotas septiņas ozola lapas, kas simbolizē Kandavas pilsētu un sešus pagastus. Par pamatu izmantotas vairākas latviešu spēka zīmes -Austras koks, Ausekļa un Laimas zīmes. 

Austras koka zīme simboliskā nozīmē sargā dzimtu, ģimeni, savieno ar Dievu, dod spēku un padomu.

 Ausekļa zīme simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, bet Laimas zīme ir veiksmes, svētības un laimes simbols.  

Grafiskās zīmes pamatkrāsa ir balta uz olīvzaļa fona vai olīvzaļa uz balta fona. Atsevišķos gadījumos izmantojamas papildkrāsas – sarkana, bēša, melna. 

Jaunizveidotā grafiskā zīme jau veiksmīgi tiek izmantota pašvaldības prezentācijas materiālu, suvenīru, afišu un ielūgumu izgatavošanā. Pirmoreiz grafiskā zīme tika lietota  2018.gada novada svētku materiālos - afišās, ielūgumos, baneros, kā arī novada domes 2018.gada maijā izdotajā grāmatā “Kandavas novads”.

Pamatojoties uz augstāk minēto, grafiskā zīme tika iekļauta Kandavas novada domes saistošajos noteikumos Nr. 29 “Par Kandavas novada simbolikas izmantošanu”, kuru grozījumi tika apstiprināti 2018. gada 25.oktobra domes sēdē (Protokols Nr.16.; 4.§).

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top