kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Apstiprināta Kandavas novada grafiskā zīme

kandavas_novada_grafiska_zime.jpgViena no Kandavas novada attīstības plānošanas dokumenta “Kandavas novada attīstības programma 2017.-2023.gadam” Rīcības  plānā  minētajām ilgtermiņa attīstības prioritātēm ir novada tēla popularizēšana un tūrisma uzņēmējdarbības vides uzlabošana. Tās sasniegšanai tika izvirzīts uzdevums-  izveidot Kandavas novadam raksturīgus un vienojošus suvenīrus. Tā veiksmīgākai realizācijai māksliniece- dizainere Baiba Rulle ir izveidojusi Kandavas novadam raksturīgu grafisko zīmi, kurā attēlotas septiņas ozola lapas, kas simbolizē Kandavas pilsētu un sešus pagastus. Par pamatu izmantotas vairākas latviešu spēka zīmes -Austras koks, Ausekļa un Laimas zīmes. 

Austras koka zīme simboliskā nozīmē sargā dzimtu, ģimeni, savieno ar Dievu, dod spēku un padomu.

latvju_simbols_ausekla_zime.jpg Ausekļa zīme simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, bet Laimas zīme ir veiksmes, svētības un laimes simbols.  austras_koka_zimes.jpg

Grafiskās zīmes pamatkrāsa ir balta uz olīvzaļa fona vai olīvzaļa uz balta fona. Atsevišķos gadījumos izmantojamas papildkrāsas – sarkana, bēša, melna. 

Jaunizveidotā grafiskā zīme jau veiksmīgi tiek izmantota pašvaldības prezentācijas materiālu, suvenīru, afišu un ielūgumu izgatavošanā. Pirmoreiz grafiskā zīme tika lietota  2018.gada novada svētku materiālos - afišās, ielūgumos, baneros, kā arī novada domes 2018.gada maijā izdotajā grāmatā “Kandavas novads”.

Pamatojoties uz augstāk minēto, glatvju_dievibas_laima.jpgrafiskā zīme tika iekļauta Kandavas novada domes saistošajos noteikumos Nr. 29 “Par Kandavas novada simbolikas izmantošanu”, kuru grozījumi tika apstiprināti 2018. gada 25.oktobra domes sēdē (Protokols Nr.16.; 4.§).

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top