kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgOtrdiena 14.07.2020
Ritvars, Oskars, Anvars

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Jānis Lūsis

Šķēpmetēju Jāni Lūsi pazīst Latvijā un visā plašajā pasaulē. Viņam pieder pilns olimpisko medaļu komplekts. Zelts 1968.gada olimpiādē Mehiko, sudrabs 1972. gadā Minhenē un bronza 1964. gadā Tokijā. 

Jānis Lūsis divreiz labojis pasaules rekordu, bijis Eiropas, PSRS un Latvijas čempions šķēpmešanā. 1987. gadā Starptautiskā vieglatlētikas federācija viņu atzina par visu laiku izcilāko šķēpa metēju pasaulē.

2014. gada 21.novembrī Monako Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija uzņēma Latvijas leģendāro šķēpmetēju Jāni Lūsi Slavas zālē, un šis pasākums bija nozīmīgs arī Kandavas novadam, jo Jānis Lūsis savu bērnību un skolas gadus pavadījis mūsu novada Matkules pagastā, beidzis Matkules pamatskolu, ir biežs viesis novada lielākajos sporta pasākumos un svētkos. Katru gadu Kandavā notiek Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpmešanā, šajās sacensībās piedalās arī Jānis Lūsis, apbalvojot turnīra uzvarētājus. 

2018. gadā Jānis Lūsis apbalvots nominācijā  “Kandavas novada Goda pilsonis” ar zelta nozīmīti par izciliem pasaules mēroga sasniegumiem šķēpmešanā un sava dzimtā novada turēšanu godā.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top