2-attels.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header2.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Svētdiena 05.02.2023
Selga, Silga, Sinilga, Agate

Kandavas novada vēstnesis

Augustā jaunā džeza dziedātāja Arta Jēkabsone ar grupu no Ņujorkas koncertēs dažādās Latvijas vietās, prezentējot savu debijas albumu “Light”06.08.2018

aimg_1679.jpgArta ir latviešu džeza vokāliste, komponiste un aranžētāja. Pēc Rīgas Doma kora skolas absolvēšanas 2015. gadā Artai tika piešķirta pilna stipendija džeza mūzikas studijām prestižajā Ņujorkas universitātē “The New School for Jazz and Contemporary Music”, kur šobrīd pavada savu ikdienu izkopjot savu vokālu, apgūstot jaunas komponēšanas, aranžēšanas prasmes.

Aicinām apmeklēt Artas Jēkabsones kvinteta koncertu "Light"/ "Gaisma" - Kandavā 17.08.2018.

2016. gada vasarā Arta piedalījās leģendāraja “Motreux Shure Cocal Competition” Šveicē, kas ir viens no atzītākajamie džeza konkursiem Eiropā. Tajā Arta sevi parādīja no vislabākās puses un ieguva Grand Prix. Pateicoties uzvarai konkursā, Arta ieguva iespēju piepildīt ik viena mūziķa sapni -  ierakstīt savu pirmo debijas albumu.

Albums  ierakstīts 2017. gada vasarā Montrē, Šveicē, Hana Road Music Studio  pateicoties  Montreux Jazz Artist Foundation atbalstam.  Tas tapis arī  leģendārā  “Montreux Jazz Festival 51st” ietvaros, kur arī debijas albuma mūzika tika pirmo reizi atskaņota. Albums savu dienas gaismu ieraudzīja 2017.gada 16. decembrī.

Mūzikas albums “Light” (latv. tulk. “Gaisma”) caurstrāvo gaismas un viegluma vibrāciju. Tas ir divu gadu pārdomu un iedvesmas laiks, kurš ir iemūžināts kopā ar jauniem un daudzsološiem Ņujorkas mūziķiem un Artas Ņujorkas ģimeni -  pianistu Theo Walentiny, basistu Nick Dunston, ģitāristu Lucas Kadish un bundzinieku Connor Parks.

Arta, Theo, Lucas, Connor un Nick satikās Nujorkas universitātē The New School for Jazz and Contemrpoary Music. Tur aizsākās viņu muzikālā draudzības saikne, kas rezultējās arī Artas debijas albumā “Light”. Mūziķi ikdienā ir ļoti pieprasīti un tiek iesaistīti dažādos mūzikas projektos spēlējot gan ar Ņujorkā zināmiem māksliniekiem, gan arī ar saviem vienaudžiem, paralēli  vadot arī  savus oriģinālmūzikas sastāvus - Aurelia  Trio, Tundra, Theo Walentiny Octet, Brazen.

            Augustā šis albums izskanēs arī Artas mājās – Latvijā. Koncerti ir īpaši ar to, ka tas izskanēs tā oriģinālajā sastāvā – kopā ar dziedātājas Ņujorkas ģimeni – kvintetu, ar kuru kopā tika ierakstīts albums. Visi mūziķi ceļos pāri okeānam, lai klausītāji šeit Latvijā varētu baudīt pilnvērtīgu Artas Jēkabsones debijas albuma skanējumu.

“Light” savu ceļojumu uzsāks kaimiņvalstī Lietuvā 12. augustā festivālā “Uzutrakio Vakarai” Užutrakio muižas namā. Pēc tam “Gaismas” tūre ceļos pa Latviju – 15. augustā vasaras festivālā Berga Bazārā, 16. augustā Ventspils Pārventas bibliotēkā festviāla “Ventspils Groove” ietvaros, 17. augustā dziedātājas dzimtajās mājās Kandavas pilskalnā, 18. augustā Ērmaņu muižā Malienas pagastā, 19. augustā ar svētdienas pēcpusdienas koncertu priecēs koncertzālē “Valmiera” un 22. augustā debijas albuma koncerttūri noslēgs Rīgas bārā – restorānā “Trompete”. Visos pasākumos ieeja ir bez maksas. Vairāk informācijas un iespēja iepazīties ar mūziku - artajekabsone.com

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top