kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Otrdiena 22.06.2021
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Kandavas novada vēstnesis

Pavasara sakopšanas darbi novadā08.04.2019

lielas_talkas_logo.jpgŠogad Lielā Talka notiks 27.aprīlī un tajā iedzīvotāji aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk un tos arī šķirot. 

TALKAS DIENĀ TEV BŪS NEPIECIEŠAMI ATKRITUMU MAISI, KAS ŠOGAD IR BALTĀ UN ZILĀ KRĀSĀ . Šogad pirmo reizi Lielās Talkas pastāvēšanas laikā, mēģināsim šķirot atkritumus, respektīvi – Zilajos maisos lasīsim visa veida plastmasu, baltajos maisos visus pārējos atkritumus.

Ikviens, kurš jebkad piedalījies Lielajā Talkā, var patiesi lepoties, jo viņu darbs pamanīts un novērtēts arī ārpus Latvijas un kļuvis par iedvesmu citās pasaules valstīs. Pēc pirmās “Pasaules talkas”, kurā piedalījās 157 valstis un 18 miljoni iedzīvotāju, šogad janvārī Tallinā notika tai veltīta konference, kurā Latvijai tika pasniegta izcilības balva kā labākajai valstij, kur talkās gadu no gada iesaistās procentuāli visvairāk iedzīvotāju.

Kādi darbi plānoti mūsu novadā?

Kandavas novada domes izpilddirektors Egīls Dude:

Pašvaldības iestādes un uzņēmumi savu teritoriju sakopšanu veiks visā talkas nedēļas garumā. 16. aprīlī pašvaldības administrācija un deputāti organizē meža dienas, tās ietvaros tiks stādīts mežs pašvaldības īpašumos Kandavas pagastā. Tiek laipni aicināts jebkurš interesents.

27. aprīlī būs iespēja strādāt  pilsētas teritorijas sakopšanā, visi talkotāji  tiks nodrošināti ar talkas maisiem un saskaņotas talkošanas vietas. Tikšanās vieta nemainīga – pie autoostas plkst. 9:00. Talkošanas vietas aicinu pieteikt jebkuru iedzīvotāju pa tālruni 25652445. Tāpat to varat darīt oficiālajā Lielās talkas mājas lapā:  talkas.lv

Valdeķu ciemata iedzīvotāji, kā katru gadu, talkas dienā pulcēsies pie kultūras nama un veiks apkārtnes uzkopšanu.

Neatkarīgi no tā, vai piedalāties kādā no organizētajiem pasākumiem, aicinu ikkatru mūsu novada iedzīvotāju sakopt savu dzīvesvietu un tai tuvāko apkārtni ne tikai talkas dienā, bet gan patstāvīgi. Lai mums visiem veicas!

Zemītes pagasta pārvaldes vadītāja Rita Diduha:

 Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji tīrīs ēkas apkārtni ar tai pieguļošo teritoriju; Privātmājas sakops savu māju apkārtni; Iestādes apkops savas teritorijas.  Lai 21. aprīlī varētu notikt Lieldienu Dievkalpojums Zemītes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, 18. aprīlī pagasta ļaudis, kultūras darbinieki un Zemītes pamatskolas kolektīvs kopā ar Zemītes baznīcas draudzes pārstāvjiem tīrīs baznīcu un sakops telpas. Projekta ietvaros, Zemītes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis,  ir veikta apkures renovācija. Iespējams, ka 9.aprīļa iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēdē radīsies vēl jaunas idejas talkai.

Matkules pagasta pārvaldes vadītāja Dzidra Jansone:

Plānojam Buses pilskalnā uzlabot taciņu uz pilskalnu no Gravu māju puses.  Protams notiks arī atkritumu vākšana un šķirošana, gan pagasta centra gan privātmāju apkārtnes sakopšana.

Vānes pagasta pārvaldes vadītāja Daina Priede:

Vānē talkosim 26.aprīlī, sāksim plkst.9:00 no rīta. Strādāsim pie teritorijas labiekārtošanas. Vāksim atkritumus un pie reizes arī šķirosim. Darbs nodrošināts Vānes centra ezermalas pakrastē. Baznīcā mazgāsim, spodrināsim logus, tīrīsim iekštelpas un baznīcas apkārtni,  skolas kolektīvs labiekārtos, uzposīs savu teritoriju. Darāmā ir pietiekoši, lai tik būtu darītāji. Gaidīsim talciniekus un pēc darba skolas teritorijā cienāsimies ar skābeņu zupu un uz ugunskura ceptām desiņām.

Cēres pagasta pārvaldes vadītāja Maija Jēce:

27.martā iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēdē runājām arī par talku. Talkas dienā plānots strādāt aiz skolas bijušajā skolas lauciņu teritorijā- attīrīt no krūmiem, sakopt. Cēres parka nesakoptajā daļā grābsim lapas, attīrīsim no koku sēklaudžiem (izveidojies biezoknis); lasīsim atkritumus ceļu malās ( pašvaldības ceļš Nr.2, valsts autoceļi). Viss atkarīgs no ieradušos talkotāju skaita un laika apstākļiem. Skola talkos pirms talkas dienas savā teritorijā, lasīs atkritumus ceļu malās.

Kad atļaus laika apstākļi, atsāksies arī Cēres ceļa un apvedceļa rekonstrukcijas darbi. Jau 1.aprīlī ceļš tika nogreiderēts.

Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis:

Zantes pagastā ir gadu garumā iegājies, ka vispirms sakopjam pagasta ceļu malas, savācot atkritumus, kas tur samesti gada garumā, tā notiek nemainīgi vienmēr. Domāju, ka talkosim jau pirmstalkas nedēļā. Sakopsim visu, kur redzēsim, ka nepieciešams pielikt roku!

Informāciju apkopoja D.Gudriķe

 

 

 

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Rīgas plānošanas reģionsPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadāPumpurs
back to top